Signify wprowadza na rynek WiZ Home Monitoring

Signify wprowadza na rynek wyjątkowy zestaw Home Monitoring. Uzupełniając system inteligentnego oświetlenia WiZ, umożliwia ono przejrzystą integrację oświetlenia i zabezpieczeń w prosty, inteligentny i bezpieczny sposób. Dzięki produktom i funkcjom takim jak symulowanie obecności w domu, inteligentnym alarmom świetlnym, kamerom wyposażonym w noktowizory oraz technologii wykrywania ruchu SpaceSense™, WiZ nieustannie oferuje coraz większą wygodę użytkownikom. Nowe rozwiązanie to kolejny krok do większego bezpieczeństwa i komfortu konsumentów.

fot. Signify

Wykorzystaj moc światła oraz możliwość wykrywania ruchu do odstraszania intruzów

Dzięki inteligentnemu oświetleniu WiZ zainstalowanemu w domu, aplikacja umożliwia korzystanie z funkcji Home Monitoring w ramach jednego systemu. Z myślą o jak najprostszej obsłudze, aplikacja WiZ została zoptymalizowana i wyposażona w intuicyjne funkcje, takie jak łatwe do ustawienia Automatyzacje Monitorowania, które pozwalają kontrolować oświetlenie oraz monitorować dom za pomocą jednego kliknięcia w aplikacji. Wystarczy, że opuszczając dom wybierzesz odpowiednią automatyzację, a system WiZ aktywuje funkcje, które pomogą go zabezpieczyć. Aplikacja WiZ może także teraz wysyłać powiadomienia o nieoczekiwanej aktywności w domu, co pozwoli na podjęcie natychmiastowych działań.

Oparta na technologii Wi-Fi Sensing, funkcja SpaceSense wykorzystuje sygnały Wi-Fi do wykrywania ruchu, dzięki czemu sprawia, że każdy kompatybilny produkt marki WiZ może wykryć aktywności w danym obszarze, pełniąc tym samym funkcję czujnika ruchu. Wielokrotnie nagradzana technologia sprawia, że inteligentny ekosystem WiZ jest jednym z najbardziej wszechstronnych systemów na rynku, a w połączeniu z nową kamerą WiZ Indoor, zapewnia bezpieczeństwo całego domu. Wybór należy jednak do użytkowników, którzy mogą włączyć monitorowanie całego domu lub tylko wybrane obszary, a w razie potrzeby szybko je wyłączyć.

Oświetlenie WiZ może pomóc w zabezpieczeniu domu nawet podczas nieobecności domowników. Dzięki automatyzacji Symulacja obecności, światła automatycznie włączają i wyłączają się symulując naszą obecność w domu. Korzystając z aplikacji można także ustawić, jak światła mają reagować po wykryciu ruchu – czy mają włączać się do pełnej jasności, migać, wyświetlać żywe kolory, czy inaczej.

„Wszyscy wiemy, że oświetlenie odgrywa niezwykle ważną rolę w zapewnieniu poczucia bezpieczeństwa w domu. Opierając się na doświadczeniu w dziedzinie oświetlenia, WiZ oferuje pierwsze w pełni zintegrowane rozwiązanie do monitorowania inteligentnego domu, które łączy w sobie możliwości kamer i inteligentnego oświetlenia wykrywających obecność za pomocą SpaceSense.” – podkreśla Danny Lousberg, Head of Software Product Management WiZ

fot. Signify

Kamera WiZ Indoor do monitorowania domu

Ważnym elementem Home Monitoring jest kamera WiZ Indoor, która pomaga każdemu stworzyć bezpieczne środowisko w domu. Urządzenie umożliwia kontrolowanie i monitorowanie domu przez cały czas, a dodatkowo powiadomi Cię o podejrzanym ruchu lub dźwięku. By zobaczyć na żywo, co się dzieje wewnątrz domu wystarczy otworzyć aplikację WiZ po otrzymaniu powiadomienia.

Kamera WiZ Indoor wyposażona w noktowizję pozwala na ciągłe obserwowanie pomieszczenia nawet w ciemności. Gdy poziom oświetlenia jest zbyt niski, funkcja noktowizji włącza się automatycznie, wykorzystując podczerwień do oświetlenia przestrzeni. Dodatkowo, kamera jest w stanie wykryć nagłe, głośne dźwięki np. odgłos wybijanych szyb w oknach lub alarm przeciwpożarowy i natychmiast wysłać nam powiadomienia.

Nowa kamera jest idealna do zabezpieczenia domu dzięki wielu dodatkowym funkcjom, takim jak: dwukierunkowe audio, oparta na obrazie detekcja ruchu, szerokokątny obiektyw (kąt widzenia 120 stopni), jakość Full HD i slot na karty SD. Jeśli dopiero zaczynasz korzystać z ekosystemu WiZ zestaw startowy Home Monitoring, składający się z kamery WiZ Indoor oraz oświetlenia WiZ, to doskonały sposób na rozpoczęcie przygody z inteligentnym domem.

WiZ będzie także oferować opcjonalną usługę subskrypcji, dzięki której będzie można odblokować dodatkowe funkcje takie jak m.in.: możliwość przechowywania multimediów z kamery WiZ Indoor w chmurze do 30 dni, definiowanie stref aktywności ruchowej i/lub prywatności w wybranych obszarach oraz uruchomienie ręcznego nagrywania podczas przesyłania strumieniowego z kamery WiZ.

Jak działa to w praktyce? Wyobraź sobie, że wyjeżdżając na wakacje, włączasz tryb wakacyjny i Symulację Obecności w domu. Dzięki temu, w przypadku wykrycia ruchu, wewnętrzne i zewnętrzne oświetlenie WiZ zacznie migać, co powiadomi Twoich sąsiadów o niepożądanej aktywności, a Ty otrzymasz powiadomienie na telefonie. W ten sposób możesz natychmiast sprawdzić widok domu w czasie rzeczywistym za pośrednictwem aplikacji WiZ oraz wcześniej zarejestrowane multimedia w ramach przeglądu aktywności. I voilà! Dzięki monitoringowi domu WiZ, nigdy nie będziesz czuł się niepewnie, nawet gdy nie ma Cię w domu.

Czytaj też: Amazonowi mało! Nadchodzi MMO w świecie Władcy Pierścieni!

Grafika tytułowa: Signify