Jabra Elite 85t – wyborne słuchawki TWS z wyższej półki

Jabra to uznany nie tylko nad Wisłą producent słuchawek. Niedawno mieliśmy okazję sprawdzać dla Was model Elite 75t. Dziś natomiast przyszedł czas na sprzęt z nieco wyższej półki – Jabra Elite 85t. Muszę przyznać, że po testach tańszego zestawu moje oczekiwania wobec tego akcesorium były ogromne. W końcu czekała mnie przygoda z naprawdę dobrymi słuchawkami klasy Premium. Jak sprawdziły się w praktyce podczas trwających niemal trzy tygodnie testów? Dowiecie się z poniższej recenzji!

Klasa Premium pełną gębą? Czy może zuchwałe przechwałki?

Podobnie jak w przypadku tańszego modelu, słuchawki Jabra Elite 85t przyjechały do mnie w świetnie zaprojektowanym pudełku, w którym oprócz samych słuchawek i etui ładującego znalazłem dokumentację, kabel USB-C oraz trzy pary kopułowych tipsów w rozmiarach S, M, L. Słuchawki wygodnie dostosujemy do kształtu naszych uszu i muszę przyznać, że nosi się je nieco wygodniej, niż testowane przeze mnie ostatnio Elite 75t. Wkładki douszne mają nieco inną formę i dzięki temu są po prostu wygodniejsze w noszeniu. Jakość wykonania Jabra Elite 85t to najwyższa liga. W przypadku słuchawek tej klasy nie ma miejsca na kompromisy. Słuchawki wyposażone zostały w imponujące akumulatorki pozwalające na maksymalnie 7 h pracy między ładowaniami. Całkowite uzupełnienie energii w ich przypadku trwa ok. 2,5h, natomiast łączny czas pracy do pełnego rozładowania etui może wynieść nawet 31 h. Oczywiście jeśli skorzystamy z funkcji aktywnej redukcji szumów, to te wartości ulegną nieznacznemu obniżeniu. Warto odnotować, że etui naładujemy także ładowarką indukcyjną.

Jabra wyposażyła swój produkt w całe multum przydatnych funkcji. Mamy tu więc takie rozwiązania, jak przyciski sterujące na słuchawce, funkcja sterowania odtwarzaniem muzyki, współpraca z asystentami głosowymi. Zasięg pracy słuchawek to 10m. Jeśli pomiędzy nami, a naszym urządzeniem, do którego podłączymy akcesorium pojawi się np. ściana, to mogą się czasem pojawić jakieś problemy z łącznością bezprzewodową. To jednak mimo wszystko rzadkość. W specyfikacji słuchawek nie znalazłem informacji odnośnie wodoodporności (ta była potwierdzona w przypadku tańszych Jabra Elite 85t). Mimo tego mankamentu moim zdaniem Jabra Elite 85t na tyle pewnie lezą w uszach, że możemy je zabrać na siłownię, bądź gdy wychodzimy biegać (oczywiście w korzystnych warunkach atmosferycznych.

Jakość odtwarzanego dźwięku? Klasa sama w sobie!

Jabra Elite 85t to słuchawki z najwyższej półki i można to odczuć podczas korzystania z nich. Niezależnie od tego, czy lubujemy się w delikatnych dźwiękach, czy też w surowych, black metalowych brzmieniach, brzmią one zawsze perfekcyjnie. Dźwięk jest potężny, czysty i ma charakter przestrzenny. Bez dwóch zdań to najlepsze pod tym względem słuchawki TWS, z jakimi miałem do czynienia. Oczywiście korzystając z nich nie musicie się ograniczać do słuchania muzyki. Równie dobrze sprawdzą się w przypadku oglądania filmów czy też jako akcesorium dla graczy (bez problemu sparujecie je z laptopem bądź pecetem wyposażonym w moduł Bluetooth).

Nie będziecie zawiedzeni także jeśli codziennie dużo czasu spędzacie na rozmowach. Słuchawki wyposażone zostały w łącznie sześć mikrofonów mających za zadanie zapewnić nam krystaliczną jakość rejestrowanego głosu. Warto w tym momencie zaznaczyć, że aż cztery z nich odpowiadają za funkcję ANC. Dzięki synchronizacji z aplikacją Jabra+ (o której wspominałem przy okazji testów modelu Elite 75t) możemy dostosowywać poziom redukcji szumów (wybrać jeden z 11 poziomów zestrojonych co 3 dB). Owa aplikacja pozwala także na aktualizację oprogramowania słuchawek. Sama funkcja ANC radzi sobie bezproblemowo z wieloma niepożądanymi dźwiękami pojawiającymi się w tle w trakcie prowadzenia przez nas rozmów (takie jak np. praca odkurzacza, pralki czy odgłosy z ulicy). Generalnie jakość rozmów prowadzonych za pośrednictwem słuchawek Jabra Elite 85t można uznać za perfekcyjną. Ciekawostką jest obecność trybu HearThrough – wzmacniającego dźwięki otoczenia w trakcie korzystania ze słuchawek.

Podsumowanie

Czy warto zdecydować się na zakup słuchawek Jabra Elite 85t? Zdecydowanie tak. Jest to jeden z najlepszych produktów w segmencie Premium. Jeśli zależy Wam na krystalicznej jakości prowadzonych rozmów i odtwarzanych dźwięków, to ręczę, że nie będziecie zawiedzeni. Muszę jednak zaznaczyć, że nie jest to sprzęt dla każdego. Flagowe słuchawki Jabry kosztują bowiem 899 złotych i są zdecydowanie produktem dedykowanym użytkownikom o bardziej zasobnych portfelach. Jeśli jednak stać Was na taki wydatek, to nie ma się nad czym zastanawiać! Bierzcie!