Ambitne plany Samsunga na rynku telewizorów

Samsung to jeden z tych koncernów, które obecnie dominują na rynku Smart TV. Trudno się jednak temu dziwić. Koreański koncern oferuje nam jeden z najbardziej przyjaznych i intuicyjnych w obsłudze interfejsów dla telewizorów – Tizen. Jak się okazuje, plany Koreańczyków w segmencie na 2023 rok są bardzo ambitne. Co wiemy o nich już teraz?

Rekordowa ilość telewizorów w 2023 roku?

Według najnowszych doniesień, koreański koncern zamierza w przyszłym roku pobić wszelkie rekordy, jeśli chodzi o dostawy inteligentnych telewizorów. Samsung chce bowiem w przyszłym roku sprzedać 1,3 miliona telewizorów QD-OLED. Oznaczałoby to potrojenie sprzedaży względem kończącego się właśnie roku (wyniosła ona do tej pory 450 tys. sztuk).

Biorąc pod uwagę fakt, że w 2023 roku koreański koncern chce sprzedać również około 2,5 miliona telewizorów Neo QLED, łączna sprzedaż w segmencie Smart TV może kształtować się na poziomie 3,8 miliona telewizorów. Byłby to absolutny rekord, jeśli chodzi o obecność giganta na rynku telewizorów. Być może ów cel faktycznie uda się osiągnąć – pod warunkiem, że planów nie zakłóci sytuacja COVID-owa na świecie.

Czytaj też: Dynabook Satellite Pro C40D-B – przenośny, wydajny, doskonały do pracy

Plany Samsunga możemy rozczytywać wprost – koncern z Korei chce być absolutnym dominatorem na rynku Smart TV. Czy uda mu się to w podobny sposób, jak zawładnął segmentem smartfonów z Androidem? Tego dowiemy się za rok.

Grafika tytułowa: Jonas Leupe / Unsplash