Najszybszy człowiek świata inwestuje w esport

Ośmiokrotny mistrz olimpijski, wielokrotny mistrz świata, powszechnie uważany za najlepszego sprintera w historii! Usain Bolt – dołączył jako współwłaściciel do irlandzkiej organizacji esportowej WYLDE.

Jako aktywny członek zespołu kierowniczego, Bolt będzie angażował się w szereg działań mających na celu podniesienie wartości marki. Głównie w wyszukiwanie i wspieranie talentów.

Nową współpracę mistrz skomentował następująco:

„WYLDE jest na drodze, aby stać się jedną z największych marek w najszybciej rozwijającym się sporcie na świecie. W esporcie, podobnie jak w lekkoatletyce, bardzo ważna jest konkurencyjna, zwycięska mentalność”.

„Nie mogę się doczekać współpracy z zespołem kierowniczym WYLDE, aby pomóc naszym graczom w osiągnięciu ich potencjału, jednocześnie dbając o ich dobre samopoczucie fizyczne i psychiczne”.

Firma WYLDE z siedzibą w Dublinie została założona dwa lata temu przez Steve’a Daly’ego i Davida Cronina. W przeszłości Daly był bankierem inwestycyjnym w JP Morgan. David Cronin był prezesem i dyrektorem naczelnym American Ireland Funds oraz udziałowcem-założycielem irlandzkiej firmy technologicznej QUMAS.

Esportowa organizacja ma obecnie zespoły rywalizujące w Rainbow Six Siege, VALORANT, Rocket League i FIFA.

W 2021 roku WYLDE założyło akademię, aby pielęgnować talenty w grach, organizując turnieje społecznościowe. Zapewniają profesjonalny coaching młodym talentom, organizując  bootcampy – esportowe obozy w całej Europie. We współpracy z Boltem, planuje również zorganizować bootcamp na Jamajce, rodzinnej wyspie gwiazdy.

Zgodnie z komunikatem, WYLDE jest obecnie zaangażowane w rozmowy sponsorskie z wieloma globalnymi markami skoncentrowanymi na wejściu do branży esportowej.

Czytaj także: Legendy łączą siły. Snoop w zarządzie FaZe