Huawei Watch D oficjalnie!

Huawei Watch D to nowy zegarek w polskiej ofercie chińskiego koncernu, który tym razem skupia się stricte na funkcjach prozdrowotnych. Choć jego premiera odbyła się niemal rok temu, do tej pory nie był dostępny nad Wisłą. Czy zmieni życie osób cierpiących na choroby związane z układem krążenia?

Świetny zegarek z funkcjami pro-zdrowotnymi!

Na Huawei Watch D musieliśmy czekać w Europie dość długo. Nie bez powodu. Jest to urządzenie wyposażone w bardzo zaawansowane funkcje zdrowotne – jak EKG czy pomiar ciśnienia. Musiało więc otrzymać europejski certyfikat dla urządzenia medycznego klasy IIa dla pomiaru ciśnienia krwi oraz klasy IIb dla analizy EKG. Urządzenie zostało także sprawdzone przez Europejską Agencję Leków.

Poza tym zegarek wyposażono w 1,64-calowy wyświetlacz o rozdzielczości 456×280 pikseli oraz takie moduły, jak GPS, NFC czy Bluetooth 5.1. Producent deklaruje, że smartwatch może pracować nawet siedem dni między poszczególnymi ładowaniami. Konstrukcja spełnia normę odporności IP68, dzięki czemu nie powinny zagrozić jej czynniki zewnętrzne takie, jak kurz czy woda.

Zegarek oferuje nam ponad 70 trybów treningowych, pomiary tętna, snu, stresu czy poziomu natlenienia krwi. Smartwatch od Huawei oferuje nam także możliwość wyświetlania powiadomień ze smartfona – zarówno tych z aplikacji, jak i informacji o nadchodzących wiadomościach czy połączeniach. Ponadto mamy tu minutnik, budzik, informacje pogodowe czy funkcję pilota do odtwarzania muzyki.

Czytaj też: Huawei Watch GT3 SE – niedrogi zegarek, spore możliwości?

Cena urządzenia w Polsce wynosi 1799 złotych. Huawei postawiło na ciekawą ofertę przedsprzedażową. Przy zakupie Huawei Watch D w dniach od 2 do 27 listopada bieżącego roku otrzymacie wagę Huawei Smart Scale 3 w prezencie lub za symboliczną złotówkę.