Seria Galaxy S23 wcześniej niż zakładano?

Samsung od pewnego czasu przygotowuje nas na premierę swoich najnowszych flagowców. Seria Galaxy S debiutowała zazwyczaj w styczniu. Tym razem może się jednak okazać, że najważniejsze modele w ofercie Koreańczyków zadebiutują jeszcze w bieżącym roku.

Flagowce Samsunga oficjalnie jeszcze w tym roku?

Wcześniejszą prezentację nowych topowych Samsungów może nam zdradzać obecność nowych urządzeń koreańskiego koncernu na stronie internetowej Bureau of Indian Standards (BIS). Wyszczególniono tam modele takie, jak SM-S918B/DS (Galaxy S23 Ultra), SM-S911B/DS (Galaxy S23) i SM-S916B (Galaxy S23+).

Co wiemy na ten moment o nadchodzących nowościach z Korei? Samsung Galaxy S23 ma być wyposażony w 6,1-calowy wyświetlacz AMOLED o rozdzielczości FHD+. Większy Galaxy S23+ będzie z kolei wyposażony w 6,6-calowy wyświetlacz AMOLED. Obydwa urządzenia otrzymają aparat do selfie o rozdzielczości 12 MP. Na pleckach producent postawi natomiast na obiektywy: główny 50MP, ultraszerokokątny 12MP oraz teleobiektyw 10MP.

Galaxy S23 Ultra powinien otrzymać 6,8-calowy wyświetlacz Dynamic AMOLED o rozdzielczości QHD+. Galaxy S23 Ultra ma być wybitnym foto-smartfonem dzięki nowemu czujnikowi aparatu głównego o rozdzielczości 200 MP. Ma on współpracować z obiektywem ultraszerokokątnym 12 MP oraz dwoma teleobiektywami po 10 MP każdy. Sprzęt ma być zasilany baterią o pojemności 5000 mAh z możliwością ładowania z mocą 25 W.

Czytaj też: Nowa flagowa Motorola w drodze!

Czy faktycznie nowe flagowe Samsungi zadebiutują jeszcze w tym roku? Powinniśmy dowiedzieć się tego w ciągu najbliższych kilku dni. Do sieci muszą bowiem trafić pierwsze konkretne przecieki na temat urządzeń, a sam koncern z Korei musi zaanonsować nam wydarzenie związane z prezentacją.