Acer Nitro QGO – monitor dla graczy nowej generacji

MATERIAŁ POWSTAŁ WE WSPÓŁPRACY Z MARKĄ ACER

Ten 23,8-calowy monitor oferuje rozdzielczość Full HD, częstotliwość odświeżania 180 Hz, czas reakcji 1 ms i technologię AMD FreeSync™ Premium, zapewniając niesamowite wrażenia wizualne i immersyjne.

Gry komputerowe to nie tylko rozrywka, ale także pasja i sposób na wyrażenie siebie. Dlatego gracze potrzebują sprzętu, który spełni ich oczekiwania i pozwoli im cieszyć się ulubionymi tytułami bez ograniczeń. Niestety gry stają się coraz bardziej wymagające, a my – gracze, żeby nadążyć za galopującą technologią, potrzebujemy najlepszego i najszybszego sprzętu do gier. Na co powinniśmy zwrócić uwagę przy wyborze odpowiedniego monitora? Trzy najważniejsze aspekty to z pewnością: rozdzielczość ekranu, czas reakcji i prędkość odświeżania. Im wyższa rozdzielczość, tym lepsza jakość obrazu i większa ilość szczegółów jednak, żeby zapewnić sobie najlepsze wrażenia wizualne, bez klatkowania, warto wybrać najbardziej popularną rozdzielczość 1080p. Czas reakcji to czas, w jakim piksel na ekranie zmienia swój kolor. Im krótszy czas, tym mniejsze opóźnienie i smużenie obrazu, a prędkość odświeżania, to liczba klatek na sekundę, jaką monitor jest w stanie wyświetlić. Monitor Acer Nitro QG0 obsługuje rozdzielczość 1080p, ma czas reakcji 1ms i prędkość odświeżania 180Hz, a więc z pewnością sprosta naszym oczekiwaniom.

Obraz zawierający tekst, w pomieszczeniu, Urządzenie wyjściowe, ściana Opis wygenerowany automatycznie
Obraz zawierający tekst, w pomieszczeniu, komputer, monitor komputerowy Opis wygenerowany automatycznie

Urodzony, by grać

Acer Nitro QG0 ma elegancki i minimalistyczny design, który wpisuje się w całą gamingową rodzinę Acera. Ma w sobie pewną lekkość, która świetnie koresponduje z  nowoczesną konstrukcją. Wyróżniają go wyjątkowo smukłe ramki, które zwiększją pole widzenia, ale i ułatwiają korzystanie z wielu monitorów jednocześnie. Nitro QG0 ma również ergonomiczny stojak, który pozwala na regulację kąta nachylenia ekranu od -5° do 20°, dostosowując go do własnych preferencji. Znajdziemy w nim także podstawowy zestaw złączy, takich jak HDMI, VGA i słuchawki.

Obraz zawierający tekst, ściana, w pomieszczeniu, komputer Opis wygenerowany automatycznie
Obraz zawierający ściana, w pomieszczeniu, Urządzenie do wyświetlania, multimedia Opis wygenerowany automatycznie

Zaawansowany panel

Acer Nitro QG0 ma 23,8-calowy ekran z technologią panelu Vertical Alignment (VA), który zapewnia szerokie kąty widzenia, żywe kolory i głębokie czernie. Rozdzielczość Full HD (1920 x 1080) gwarantuje ostrość i szczegółowość obrazu, a współczynnik kontrastu dynamicznego 100,000,000:1 dodaje mu głębi i realizmu. Jasność 300 cd/m² sprawia, że obraz jest jasny i wyraźny nawet w słabo oświetlonych pomieszczeniach.

Obraz zawierający ściana, komputer, tekst, Materiały biurowe Opis wygenerowany automatycznie

Szybki i wściekły

Jednak to nie wszystko, co ma do zaoferowania. Jego największą zaletą jest wysoka częstotliwość odświeżania 180 Hz, która zapewnia płynność i szybkość ruchu na ekranie, eliminując efekt smużenia i opóźnień. Czas reakcji 1 ms VRB (Virtual Response Boost) redukuje niechciane zjawisko ghostingu, czyli pozostawiania śladów przez szybko poruszające się obiekty. Ponadto, monitor wyposażony jest w technologię AMD FreeSync™ Premium, która synchronizuje pracę monitora z kartą graficzną, zapobiegając rwaniu obrazu i zapewniając płynną rozgrywkę nawet przy niskiej liczbie klatek na sekundę.

Obraz zawierający tekst, ściana, telewizja, w pomieszczeniu Opis wygenerowany automatycznie
Obraz zawierający w pomieszczeniu, tekst, podłoga, router Opis wygenerowany automatycznie

Bezpieczny dla oczu

Acer Nitro QG0 ma również wiele funkcji, które poprawiają komfort użytkowania i ochronę wzroku. Monitor posiada tryb HDR10, który zwiększa zakres jasności i kontrastu, dostosowując obraz do warunków oświetleniowych. Urządzenie obsługuje również paletę barw 95% sRGB, która zapewnia wierną reprodukcję kolorów i bogactwo odcieni. Ponadto ma wbudowane technologie Acer VisionCare™, takie jak Acer Flickerless™, Acer BlueLightShield™, Acer ComfyView™ i Acer Low Dimming™, które redukują migotanie, niebieskie światło, odblaski i zmęczenie oczu.

Obraz zawierający tekst, elektronika, ściana, router Opis wygenerowany automatycznie
Obraz zawierający tekst, podłoga, w pomieszczeniu, stół Opis wygenerowany automatycznie

Podsumowanie

Monitor Acer Nitro QG0 to doskonały wybór dla graczy, którzy chcą cieszyć się wysoką jakością obrazu, płynnością ruchu i dużym komfortem użytkowania. Urządzenie łączy w sobie zaawansowaną technologię, funkcjonalność i design, spełniając najwyższe standardy i oczekiwania. Monitor Acer Nitro QG0 to sprzęt, który nie zawiedzie nawet najbardziej wymagających graczy ani nie zrujnuje naszego portfela, bowiem kosztuje niecałe 600 zł i jest dostępny m.in w sklepie RTV EURO AGD

Obraz zawierający tekst, komputer, Urządzenie do wyświetlania, zrzut ekranu Opis wygenerowany automatycznie
Obraz zawierający tekst, elektronika, router, w pomieszczeniu Opis wygenerowany automatycznie

Specyfikacja techniczna

 • Monitor: Gamingowy
 • Przekątna ekranu: 60.5 cm (23.8″)
 • Rozdzielczość ekranu: Full HD
 • Maksymalna rozdzielczość: 1920 x 1080
 • Metoda podświetlenia: LED
 • Kąty widzenia: 178/178°
 • Technologia panelu: Vertical Alignment (VA)
 • Funkcje monitora: HDMI FreeSync, HDR Ready (HDR 10)<1, ZeroFrame, Super Sharpness, Wide Viewing Angle
 • Czas reakcji: 1 ms (VRB)
 • Częstotliwość odchylania poziomego: 76.90 kHz do 199.80 kHz
 • Częstotliwość odświeżania: 48 Hz do 180 Hz
 • Jasność: 300 cd/m²
 • Współczynnik obrazu: 16:09
 • Obsługiwany kolor: 16,7 Million kolorów
 • Głębia kolorów: 8-bitowy
 • Współczynnik kontrastu dynamicznego: 100,000,000:1
 • Kontrast statyczny: 4,000:1
 • Interfejsy / porty: HDMI , VGA, Słuchawki
 • Wymiary: 323.1×542.4×38.5 mm
 • Głębokość ze stojakiem: 175 mm
 • Waga: 2.50 kg
 • Wysokość ze stojakiem: 412.30 mm
 • Cena: 599 zł
Obraz zawierający tekst, Czcionka, logo, Grafika Opis wygenerowany automatycznie

PŁATNA WSPÓŁPRACA Z MARKĄ ACER