Apple wyda własny system dla samochodów?

Elektryfikacja rynku motoryzacyjnego, która będzie postępowała w najbliższych latach to dobry moment, by zaistnieli na nim nowi producenci i by w przypadku popularnych „elektryków” forsowane były różne, ciekawe rozwiązania. Jakiś czas temu mówiło się o tym, że ze swoim produktem na rynku motoryzacyjnym zadebiutuje Apple. Teraz gdy wiemy, że najbliższa przyszłość nie przyniesie nam rynkowego debiutu samochodu z „jabłkiem” mówi się, że koncern z Cupertino może wprowadzić na rynek… własny system dla samochodów!

Koncept Apple Car (nieoficjalny) / fot. Vanarama

Apple ma spore ambicje na rynku motoryzacyjnym!

Apple CarPlay to świetna nakładka z Cupertino, która pozwala na wygodne parowanie smartfona iPhone z centrum inforozrywki samochodu. Po połączeniu naszego urządzenia z samochodem możemy na ekranie deski rozdzielczej korzystać z niektórych jego funkcji oraz z części aplikacji (wspierających CarPlay). Nowy system operacyjny dla aut ma nam natomiast zaoferować o wiele więcej!

Owo oprogramowanie będzie odpowiadało za sterowanie wieloma funkcjami w samochodzie. Mam tu na myśli chociażby funkcje jazdy, ustawienia klimatyzacji czy systemy wsparcia kierowcy. Można więc zaryzykować stwierdzenie, że będzie to centrum dowodzenia z prawdziwego zdarzenia! Nie wiadomo jednak, czy Apple przygotuje oprogramowanie z myślą o własnym samochodzie, czy też będzie chciało je sprzedawać innym producentom.

Czytaj też: Apple szykuje taką nowość, którą… znamy od lat!

Warto w tym momencie zaznaczyć, że Apple nie ma zamiaru rezygnować z wprowadzenia do sprzedaży własnego samochodu. Konieczne jest jednak odpowiednie przygotowanie się koncernu do wdrożenia takiego przedsięwzięcia. Analitycy przewidują, że prezentacja Apple Car nastąpi w 2025 roku. Z pewnością będzie on pracował w oparciu o autorski system z Cupertino. Czekamy z niecierpliwością na kolejne wieści!