Huawei Watch GT3 SE – niedrogi zegarek, spore możliwości?

Huawei udowodnił nam w ostatnich latach, że mimo problemów wywołanych przez amerykańskie sankcje potrafi projektować całkiem niezły, udany sprzęt. Dotyczy to również segmentu wearables, w którym Chińczycy zaprezentowali nam wiele ciekawych inteligentnych zegarków. Jednym z nich jest Huawei Watch GT3 SE. Co warto wiedzieć na temat tego smartwatcha? Mieliśmy okazję go sprawdzić!

Wygląd i jakość wykonania

Huawei Watch GT3 SE to najtańszy zegarek z serii Watch GT. Mimo to, trafia w nasze ręce w całkiem estetycznym opakowaniu. W zestawie z zegarkiem w nasze ręce trafia magnetyczna ładowarka, jednak energię możemy uzupełniać za pośrednictwem dowolnej ładowarki bezprzewodowej. W kwestii wzornictwa nowość od Huawei może się podobać. Smartwatch wygląda na droższy niż faktycznie. Ekran jest standardowo – okrągły. Na bocznej krawędzi koperty znajdziemy jeden przycisk przenoszący nas do menu i drugi, do którego możemy przypisać wybraną przez nas funkcję.

Pasek jest wygodny, nie męczy nadgarstka i można go w prosty sposób wpinać i wypinać dzięki wygodnemu zapięciu. W trakcie testów nie zdarzyło mi się, by samoczynnie się rozpiął, więc uznaję, że jest to rozwiązanie bardzo solidne. Wykonano go z tworzywa sztucznego i trzeba uznać, że jest dość miękki. Jeśli jednak do końca nie spełni naszych oczekiwań, w prosty sposób można go zastąpić innym, ciekawym rozwiązaniem. Wystarczy rozejrzeć się chociażby na Allegro (standardowy pasek 22 mm). Warto wspomnieć o tym, że Huawei Watch GT3 SE charakteryzuje wodoodporność do 5 ATM, więc spokojnie możecie iść z nim na basen.

Wyświetlacz

Huawei Watch GT3 SE wyposażony został w naprawdę przejrzysty i czytelny wyświetlacz. Jest to AMOLED o przekątnej 1,43 cala. Możemy więc spodziewać się, że kąty widzenia, kolory, kontrast są na wysokim poziomie. Zegarek radzi sobie nawet w intensywnym świetle słonecznym i w takiej sytuacji nie będziemy mieć problemów z odczytem danych wyświetlanych na ekranie. Z jego responsywnością nie miałem najmniejszych problemów. Jeśli natomiast chodzi o tarcze, to na start otrzymujemy całkiem pokaźny ich zestaw. Dodatkowe możemy dogrywać za pomocą aplikacji Huawei Zdrowie.

Jak korzysta się z nowego zegarka Huawei?

Huawei Watch GT3 SE został wyposażony w liczne sensory służące do monitorowania naszego stanu zdrowia. Dzięki nim możliwe jest korzystanie z rozwiązań takich, jak monitorowanie tętna, snu, stresu czy poziomu natlenienia krwi. Ciekawostką jest natomiast funkcja obliczania pułapu tlenowego i czasu regeneracji. W zegarek wbudowano również barometr i kompas.

Na uwagę zasługuje pięciosystemowa lokalizacja pozycji oraz możliwość synchronizacji danych z aplikacjami takimi, jak Strava, Komoot czy adidas Running. Huawei Watch GT3 SE to również ponad 100 trybów sportowych oraz HUAWEI TruSportTM – personalny trener, który rejestruje i monitoruje stan naszej kondycji oraz daje wskazówki, których potrzebujemy, aby odnieść sportowe sukcesy.

Zegarek od Huawei oferuje nam także standardowy zestaw funkcji charakterystyczny dla smartwatchy. Wystarczy wspomnieć o możliwości wyświetlania powiadomień ze smartfona – zarówno tych z aplikacji, jak i informacji o nadchodzących wiadomościach czy połączeniach. Ponadto mamy tu minutnik, budzik, informacje pogodowe czy funkcję pilota do odtwarzania muzyki.

Bateria

Bateria to zdecydowanie jeden z najmocniejszych punktów zegarka Huawei Watch GT3 SE. Producent deklaruje, że ogniwo – przy mało intensywnej eksploatacji zegarka – powinniśmy naładować raz na dwa tygodnie. Ja podczas testów sprawdzałem smartwatcha dość intensywnie, więc ładowałem go raz w tygodniu. To świetny wynik. Samo uzupełnianie energii trwa nieco ponad godzinkę.

Podsumowanie

PlusyMinusy
+ czytelny ekran o niezłej rozdzielczości,
+ design i jakość wykonania na wysokim poziomie,
+ ładowanie bezprzewodowe,
+ rozwiązania charakterystyczne dla zegarków wyższej klasy,
+ długi czas pracy między ładowaniami.
– brak wsparcia dla płatności zbliżeniowych.

Huawei Watch GT3 SE to dobry i opłacalny w zakupie zegarek sportowy. Za niewygórowane pieniądze oferuje nam rozwiązania charakterystyczne dla sprzętu nieco wyższej klasy. Jakość wykonania stoi na bardzo wysokim poziomie – mimo, że smartwatch wykonano z tworzywa sztucznego. Największą zaletą nowego zegarka Huawei jest jednak długi czas pracy między ładowaniami, który docenią osoby irytujące się koniecznością codziennego, wieczornego podpinania sprzętu do ładowarki. Za testowany zegarek trzeba zapłacić 899 złotych. W specjalnej promocji trwającej do 27 listopada można go jednak zakupić stówkę taniej – za 799 złotych.