ASUS ZenFone 10 będzie hitem?

ASUS znany jest nie tylko z tego, że serwuje nam naprawdę niesamowite laptopy, tablety czy podzespoły dla graczy z serii ROG. Koncern z Tajwanu to bowiem także jeden z liderów rynku smartfonów. Nadchodzący flagowiec – ASUS ZenFone 10 – może okazać się prawdziwym hitem!

fot. ASUS

Już nie kompaktowy, lecz mocarny?

Biorąc pod uwagę, co miał nam do zaoferowania poprzednik, ASUS ZenFone 10 z pewnością będzie kompaktowym urządzeniem o mocnej specyfikacji. Producent powinien postawić w jego przypadku na 6,3-calowy ekran wysokiej jakości (najpewniej AMOLED). Sercem smartfona ma być procesor Snapdragon 8 Gen 2 wspierany przez aż 16 GB pamięci RAM. Na dane użytkownika wygospodarowane zostanie natomiast 256 lub 512 GB wbudowanej pamięci.

Moduł fotograficzny mamy otrzymać dość rozsądny. Pojawi się w jego przypadku obiektyw główny o rozdzielczości 200 MP. Całość zasilać ma ogniwo o pojemności 5000 mAh ze wsparciem dla ładowania 67 W. Na rendery jeszcze za wcześnie. Premiera nowego topowego smartfona ASUS najpewniej zostanie zaplanowana na czwarty kwartał bieżącego roku.

Czytaj też: Nowy flagowiec OPPO – oto data premiery!

Dajcie znać, czy mieliście już do czynienia ze smartfonami ASUS. A może zdecydowanie wolicie stawiać na produkty bardziej rozpoznawalnych w sektorze smartfonów producentów – Samsunga czy Xiaomi? Sekcja komentarzy należy do Was.

Grafika tytułowa: ASUS