CES 2022: Samsung Gaming Hub – wszystkie usługi dla graczy w jednym miejscu!

Samsung wprowadza na rynek nową platformę dla gier wideo o nazwie Samsung Gaming Hub. Zostanie ona udostępniona dla niektórych Smart TV koncernu z Korei na rok 2022 (w tym na modelach przedstawionych na targach CES 2022). Będzie to centrum zarządzania wszystkimi naszymi usługami gamingowymi, takimi jak Stadia czy GeForce NOW. Gracze będą mieli do nich dostęp z poziomu specjalnego HUB-a, który skupi je w jednym miejscu!

Samsung Gaming Hub na nowszych Smart TV koncernu!

Póki co wiadomo, że nowe rozwiązanie zagości na najnowszych Smart TV Samsunga jeszcze w 2022 roku. Nie ujawniono, czy koncern z Korei zdecyduje się na udostępnienie odpowiedniej aktualizacji starszym urządzeniom. Właściciele telewizorów Samsung Smart TV będą mogli uzyskać dostęp do centrum gier, naciskając przycisk „Gry” w głównym panelu nawigacyjnym telewizora. Po wejściu do aplikacji, gracze będą mogli przeglądać ostatnio odtwarzane gry, przeglądać popularne tytuły i bezpośrednio uzyskiwać dostęp do usług, takich jak Google Stadia, w jednym miejscu. Oczywiście z każdym Smart TV Samsunga będziemy mogli bezprzewodowo sparować naszego ulubionego gamepada. Brzmi fantastycznie, prawda?

Czytaj też: Android 12 dla serii Galaxy A52 na ostatniej prostej?

Co ciekawe, platforma Samsung Gaming Hub ma być zintegrowana z YouTube Gaming, byśmy mieli wygodny dostęp do streamów ulubionych graczy. Być może w przyszłości pojawi się integracja z Twitchem. Liczę na to, że Koreańczycy zaoferują graczom także dostęp do usługi Xbox Cloud Gaming. W końcu współpraca Samsunga z Microsoftem jest rokrocznie zacieśniana. Samsung Gaming Hub wydaje się być bardzo wygodnym rozwiązaniem dla osób korzystających z wielu usług grania w chmurze. Być może w przyszłości zastąpi nam konsole!

Co Wy myślicie o nowości od Samsunga? Będziecie z niej korzystać?