Android 12 dla serii Galaxy A52 na ostatniej prostej?

Samsung dość sprawnie radzi sobie z dystrybuowaniem Androida 12 dla swoich smartfonów. Wraz z nową wersją oprogramowania, na pokład naszych urządzeń trafia nakładka systemowa One UI 4. Koncern z Korei zaktualizował już prawie wszystkie swoje flagowce. W następnej kolejności wdrożenia nowego systemu doczekają się urządzenia z rodziny Galaxy A52. Są pierwsze poszlaki na to wskazujące!

Samsung Galaxy A52 z Androidem 12 przyłapany w sieci!

Kanał YouTube MoboNews opublikował w serwisie materiał wideo przedstawiający Androida 12 działającego na pokładzie smartfona Samsung Galaxy A52. Oczywiście najpewniej jest to któraś z testowych kompilacji oprogramowania, gdyż koncern z Korei nie wystartował jeszcze z wdrożeniem nowej wersji systemu w przypadku modeli z tej rodziny produktowej. Według oficjalnej rozpiski opublikowanej przez producenta, urządzenia z serii Galaxy A52 powinny otrzymać najnowszą wersję Androida wraz z One UI 4 w lutym bieżącego roku. Takie przecieki jednak jednoznacznie sygnalizują nam, ze aktualizacja dla średniopółkowców Samsunga zbliża się wielkimi krokami.

Czytaj też: Samsung stawia na elegancję! Oto warianty kolorystyczne Galaxy S22!

Co przynosi Android 12 z One UI 4? Koncern z Korei postawi na szersze możliwości personalizacji. Nakładka dostosuje kolorystykę elementów ekranowych (przycisków, dymków, suwaków i teł) do aktualnie wybranej tapety. Ponadto możecie liczyć na to, że zmian doczeka się także funkcja widżetów. Będą one ładniejsze i lepiej wpiszą się w filozofię designu One UI. Usprawniony zostanie tryb ciemny, który obejmie tła interfejsu, tapety oraz ikony aplikacji. Nowe oprogramowanie dla smartfonów Samsung to także poprawki związane z bezpieczeństwem. Smartfony i tablety będą wyświetlały nam znaczniki prywatności, informujące, czy w danym momencie jakaś aplikacja korzysta z mikrofonu lub kamery urządzenia. Będzie też możliwe decydowanie o tym, jak dokładne dane związane z naszą lokalizacją będą mogły wykorzystywać poszczególne aplikacje.

Czytaj też: Samsung Galaxy A52 5G – test średniopółkowego smartfona, który może się podobać!

Mam nadzieję, że Samsung wywiąże się z harmonogramu i że nowa wersja oprogramowania trafi na pokład smartfonów z serii Galaxy A52 już za kilka tygodni. Biorąc pod uwagę, że koncern z Korei bardzo skrupulatnie podchodzi ostatnio do kwestii aktualizacji swoich produktów, raczej nie powinniśmy być rozczarowani.

A czy Wy korzystacie już z Androida 12? Koniecznie podzielcie się z nami swoimi opiniami o tej odsłonie systemu.