Nowe dyski serwerowe od Synology

Choć dyski półprzewodnikowe są stosowane coraz powszechniej, w przypadku zastosowań serwerowych, zwłaszcza gdy potrzebne są duże pojemności, tradycyjne konstrukcje talerzowe z interfejsem SAS nie mają konkurencji.

Oferta nośników pamięci Synology wzbogaciła się o dyski z serii HAS5300 o pojemnościach 8, 12 i 16 TB. W urządzeniach zastosowano interfejs SAS, który zapewnia transfer na poziomie 274 MB/s, inne ważne parametry to obsługa obciążeń do 550 TB rocznie i szacowany czas awarii do 2,5 mln godzin.

 – Dyski utrzymują szybkość transferu danych na poziomie 274 MB/s, co czyni je doskonałym wyborem dla przedsiębiorstw, w których potrzebna jest maksymalna wydajność i niezawodność – mówi Peggy Weng, menedżer ds. produktu w firmie Synology. – Niezależnie od tego, czy chodzi o wideomonitoring na dużą skalę, postprodukcję multimediów czy inne procesy wymagające dużej pamięci, dyski HAS5300 zapewniają stałą wydajność na poziomie klasy biznesowej.

Ponad 200 000 godzin testów zgodności i testów wytrzymałościowych tych trzech modeli zamontowanych w systemach Synology zapewnia, że dyski z serii HAS5300 zapewniają niezrównaną niezawodność i integrację z wdrożeniami Synology, pomagając klientom tworzyć dogłębnie zweryfikowane i niezawodne konfiguracje przechowywania.

Dyski z serii HAS5300 zostały zoptymalizowane na etapie projektowania w celu zapewnienia optymalnej kompatybilności i najlepszej możliwej wydajności podczas pracy na systemach Synology, dzięki czemu zapewniają znacznie lepszą wydajność odbudowy macierzy RAID.