Arkadiusz Milik wchodzi w esport!

Kolejne znane nazwiska, wzorem amerykańskich gwiazd, lokują swoje pieniądze w biznes związany z grami komputerowymi. Piłkarski reprezentant Polski i znany Youtuber zostali twarzami nowego projektu esportowego.

Arkadiusz Milik, napastnik Olympique Marsylia i reprezentacji Polski w piłce nożnej oraz Patryk „Rojo” Rojewski, jedna z legend polskiego gamingowego YouTube’a. Oni współtworzą wraz z GGBDAB nową platformę Day of Duel.

Czytaj także: Najszybszy człowiek świata inwestuje w esport

„Jesteśmy pomostem pomiędzy światem tradycyjnego sportu i gamingu. Dzięki współpracy z takimi specjalistami w swoich dziedzinach, jak Arkadiusz Milik i Patryk „Rojo” Rojewski, nasza platforma łączy w sobie przemyślany projekt, zdrową rywalizację i sportowego ducha” – możemy przeczytać w oficjalnym komunikacie przedstawicieli spółki.

Specjalny, autorski algorytm ma łączyć ze sobą użytkowników o podobnym poziomie, dzięki czemu rozgrywka będzie sprawiedliwa i uczciwa. Oprócz tego, użytkownicy platformy będą mogli brać udział w esportowych turniejach.  Rywalizować będzie można także o konkretne pieniądze pochodzące z wpłat dokonanych przez uczestników rozgrywek, pomniejszonych o 10% prowizji na rzecz samej platformy.

„Do końca 2025 roku chcielibyśmy, aby platforma pozwalała na prowadzenie rywalizacji w 62 grach oraz posiadała 130 500 aktywnych użytkowników. Niniejsze założenie będziemy chcieli zrealizować poprzez tworzenie autorskich gier oraz stosowanie systemu bonusowego” – zapewniają przedstawiciele GGDAB.

Nie tylko Milik i Rojo mogą zainwestować w ten projekt. Spółka zdecydowała się skorzystać z crowdfoundingu. W związku z tym wypuściła na rynek 261 677 akcji o cenie emisyjnej 17,77 zł. Zbiórka potrwa do 19 maja, próg jej powodzenia to 800 tysięcy złotych. Jeżeli uda się wyemitować wszystkie akcje, zgromadzi kapitał w wysokości 4 650 000 zł.

Czytaj także: Legendy łączą siły. Snoop w zarządzie FaZe