Material You wkracza do aplikacji Find my Device

Aplikacje służące do odszukiwania zagubionych urządzeń to złoto. Z pewnością niejedną osobę poratowały już w sytuacjach, w których nieopatrznie zostawiły gdzieś swojego smartfona. Takie rozwiązanie w swojej ofercie ma także koncern Google. Do tej pory jednak pod względem designu pamiętało czasy tych odsłon Androida, które odeszły już w niepamięć. Czas na zmiany!

Wreszcie pozytywne zmiany!

Aplikacja Find my Device znana nad Wisłą także jako Znajdź mój telefon ma w najbliższym czasie doczekać się poprawionego szablonu graficznego. Poinformował o tym serwis Phone Arena. W końcu Google zabrało się za przeprojektowanie rozwiązania, które mocno trwało w poprzedniej epoce, w której interfejs Androida straszył. Na powyższym zrzucie ekranu widzimy, że aplikacja zmieniła się nie do poznania.

Podczas otwierania aplikacji po raz pierwszy po aktualizacji zostanie wyświetlona lista wszystkich kompatybilnych urządzeń, które są powiązane z naszym kontem. Ułatwi to wybór urządzenia, które chcemy śledzić. Do aplikacji wprowadzony zostanie też w końcu ciemny motyw, dzięki któremu lepiej będzie mogła komponować się z wybranym przez nas motywem systemowym.

Czytaj też: Ciężarówki diesla starsze niż 10 lat nielegalne w Kalifornii

Na tą chwilę nie wiemy, czy Google doda do aplikacji jakieś nowe funkcje. Niewykluczone, że jest taki plan na przyszłość. Wdrożenie nowej wersji aplikacji Find my Device powinno wystartować lada moment. Dajcie znać, czy wylądowała już na Waszych smartfonach.

Grafika tytułowa: Jonas Leupe / Unsplash