Logitech Pebble 2 Combo for Mac – wygodna obsługa sprzętu od Apple na wyciągnięcie ręki!

Mysz i klawiatura to jedne z najważniejszych akcesoriów dedykowanych naszym komputerom i tabletom. Kluczową kwestią, gdy decydujemy się na zakup takiego sprzętu jest wygoda obsługi. Zdarza się przecież, że codziennie korzystamy z niego przez długie godziny, prawda? Jednym z dostawców wysokiej klasy akcesoriów tego typu jest koncern Logitech. Najnowszy zestaw od Amerykanów został przygotowany z myślą o użytkownikach komputerów Mac. Jak w codziennej pracy sprawuje się Logitech Pebble 2 Combo for Mac? Postanowiłem to sprawdzić!

Zawartość zestawu i jakość wykonania

Zarówno klawiatura Multi-Device K380s for Mac, jak i mysz Pebble Mouse M350s trafiają do nas w jednym, zbiorczym opakowaniu jako zestaw. Producent w nasze ręce oddaje same urządzenia, zestaw baterii do każdego z nich (odpowiednio 2xAAA oraz 1xAA) oraz dokumentację. Obydwa urządzenia utrzymane są w minimalistycznej stylistyce, która cieszy oko. Zaryzykuję stwierdzenie, że pod względem formy nie różnią się od swoich niezłych, dość dopracowanych przecież poprzedników. Nie uważam jednak, by była to wada. Po co zmieniać coś, co jest naprawdę dobre?

Zarówno mysz, jak i klawiatura wykonane zostały z dobrej jakości tworzywa sztucznego, które nie powinno ulegać szybkiej degradacji nawet podczas intensywnego użytkowania. Ale niezła jakość wykonania to akurat domena koncernu Logitech. Sam korzystam z innego zestawu tego producenta od dłuższego czasu (MX Master 3S i MX Keys) i oznaki zużycia w jego przypadku są minimalne, jeśli nie wręcz śladowe.

Na plus znajdujące się w najwyższym rzędzie przyciski funkcyjne. Pozwalają one na wygodne zarządzanie pracą komputera lub tabletu bez konieczności odrywania się od wykonywanych w danej chwili zadań. Takiej wygody oczekuje wielu użytkowniów sprzętu Logitech.

Kompatybilność z oprogramowaniem

Mysz Pebble Mouse M350s to urządzenie dość proste, które nie oferuje nam żadnych zaawansowanych możliwości konfiguracji. Z naszym sprzętem może łączyć się przez Bluetooth. Co ważne – możemy przypisać do niej maksymalnie trzy urządzenia, między którymi można się wygodnie przełączać. Mysz jest dość płaska i bardzo kompaktowa. Z tego powodu można ją rozpatrywać w charakterze urządzenia o zacięciu biurowym. Nie będzie się nam komfortowo grało za jej pośrednictwem – to zdecydowana wada. Ale nie taka jej rola. Pebble Mouse M350s ma bez problemów mieścić się w kieszeni plecaka lub torby na laptopa i nie stanowić dla nas zbędnego balastu. Z tego zadania wywiązuje się wręcz wzorowo! Bateria AA powinna nam w przypadku tej myszy wystarczyć na dwa lata pracy.

Klawiatura Multi-Device K380s for Mac jest kompatybilna z oprogramowaniem Logi Options+. Dzięki owej aplikacji możemy wygodnie zaktualizować oprogramowanie urządzenia, zarządzać funkcją Easy-Switch (która pozwala na wygodne przełączanie się pomiędzy kilkoma urządzeniami – np. iMac, MacBook, iPad) oraz zmieniać domyślne ustawienia związane z funkcjami klawiszy multimedialnych. Dodatkowo Logi Options+ informuje nas o stanie naładowania wykorzystywanych w przypadku klawiatury bateryjek AAA. Te według założeń producenta powinny zapewnić nawet trzy lata pracy.

Czytaj też: Logi Options+ – co warto wiedzieć o aplikacji?

Wrażenia z użytkowania

Jak zestaw sprawuje się podczas codziennego użytkowania? Zdecydowanie nie można na niego narzekać podczas wykonywania prac biurowych, przeglądania Internetu czy konsumpcji multimediów. Jeśli natomiast na co dzień zajmujecie się pracą kreatywną – producent ma w swojej ofercie inne, nie mniej ciekawe urządzenia, które powinny spełnić Wasze oczekiwania.

Jeśli jednak skupiamy się na podstawowych zadaniach, w których chcemy wykorzystywać np. Maca mini lub iMaca, to zestaw Logitech Pebble 2 Combo for Mac sprawdzi się wręcz doskonale. Sprzęt jest dość kompaktowy, jednak nie w taki sposób, który obniżałby komfort pracy. Dzięki ograniczonym rozmiarom możemy natomiast bardzo wygodnie spakować zarówno mysz jak i klawiaturę do naszego bagażu podręcznego.

Możemy też ustawić je na biurku, na którym dysponujemy ograniczoną przestrzenią roboczą. Niepodważalną zaletą zestawu Logitech Pebble 2 Combo for Mac jest jego niesamowicie cicha praca. Możemy korzystać z niego wieczorami i nocą bez obaw, że będziemy przeszkadzać innym domownikom. Szkoda tylko, że producent nie postawił na podświetlenie klawiatury. To praktyczne rozwiązanie poprawiające komfort pracy wieczorami. Trudno jednak wymagać takiej funkcji od stosunkowo niedrogiego zestawu.

Podsumowując…

Zestaw Logitech Pebble 2 Combo for Mac bardzo pozytywnie mnie zaskoczył podczas kilkutygodniowych testów. Wchodzące w jego skład mysz, jak i klawiatura naprawdę nieźle sprawdzą się podczas pracy biurowej, przeglądania Internetu i mediów społecznościowych oraz gdy zechcemy konsumować treści multimedialne. Nie jest to sprzęt, który zmęczy nas podczas wielogodzinnego użytkowania. Jak już jednak wspomniałem – zakup powinny darować sobie osoby szukające zestawu do pracy kreatywnej, czy do grania. Logitech Pebble 2 Combo for Mac nie oferuje bowiem zaawansowanych funkcji przydatnych w różnych niestandardowych scenariuszach. Za prezentowany zestaw trzeba zapłacić 349 złotych. Zdecydowanie warto.

Grafika tytułowa: Logitech