realme Buds Q2s – niedrogie słuchawki dla każdego!

Słuchawki Bluetooth to coraz częściej wybierane przez nas rozwiązanie. Po części mamy do czynienia ze skutkiem usuwania gniazd słuchawkowych ze smartfonów. Warto jednak pamiętać też o tym, że brak kabla to spora wygoda, którą doceniamy na co dzień. W moje ręce trafiły ostatnio słuchawki realme Buds Q2s. To niskobudżetowa propozycja dla wszystkich tych osób, które na taki sprzęt nie chcą wydać majątku. Jak sprawują się na co dzień?

Nowocześnie, młodzieżowo – po prostu ładnie!

Słuchawki realme Buds Q2s trafiają do nas w schludnym opakowaniu zawierającym standardowy zestaw akcesoriów. Mam tu oczywiście na myśli same słuchawki, etui ładujące, kabelek USB-C oraz zestaw gumek dzięki którym dostosujemy słuchawki do kształtu naszych uszu. Wzornictwo realme Buds Q2s jest bardzo przyjemne, nowoczesne i wręcz młodzieżowe. Słuchawki te jednak nie będą prezentowały się dobrze ze sprzętem klasy biznesowej. Biel jest bardzo uniwersalnym kolorem, który nie wzbudza tak mieszanych uczuć, jak krzykliwe, kolorowe barwy. Dużą rolę jednak odgrywa sam design. Klienci biznesowi dużo częściej stawiają na elegancki minimalizm.

Tanie, a wygodne!

realme Buds Q2s to słuchawki, które nosi się bardzo wygodnie. Nie powodują dyskomfortu nawet gdy korzystamy z nich dość długo. To zasługa ergonomicznej budowy. Można więc prowadzić w nich długie rozmowy, brać udział w wideokonferencjach, a nawet spędzać czas ze znajomymi na Discordzie podczas grania w gry komputerowe (mamy tu dedykowany tryb gry!). realme Buds Q2s oferują zwiększoną odporność na pył i wodę – IPX5. Dzięki temu możemy zabrać je na trening bądź na spacer mimo kiepskiej pogody bez obaw, że je zniszczymy. Nie polecałbym jednak bezpośredniej „kąpieli” słuchawek w wodzie – tego mogą nie wytrzymać.

Co z jakością rozmów i odtwarzania dźwięku?

W pierwszej kolejności powiemy sobie jak realme Buds Q2s radzą sobie z prowadzeniem rozmów. Generalnie byłem zadowolony z tego jak słyszałem moich rozmówców. Słuchawki nie mają większych problemów z przetwarzaniem dźwięku i nie zrywają bez powodu połączenia z telefonem. Odgłosy dochodzące z zewnątrz są tłumione niestety pasywnie. Muszę jednak nadmienić, że moi rozmówcy nie mieli powodów do narzekania na jakość dźwięku rejestrowanego dzięki testowanym słuchawkom. To akurat zasługa funkcji redukcji szumów otoczenia w mikrofonie.

Czytaj też: TOP 5 – najlepsze słuchawki do biegania

Co z odtwarzaniem muzyki? Tutaj również jest przyzwoicie. Nie powinniśmy jednak spodziewać się szerokiego wachlarza dźwięków oraz głębokich basów. W końcu są to słuchawki niskobudżetowe. Mniej wybredni melomani, którzy słuchawek używają po to, by od czasu do czasu posłuchać ulubionej muzyki w YouTube Music czy Spotify nie będą mieli powodów do narzekania. Brzmienie jest poprawne, ale brakuje mu tego „pazura”, którego wielu z nas poszukuje decydując się na zakup słuchawek.

Szkoda, że nie mamy tu żadnego „trybu ambient” pozwalającego na wzmocnienie dźwięków otoczenia, gdy na przykład poruszamy się po chodniku lub przechodzimy przez ulicę. Warto natomiast wspomnieć, że brzmienie dźwięku możemy delikatnie poprawiać dzięki dedykowanej aplikacji od realme. Nadmienię także, że w trakcie testów używałem słuchawek do komunikowania się na Discordzie i sprawdzały się one w tej roli nieźle.

Bateria? Bez zarzutów!

realme Buds Q2s to słuchawki, dzięki którym możemy słuchać muzyki i rozmawiać naprawdę długo. Maksymalny czas pracy między ładowaniami to 6 godzin. Etui ładujące wydłuża natomiast czas pracy słuchawek do aż 25 godzin. Nie sposób nie wspomnieć o tym, że niedrogie słuchawki od realme wspierają szybkie ładowanie (10 min ładowania = 3h pracy). realme Buds Q2s zabierzemy więc na wakacje, wyjazd służbowy czy też w dłuższą podróż bez obaw, że przez rozładowany akumulator nie będziemy mogli z nich skorzystać.

Podsumowując…

realme Buds Q2s to niezłe słuchawki w dobrej cenie. Nie powinniśmy spodziewać się po nich wybornej jakości dźwięku i szerokich funkcji, gdyż kosztują zaledwie 149 złotych. Są jednak ładne, wszechstronne i w 100% spełniają swoją rolę. Dobrze sprawdzą się zarówno przy rozmowach, jak i słuchaniu muzyki. Osoby decydujące się na zakup będące świadome tego, jakiej klasy sprzęt kupują, na pewno nie będą zawiedzione!