Legendy łączą siły. Snoop w zarządzie FaZe

Sławny raper, aktor i przedsiębiorca Snoop Dogg dołączy do nie mniej sławnej organizacji esportowej FaZe Clan jako członek zarządu. Jeszcze w tym roku firma wejdzie na nowojorską giełdę.

Wcześniej dołączył jako twórca treści i członek sieci talentów tej organizacji. Raper będzie odpowiedzialny za współtworzenie treści, udział w inicjatywach biznesowych i wprowadzanie towarów syngowanych logo FaZe. Będzie także pracował nad programem pomocy społeczności oraz działaniach wspierających młodzież.

Na początku tego roku FaZe Clan i liga futbolu amerykańskiego NFL nawiązały współpracę. Część dochodów została przekazana organizacji charytatywnej Snoop Youth Football League. Sam raper podczas pokazu Superbowl paradował przystrojony w gustowny łańcuch FaZe.

W październiku 2021 r. FaZe Clan ogłosił, że połączy się z B.Riley Principal 150 Merger Corp (BRPM), spółka specjalnego przeznaczenia, aby stać się podmiotem notowanym na giełdzie. Do sfinalizowania transakcji dojdzie nadchodzącą wiosną.

Czytaj także: Esport. Pierwszy miliard dolarów pękł

Siłą sprawczą tego połączenia był Cordell Broadus, syn atysty, który postanowił pomóc swojemu ojcu i FaZe Clan osiągnąć porozumienie. Broadus, twierdzi, że był „zainspirowany synergią, jaką mogli stworzyć Snoop Dogg i FaZe.” Snoop Dogg, skomentował to w ten sposób: „ Młodzież identyfikuje się ze swoją marką i o tym wiedział mój syn Cordell, dlatego nas połączył.”

Co ciekawe, dyrektor ds. strategii FaZe Clan, Kai Henry , zasugerował, że Snoop Dogg i organizacja będą współpracować także w metawersum.

Henry dodał: „Organiczne relacje między FaZe i Snoopem budują się od lat, więc cieszymy się, że możemy oficjalnie powitać FaZe Snoop w rodzinie. Jako pierwszy dzieciak Internetu i gracz pierwszej generacji, Snoop zawsze rozumiał kulturowy związek między muzyką, stylem życia i grami”.

 Na prowadzonym przez siebie koncie na Twitterze raper figuruje już pod nowym tagiem – FaZe Snoop.

Źródło: ESI