Jabra Elite 7 Pro – oszałamiająca jakość dźwięku w Twojej kieszeni!

Koncern Jabra przyzwyczaił nas do tego, że regularnie wprowadza do swojej oferty dobrej jakości słuchawki z rozmaitych półek cenowych. Całkiem niedawno mieliśmy okazję testować dla Was sprzęt z nieco niższej półki cenowej – model Elite 3. Tym razem do naszej redakcji trafił nieco bardziej ekskluzywny zestaw. Oto Jabra Elite 7 Pro. Sprawdzamy dla Was jak te słuchawki sprawują się w codziennym użytkowaniu!

Sprawdź też: Jabra Elite 3 – dobre słuchawki za nieduże pieniądze?

Elegancko skrojone opakowanie, a w nim…

Projektanci Jabry bardzo się postarali, byśmy już na etapie otwierania opakowania z słuchawkami mieli poczucie, że obcujemy z produktem klasy Premium. W zestawie z testowanym przez nas sprzętem otrzymujemy kabelek do ładowania, komplet wymiennych gumek dousznych oraz etui ładujące. To ostatnie cechuje naprawdę wysoka jakość wykonania. Materiały, z których zostało wykonane są dobrej klasy. Nic tu nie skrzypi i nie trzeszczy pod naporem palców. Trudno się temu jednak dziwić – w końcu mamy do czynienia ze słuchawkami TWS z najwyższej półki.

Przede wszystkim wygoda!

Słuchawki Jabra Elite 7 Pro nosi się bardzo komfortowo. Muszę przyznać, że nawet kilkugodzinne sesje z ulubioną muzyką czy podcastami nie były dla mnie męczące. Ponadto testowane przeze mnie słuchawki doskonale sprawdziły się – jako że jestem zapalonym graczem – w trakcie korzystania z gamingowych komunikatorów pokroju Teamspeak’a czy Discorda. Warto wspomnieć również o tym, że nowość w ofercie Jabry jest zgodna ze standardem IP57, co oznacza, że możemy ich używać gdy na zewnątrz panuje wysoka wilgotność (np. podczas deszczu) i nic złego nie powinno się w takich sytuacjach stać z Jabra Elite 7 Pro.

Najważniejsze funkcje i dane techniczne Elite 7 Pro: 

 • wsparcie dla technologii Jabra MultiSensor Voice,
 • regulowana z poziomu aplikacji wspomagającej funkcja ANC,
 • funkcja HearThrough wzmacniająca dźwięki z naszego otoczenia,
 • technologia 6 mikrofonów zapewniająca krystaliczną jakość rozmów,
 • 8 godzin działania non stop, 30 godzin z etui ładującym,
 • wytrzymałość ze stopniem ochrony IP57 – dzięki której skorzystasz ze słuchawek nawet w ekstremalnych warunkach,
 • wsparcie dla technologii łączności Bluetooth 5.2,
 • tryb mono pozwalający na korzystanie niezależnie z dowolnej słuchawki,
 • możliwość podłączania do słuchawek wielu urządzeń,
 • wsparcie dla ładowania indukcyjnego,
 • wydajna praca z asystentami głosowymi – wbudowana Alexa oraz możliwość korzystania z Siri i z Asystentem Google.

Dobrze zaprojektowana aplikacja wspomagająca!

Korzystanie z aplikacji Jabra Sound+ to czysta przyjemność. Pobrać ją można zarówno z Google Play, jak i z App Store. Sparowanie zajmuje dosłownie kilka chwil. Po ustanowieniu połączenia wspomniana apka oferuje nam dostęp do kilku predefiniowanych ustawień odtwarzanego dźwięku, equalizera, szeregu informacji o samym zestawie słuchawkowym, czy też do funkcji aktualizacji jego oprogramowania. Możemy także zarządzać intensywnością działania funkcji ANC, czy włączać tryb HearThrough.  W krytycznych sytuacjach zlokalizujemy także nasze słuchawki dzięki funkcji Find my Jabra – na przykład, gdy zapomnimy, gdzie je odłożyliśmy.

No ok, to co z tą jakością dźwięku?

W pierwszej kolejności sprawdziłem jak dzięki słuchawkom Jabra Elite 7 Pro prowadzi się rozmowy głosowe. Muszę przyznać, że na tej płaszczyźnie do produktu duńskiego koncernu nie mam najmniejszych zastrzeżeń. Moi rozmówcy słyszeli mnie perfekcyjnie – to zasługa aż sześciu mikrofonów wbudowanych w słuchawki. Godny odnotowania jest fakt, że gdy słuchałem muzyki i zadzwonił telefon, słuchawki po odebraniu rozmowy automatycznie przełączały się do trybu HearThrough. Z pewnością zabieg taki ma nam zapewnić bezpieczeństwo m.in. podczas przechodzenia przez jezdnię. Wysokiej jakości 6-milimetrowe głośniki sprawiają, że użytkownik Jabra Elite 7 Pro również bardzo dobrze słyszy swoich rozmówców. Ale to żadne zaskoczenie – produkty Jabra w kwestii prowadzenia rozmów to od lat klasa światowa.

Kilka słów warto poświęcić technologii Jabra MultiSensor Voice. Dzięki niej zachowamy najwyższą jakość prowadzonych rozmów nawet w wietrzne dni (automatycznie tłumi bowiem odgłosy wiatru podczas prowadzenia połączenia). Owa technologia wykorzystuje cztery wysokiej klasy mikrofony, zaawansowane czujniki VPU w obu słuchawkach oraz autorskie algorytmy przygotowane przez koncern Jabra. W wietrzny dzień funkcja MultiSensor Voice uruchamia się automatycznie i tłumi odgłosy wiatru. Wykorzystywane jest w tym celu także przewodnictwo kostne (odczyt następuje za pomocą dedykowanych czujników), dzięki któremu głos przesyłany jest za pomocą wibracji kości szczęki.

W kwestii odtwarzania muzyki byłem bardzo pozytywnie zaskoczony. Brzmienie słuchawek Jabra Elite 7 Pro w trakcie odtwarzania treści audiowizualnych jest czyste i głębokie. Dodatkowo możemy je wygodnie spersonalizować dzięki funkcjom aplikacji Jabra Sound+. Mam tu na myśli zarówno predefiniowane ustawienia, jak i możliwość regulacji za pośrednictwem equalizera. ANC (czyli aktywna redukcja szumów) również sprawuje się wzorowo, a ciekawostką jest fakt, że dzięki specjalnemu suwakowi możemy dostosować poziom tłumienia do naszych potrzeb. Podczas testów słuchawki świetnie radziły sobie podczas oglądania filmów i słuchania utworów z różnych gatunków – od bluesa, przez muzykę taneczną po mój ulubiony, siarczysty black metal.

Czas pracy między ładowaniami zachwyca!

Producent deklaruje, że słuchawki Jabra Elite 7 Pro powinny przepracować maksymalnie osiem godzin bez konieczności doładowywania. Biorąc pod uwagę natomiast ładowanie w dedykowanym etui czas pracy może zostać wydłużony do aż 30 godzin. Faktycznie udawało mi się osiągać taki czas pracy w trakcie testów – a korzystałem z słuchawek dość intensywnie. Naładowanie etui i słuchawek do pełna po podłączeniu do kontaktu zajmuje – w zależności od wykorzystywanej ładowarki – 2,5 do 3 godzin. Jeśli natomiast zależy Wam na szybkim ładowaniu to mam dobre wieści – już 5 minut ładowania pozwala na godzinę prowadzenia rozmów lub słuchania muzyki.

Podsumowanie

Jabra Elite 7 Pro to mistrzostwo w swojej klasie i jedne z najlepszych słuchawek TWS, jakie miałem okazję testować. We wiodących sklepach z elektroniką kosztują 799 złotych. W tej cenie otrzymujecie akcesorium kompletne, które pozwoli Wam na komfortowe prowadzenie rozmów w godzinach pracy. Gdy już wrócicie do domu, to natomiast świetnie sprawdzą się, gdy zechcecie odpocząć przy ulubionej muzyce bądź, gdy zabierzecie się za uprawianie sportu. Obok Jabra Elite 7 Pro zdecydowanie nie można przejść obojętnie!