Overwatch przechodzi do historii!

Overwatch to bardzo lubiana gra i jedna z ważniejszych pozycji w ofercie Blizzarda. Przez lata spędzaliśmy przy niej godziny na współzawodnictwie w trybie online. Teraz jednak rynkowe triumfy ma święcić sequel. Pierwszy Overwatch zostanie natomiast wyłączony. Znamy datę!

Znamy datę wyłączenia serwerów Overwatch!

Serwery powiązane z pierwszą częścią Overwatch zostaną wkrótce wyłączone. Tym samym pożegnamy naprawdę świetną grę, która była z nami od 2016 roku. Blizzard chce teraz skupić się na rozwijaniu następcy i to właśnie Overwatch 2 ma stanowić wybór graczy, którzy dotychczas bawili się przy protoplaście serii. Serwery nowego tytułu mają wystartować dzień po wygaszeniu poprzednika, które nastąpi 2 października 2022 roku.

„W mniej więcej dzień przed premierą Overwatch 2 zamierzamy usunąć serwery Overwatch 1. Oznacza to więc, z praktycznego punktu widzenia, że ​​2 października jest naprawdę ostatnim dniem, w którym można wejść i zagrać w OV1. Potem planujemy 27-godzinny przestój, aby serwery Overwatch 2 były gotowe do pracy i działania.” – Jon Spector, dyrektor handlowy Blizzard

Czytaj też: POCO F4 GT – idealny smartfon dla gracza?

No cóż – Blizzard zamyka pewien rozdział. A fani Overwatch z pewnością spędzą długie godziny przy kolejnej odsłonie serii, która z pewnością przyciągnie do uniwersum tysiące nowych graczy.