Kolejni inwestorzy w kolejce do metawersum

Epic Games pozyskał 2 miliardy dolarów, które zamierza zainwestować w budowę i wspieranie metawersum.

Pieniądze pochodzą głównie od Sony, które już wcześniej zainwestowało w Epic oraz od grupy inwestycyjnej KIRKBI, założyciela Lego Group.

W zeszłym tygodniu Sony i Lego ogłosiły, że będą ściśle współpracować z Epic Games przy tworzeniu wirtualnej przestrzeni skierowanej do dzieci.

Mglista koncepcja powstania metawersum  nie odstrasza inwestorów, wręcz przeciwnie. Liczą oni na spore zyski płynące ze współpracy z partnerem, który oprócz tego, że jest gorącym zwolennikiem powstania wirtualnego świata, to posiada jeszcze bogate doświadczenie zdobyte m. in. dzięki bijącej rekordy popularności gry Fortnite. Nie wspominając o zestawie narzędzi do tworzenia gier Unreal Engine, z którego skorzysta np. nowy Wiedźmin.

„Ta inwestycja przyspieszy naszą pracę nad budowaniem metawszechświata i tworzeniem przestrzeni, w których gracze mogą bawić się z przyjaciółmi. Marki mogą tworzyć kreatywne i wciągające doświadczenia, a twórcy mogą budować społeczność i rozwijać się”. Powiedział w oświadczeniu dyrektor generalny firmy Epic, Tim Sweeney.

Fortnite pozostaje niewątpliwie bardzo blisko wizji metawersum, dlatego działania tych trzech podmiotów mają szansę na spory sukces.

Czytaj także: d sądem czyli Epic Games kontra Apple