Jabra Elite 7 Active – zabierz je ze sobą na trening!

Całkiem niedawno miałem okazję testować dla Was słuchawki TWS Jabra Elite 7 Pro. Sprzęt ten zdobył moje uznanie, więc tym bardziej nie mogłem doczekać się możliwości sprawdzenia innego, nie mniej ciekawego produktu duńskiego koncernu. Mam tu na myśli słuchawki dla aktywnych – Jabra Elite 7 Active. Jak sprawują się na co dzień w różnych sytuacjach? Zapraszam Was do zapoznania się z recenzją!

Charakterystyczne dla Jabry opakowanie i zestaw podstawowych akcesoriów!

Słuchawki Jabra Elite 7 Active trafiają do nas w znajomym, schludnie prezentującym się opakowaniu. Jego zawartość nie zaskakuje – znajdziemy tu bowiem same słuchawki, kabelek do ładowania, komplet wymiennych gumek dousznych oraz etui ładujące. Warto wspomnieć o tym, że zarówno słuchawki, jak i etui charakteryzuje naprawdę wysoka jakość wykonania. Nie uświadczymy więc żadnych dziwnych dźwięków, skrzypień, stuknięć podczas korzystania z tego sprzętu. Wszystko jest perfekcyjnie spasowane. Zarówno etui ładujące, jak i słuchawki są wykonane z wysokiej jakości plastików. Te drugie z resztą pokryte zostały także specjalnym, gumowanym tworzywem, które ma chronić je przed zachlapaniem i jednocześnie nadać im nowoczesny, dynamiczny wygląd. Ma ono jeszcze jedno zastosowanie, ale o nim za chwilę.

Sprawdź też: W tych słuchawkach eksploduje ci głowa – Razer Kraken V3 HyperSense

Wygoda w trakcie ćwiczeń – wartość nadrzędna

Muszę przyznać, że nie spotkałem się jeszcze ze słuchawkami Jabry, które byłyby niewygodne i męczące w codziennym użytkowaniu. Nie inaczej jest w przypadku modelu Elite 7 Active. Słuchawki bardzo dobrze – i przede wszystkim – pewnie trzymają się w uszach (co jest niezwykle ważne podczas uprawiania aktywności fizycznej). Za idealne dopasowanie słuchawek odpowiada autorska technologia producenta ShakeGrip. To właśnie pod tą nazwą ukryto innowacyjny materiał wykonany z płynnej gumy silikonowej. Jak już wspomniałem, nie tylko chroni on same słuchawki, ale także zapewnia im perfekcyjną przyczepność w naszych uszach – dzięki czemu nie wypadną nam one nawet w trakcie bardzo intensywnego treningu.

Najważniejsze funkcje i dane techniczne Elite 7 Active

 • nowoczesna technologia Jabra ShakeGrip™, dzięki której słuchawki nie wypadają z uszu w trakcie ćwiczeń,
 • cztery mikrofony pokryte siateczką SAATI Acoustex® chroniącą przed odgłosami wiatru,
 • regulowana z poziomu aplikacji wspomagającej funkcja ANC,
 • funkcja HearThrough wzmacniająca dźwięki z naszego otoczenia,
 • 8 godzin działania non stop, 30 godzin z etui ładującym,
 • wytrzymałość ze stopniem ochrony IP57 – dzięki której skorzystasz ze słuchawek nawet w ekstremalnych warunkach,
 • wsparcie dla technologii łączności Bluetooth 5.2,
 • tryb mono pozwalający na korzystanie niezależnie z dowolnej słuchawki,
 • możliwość podłączania do słuchawek wielu urządzeń,
 • wsparcie dla ładowania indukcyjnego,
 • wydajna praca z asystentami głosowymi – wbudowana Alexa oraz możliwość korzystania z Siri i z Asystenta Google.

Aplikacja wspomagająca – cud, miód i orzeszki!

Korzystanie z aplikacji Jabra Sound+ to jak zwykle czysta przyjemność. Pobrać ją można zarówno z Google Play, jak i z App Store. Sparowanie zajmuje dosłownie kilka chwil. Po ustanowieniu połączenia wspomniana apka oferuje nam dostęp do kilku predefiniowanych ustawień odtwarzanego dźwięku, korektora graficznego, szeregu informacji o samym zestawie słuchawkowym, czy też do funkcji aktualizacji jego oprogramowania. Możemy także zarządzać intensywnością działania funkcji ANC, czy włączać tryb HearThrough.  Nie mogło zabraknąć także funkcji Find my Jabra, dzięki której możemy w krytycznej sytuacji zlokalizować nasze słuchawki na podstawie tego, w którym miejscu ostatnio zaszła interakcja między nimi, a naszym urządzeniem mobilnym.

Co z jakością rozmów i odtwarzanej muzyki?

Jabra w wyżej wymienionej kwestii jak zwykle nie zawodzi. Model Elite 7 Active oferuje nam rewelacyjną wręcz jakość prowadzonych rozmów. To zasługa aż czterech mikrofonów wbudowanych w słuchawki (po dwa na każdą „pchełkę”). Dodatkowo zostały one pokryte siateczką SAATI Acoustex chroniącą przed odgłosami wiatru. Podczas prowadzonych przeze mnie rozmów rozmówcy słyszeli mnie perfekcyjnie. Tak jak w przypadku modelu Elite 7 Pro – słuchawki po odebraniu rozmowy automatycznie przełączały się do trybu HearThrough. Ma on zapewnić nam bezpieczeństwo w krytycznych sytuacjach, w których nasza percepcja otoczenia nie powinna być zaburzana (jak pokonywanie przejść dla pieszych). Wysokiej jakości 6-milimetrowe głośniki sprawiają, że użytkownik Jabra Elite 7 Active również bardzo dobrze słyszy swoich rozmówców.

Testowane przeze mnie słuchawki nie zawiodą melomanów. Brzmienie odtwarzanych za ich pośrednictwem treści jest czyste i głębokie. Jeśli jednak będzie budziło nasze zastrzeżenia, to możemy je zmodyfikować dzięki funkcjom aplikacji Jabra Sound+. Oferuje nam bowiem ona dostęp do wielu opcji związanych z jakością odtwarzanego dźwięku. Podczas testów słuchawki świetnie radziły sobie podczas oglądania filmów i słuchania utworów z różnych gatunków – od bluesa, przez muzykę taneczną po ciężkie brzmienia. Wygodnie także słuchało się za jej pośrednictwem podcastów oraz audiobooków.

Czas pracy między ładowaniami nie pozostawia wiele do życzenia!

Słuchawki Jabra Elite 7 Active dość długo pracują między kolejnymi ładowaniami. Sytuacja wygląda w tej kwestii niemal identycznie, jak w przypadku modelu Elite 7 Pro. Odnoszę wręcz wrażenie, że sprzęt korzysta z tego samego etui ładującego. Elite 7 Active mogą przepracować maksymalnie osiem godzin bez konieczności doładowywania. Biorąc pod uwagę natomiast ładowanie w dedykowanym etui czas pracy może zostać wydłużony do aż 30 godzin. To miarodajne deklaracje. Naładowanie etui i słuchawek do pełna po podłączeniu do kontaktu zajmuje – w zależności od wykorzystywanej ładowarki – 2,5 do 3 godzin. Jeśli natomiast zależy Wam na szybkim ładowaniu to mam dobre wieści – już 5 minut ładowania pozwala na godzinę prowadzenia rozmów lub słuchania muzyki.

Podsumowanie

Słuchawki Jabra Elite 7 Active charakteryzuje rewelacyjna jakość wykonania i fantastyczne parametry, jeśli chodzi o rozmowy czy odtwarzanie muzyki. Autorska technologia Jabra ShakeGrip™, sprawia, że słuchawki nie wypadają z uszu nawet w trakcie intensywnych ćwiczeń. Siateczki SAATI Acoustex® sprawiają natomiast, że będziemy świetnie słyszalni nawet podczas aktywności na zewnątrz w wietrzne dni. W kwocie 699 złotych zdecydowanie nie znajdziecie lepszych słuchawek stworzonych z myślą o osobach uprawiających sport.