Barcelona w hiszpańskiej lidze LoL

FC Barcelona, klub znany i lubiany na całym świecie odkupił od  S2V Esports – hiszpańskiej organizacji esportowej miejsce i wkrótce pojawi się w jednej z najpopularniejszych esportowych lig League of Legends.

Taką informację podał sportowy serwis 2playbook.

O planach inwestycyjnych Barcy w drużynę League of Legends mówiło się już od dawna. Kilka miesięcy temu pojawiły się pierwsze doniesienia, że klub sportowy jest zainteresowany odkupieniem slota w LVP Superlidze.

Te pogłoski nie były nieprawdopodobne z racji faktu, że katalończycy, wzorem innych klubów, mają już w swoich szeregach sekcję esportową, jednakże nie w tak popularnym tytule. Mowa bowiem o Rocket League, Pro Evolution Soccer oraz Hearthstonie.

Nieciekawa sytuacja finansowa, z którą zmaga się FC Barcelona była przyczyną długiego niefinalizowania odkupienia miejsca, w końcu doszło do transakcji. Według dobrze poinformowanych źródeł miejsce w LVP Superliga kosztowało Blaugranę  około 200 tysięcy euro. Według portalu 2playbook średni budżet zespołu w rozgrywkach wynosi około 300 tysięcy euro, chociaż niektóre organizacje, jak na przykład ostatni mistrzowie, Vodafone Giants, bezproblemowo przekraczają tę kwotę.

Te same źródła donoszą o dużym zainteresowaniu odkupieniem slota innych gigantów futbolowych z Półwyspu Iberyjskiego, między innymi Sevilli FC oraz Case eSports (organizacji esportowej Casemiro, piłkarza Realu Madryt).

Warto także wspomnieć, że drużyna ze stolicy Katalonii od sierpnia ubiegłego roku współpracuje z Tencentem, co może mieć niebagatelne znaczenie w kwestii pojawienia się Barcelony na mapie esportowego LoL-a.