Windows 10 z wydłużonym, płatnym wsparciem?

Windows 10 to oprogramowanie, które pod względem popularności bije na głowę Windowsa 11. Nie można się jednak temu dziwić. Popularna i lubiana „dziesiątka” jest przede wszystkim kompatybilna z większą ilością urządzeń. Poza tym sporo osób zdążyło się do niej mocno przyzwyczaić na przełomie ostatniej niemal dekady. Choć wsparcie dla Windowsa 10 ma wygasnąć w 2025 roku, to Microsoft zamierza kontynuować wydawanie dla niego poprawek bezpieczeństwa, które jednak nie będą dostępne dla wszystkich!

Nowe rozwiązanie dla wybranych!

Koncern z Redmond zamierza po 2025 roku wspierać Windowsa 10, ale na zupełnie innych zasadach niż do tej pory. Microsoft zamierza bowiem postawić na dodatkowe, trzyletnie wsparcie aktualizacjami bezpieczeństwa w postaci płatnej subskrypcji. Takie rozwiązanie opracowano głównie z myślą o klientach biznesowych, którzy będą chcieli zyskać nieco na czasie w procesie wymiany sprzętu na bardziej bezpieczny, wspierany.

Co ważne jednak – Amerykanie zaoferują możliwość przystąpienia do programu także klientom indywidualnym. Jak wiadomo bowiem – nie każdy z nas zdążył się przesiąść na komputer spełniający wymagania sprzętowe Windowsa 11, a w niedalekiej przyszłości – i Windowsa 12. Moim zdaniem to dobra decyzja Microsoftu. Osoby, którym zależy na bezpieczeństwie danych na pewno zdecydują się na przedłużenie wsparcia.

Póki co nie wiadomo, kiedy Microsoft wystartuje z programem oraz jakie będą obowiązywały tu ceny.

Czytaj też: Copilot trafi do Windowsa 10!

Grafika tytułowa: Clint Patterson / Unsplash