Realme 11 Pro+ – idealny smartfon ze średniej półki!

Koncern realme jak mało kto zna się na serwowaniu nam nieźle wyposażonych smartfonów w rozsądnych cenach. Dziś doczekaliśmy się polskiej premiery najnowszych urządzeń producenta mających zawojować średnią półkę cenową. Mieliśmy okazję sprawdzić je dla Was jeszcze przed premierą. Mocniejszy z modeli – realme 11 Pro+ – powinien spełnić wymagania osób szukających mocnego smartfonu i nie chcących wydać na niego majątku. Jak sprawdził się w naszym teście?

Ekran

Smartfon realme 11 Pro+ został wyposażony w ekran o przekątnej 6,7″ pracujący w rozdzielczości Full HD+. Jest to matryca OLED o odświeżaniu 120 Hz. Możemy się więc spodziewać bardzo wysokiej jakości wyświetlanego za jego pośrednictwem obrazu. Nie można narzekać także na odwzorowanie kolorów oraz kąty widzenia. To szczególnie ważne podczas konsumowania treści multimedialnych czy też grania w gry mobilne. Warto jednak pamiętać, że tak dużego ekranu nie obsłużymy jedną ręką. Dla niektórych osób to wada. Ja zdecydowanie preferuję bardziej kompaktowe smartfony. Sekcja dedykowana rozmowom wideo, jak i wykonywaniu selfie została umieszczona w centralnym miejscu u góry ekranu. Producent postawił na pojedynczy obiektyw o rozdzielczości 32 MP, który powinien zapewnić zadowalającą jakość zarówno w przypadku połączeń, jak i zdjęć. Czytnik linii papilarnych został osadzony pod ekranem.

Wydajność

Realme 11 Pro+ został wyposażony w procesor MediaTek Dimensity 7050 wspierany przez 12 GB pamięci RAM i – w zależności od wersji – 256 GB, 512 GB lub nawet 1 TB przestrzeni na nasze dane. Taki zestaw zapewnia zadowalającą wydajność we wszystkich podstawowych zastosowaniach, w których możemy wykorzystywać smartfon tej klasy. Urządzenie nie zacina się zarówno podczas korzystania z Internetu jak i wtedy, gdy uruchamiamy ulubione gry mobilne. Na uwagę zasługuje fakt, że uruchomimy je na relatywnie wysokich ustawieniach graficznych. Realme 11 Pro+ oferuje funkcję Dual SIM. Producent do naszej dyspozycji oddaje także modem 5G. Oprócz klawisza blokowania na krawędzi mamy także klawisze regulacji głośności. Na pokładzie sprzętu tej klasy nie mogło zabraknąć modułu NFC oraz złącza USB-C. Całość pracuje pod kontrolą systemu Android 13 z nakładką realme UI 4.0.

Zawartość opakowania i jakość wykonania

Realme 11 Pro+ trafia do nas w standardowym – jak na producenta przystało – pudełku. Wraz z telefonem producent serwuje nam papierologię, igiełkę tacki SIM oraz kabel USB-C i ładowarkę o mocy 100 W. Zestaw jest więc solidny i nie będziemy mieć powodów, by narzekać. Konkurencja jest bardzo często oszczędna na tym polu oferując nam w pudełku wyłącznie smartfon i kabelek do ładowania. Co ciekawe, w zestawie mamy też silikonowe etui – dodatek charakterystyczny w przypadku smartfonów chińskich producentów. Pozytywnie zaskakuje jakość wykonania. Generalnie cała obudowa jest bardzo dobrze spasowana. Nic tu nie trzeszczy i nie skrzypi pod naporem palców. Obudowa urządzenia została wykończona tzw. wegańską skórą, co oceniam bardzo pozytywnie. Jestem ciekaw, czy będzie to materiał odporny na zużycie na przestrzeni wielomiesięcznego użytkowania. Warto troszczyć się o „wyspę” aparatów – zabezpieczyć ją szkłem hartowanym. Mocno wystaje i odnoszę wrażenie, że łatwo będzie ją uszkodzić.

Funkcje multimedialne

Na ekranie realme 11 Pro+ komfortowo będziemy oglądać rozmaite materiały wideo. To zasługa świetnego wyświetlacza. Obraz będzie bardzo płynny dzięki wysokiemu odświeżaniu. Smartfon bez problemów radzi sobie z Netflixem, Amazon Prime Video czy HBO Max. Po podłączeniu porządnych słuchawek także nie byłem zawiedziony – odtwarzanie muzyki testowałem na aplikacjach Spotify i YouTube Music. Wideo odtwarzane jest płynnie nawet w wysokiej rozdzielczości (tu mam na myśli odtwarzanie w aplikacji YouTube). Oczywiście smartfon bezproblemowo współpracuje także z Chromecastem.

Funkcje foto/wideo

Funkcje foto/wideo smartfona realme 11 Pro+ pozytywnie mnie zaskoczyły. Zdjęcia wykonywane za jego pośrednictwem prezentują się naprawdę nieźle. Moduł fotograficzny nie ma problemów z ustawianiem ostrości i reprodukcją kolorów. Nie jest to co prawda poziom dużo mocniejszych smartfonów od Samsunga, Xiaomi czy Apple, ale mniej wymagający użytkownicy – do których skierowany jest taki sprzęt – będą zachwyceni.

Koncern realme postawił tu na następujące obiektywy:

  • główny – 200 MP,
  • szerokokątny – 8 MP,
  • makro – 2 MP.

Materiały wideo również prezentują się nieźle. Nagramy je w maksymalnie 4K przy 30 FPS. Warto jednak zaznaczyć, że w tym trybie stabilizacja nie istnieje. Załącza się dopiero przy Full HD i 30 FPS. Producent deklaruje, że to OIS, jednak rozwiązaniu daleko do jakości reprezentowanej przez flagowce. Jeśli chcecie nagrywać wideo w ruchu, to radzę zaopatrzyć się w dobrego gimbala. Oszczędzicie sobie nerwów i zmarnowanego czasu. Na plus aplikacja aparatu, która – jak zawsze w przypadku smartfonów realme – jest bardzo intuicyjna w obsłudze.

Bateria

Realme 11 Pro+ zasilany jest baterią o pojemności 5000 mAh. Takie ogniwo zapewni użytkownikowi jeden pełny dzień intensywnej pracy. Dodatkowo, gdy naszemu urządzeniu zabraknie energii, to możemy ją sprawnie uzupełnić dzięki ładowaniu 100 W. Ładowanie od 0 do 100% trwa niecałe pół godziny i to świetny wynik, który ucieszy osoby prowadzące intensywny tryb życia, nie mające zbyt wiele czasu na uzupełnianie energii w przypadku smartfonu.

Podsumowanie

Smartfon realme 11 Pro+ to naprawdę solidne urządzenie dla osób szukających funkcjonalnego smartfonu, ale i nie chcącego wydać na niego majątku. Oferuje wszystko, czego możemy oczekiwać od sprzętu tej klasy. Mamy tu więc zadowalającą wydajność pracy, niezłe funkcje foto/wideo oraz szybkie ładowanie. Jeśli dodamy do tego wysoką jakość wideo, to wydanie na ten smartfon 2399 (12/512GB) złotych będzie bardzo dobrą decyzją.