Huawei FreeBuds Pro 3 – wysoka jakość w rozsądnej cenie!

Koncern Huawei jest ceniony za to, że serwuje nam wysokiej klasy urządzenia z kategorii elektroniki noszonej. Mam tu na myśli zarówno doskonale wyważone smartwatche, jak i całkiem niezłe słuchawki Bluetooth. Do tej drugiej kategorii zalicza się gorąca nowość od Chińczyków – model Huawei FreeBuds Pro 3. Ów sprzęt doczekał się dzisiaj swojej polskiej premiery, a ja miałem okazję już sprawdzić, jak te słuchawki sprawują sie w codziennym użytkowaniu.

Pierwsze wrażenia? To naprawdę niezły sprzęt!

Koncern Huawei niezmiennie dba o to, by serwowane przez Chińczyków akcesoria oferowały nam wysoką jakość wykonania. Tak jest i tym razem. Huawei FreeBuds Pro 3 to TWS-y, które po prostu mogą się podobać. W zestawie z testowanym przez nas sprzętem otrzymujemy kabelek do ładowania, komplet wymiennych gumek dousznych oraz etui ładujące. To ostatnie niezła jakość wykonania oraz ciekawy design. Materiały, z których zostało wykonane są dobrej klasy. Nic tu nie skrzypi i nie trzeszczy pod naporem palców. Same słuchawki także prezentują się estetycznie i można wręcz uznać, że udają droższe, niż są w rzeczywistości.

Wygoda użytkowania priorytetem dla Huawei

Podstawowym czynnikiem decydującym o tym, czy chcemy zakupić dane słuchawki jest komfort użytkowania. Słuchawki Huawei FreeBuds Pro 3 nosi się bardzo wygodnie. Zdarza mi się dość dużo czasu spędzać ze słuchawkami dousznymi i muszę przyznać, że te od chińskiego koncernu nie powodowały u mnie dyskomfortu ze względu na całodniowe użytkowanie. Producent postawił na ergonomiczny kształt doskonale wpasowujący się w ucho. Warto wspomnieć również o tym, że nowość w ofercie Huwaei jest odporna na działanie czynników zewnętrznych w zgodzie ze standardem IP54, co oznacza, że możemy tych słuchawek używać, gdy na zewnątrz panuje wysoka wilgotność i nic złego nie powinno się w takich sytuacjach z nimi stać. W sam raz na jesienno-zimową aurę!

Producent stawia na nowoczesne rozwiązania

Huawei FreeBuds Pro 3 to słuchawki, które świetnie sprawdzą się podczas rozmów, jak i w trakcie konsumpcji multimediów „po godzinach”. Producent stawia tu na zaawansowane rozwiązania. Zostały wyposażone w podwójny przetwornik, wzmocniony przez lewitujący układ magnetyczny Halbacha, oraz 11-milimetrowy przetwornik basowy, które zapewniają wysoką jakość odtwarzanego dźwięku. Za nasłuch naszego głosu odpowiadają zaawansowane mikrofony – każda słuchawka oferuje bowiem po trzy mikrofony krzemowe oraz czujnik przewodnictwa kostnego. Nie sposób nie wspomnieć o wsparciu dla udoskonalonej aktywnej redukcji szumów (ANC), która działa dużo lepiej, niż w przypadku poprzedniej generacji słuchawek. Sprawdzałem ją podczas podróży pociągiem i komunikacją miejską – działa całkiem nieźle!

Sprzęt łączy się z naszymi urządzeniami za pośrednictwem protokołu Bluetooth. Nie można przeoczyć wsparcia dla Bluetooth Multipoint pozwalającego na wygone przełączanie się między dwoma urządzeniami (np. smartfonem i zegarkiem, bądź smartfonem i laptopem). Obsługiwane kodeki to SBC, AAC, LDAC i L2HC 2.0.

Wrażenia z użytkowania

W pierwszej kolejności sprawdziłem jak dzięki słuchawkom Huawei FreeBuds Pro 3 prowadzi się rozmowy głosowe. Muszę przyznać, że na tej płaszczyźnie do produktu chińskiego koncernu nie mogę mieć zastrzeżeń. Moi rozmówcy słyszeli mnie perfekcyjnie – to zasługa wspomnianych wcześniej mikrofonów wbudowanych w słuchawki. Są one wspierane przez technologię Pure Voice 2.0, która redukuje hałasy z otoczenia i odpowiada za dokładne przechwytywanie naszego głosu.

Czytaj też: Słuchawki z ANC Baseus Bowie MZ10 – tak wiele, za tak niewiele

W kwestii odtwarzania muzyki byłem bardzo pozytywnie zaskoczony. Brzmienie słuchawek Huawei FreeBuds Pro 3 w trakcie odtwarzania treści audiowizualnych jest czyste i głębokie. Dodatkowo pracę słuchawek możemy wygodnie spersonalizować dzięki funkcjom aplikacji AI Life. Podczas testów słuchawki świetnie radziły sobie podczas oglądania filmów i słuchania utworów z różnych gatunków – od bluesa, przez muzykę taneczną po niesamowicie ciężkie i surowe brzmienia. Zdecydowanie mógłbym korzystać z nich na co dzień – biorąc pod uwagę fakt, że są kompatybilne zarówno z HarmonyOS, jak i z Androidem czy iOS.

Kilka słów o czasie pracy

Producent deklaruje, że słuchawki Huawei FreeBuds Pro 3 powinny przepracować maksymalnie 6,5 godziny bez konieczności doładowywania. Biorąc pod uwagę natomiast ładowanie w dedykowanym etui czas pracy może zostać wydłużony do aż 31 godzin. Faktycznie udawało mi się osiągać taki czas pracy w trakcie testów – a korzystałem z słuchawek dość intensywnie. Szkoda, że producent nie pokusił się o ogniwa pozwalające na chociażby 8-8,5 godziny pracy, ale bez problemu możemy przecież doładować TWS-y chociażby podczas przerwy na kawę.

Podsumowując…

Huawei FreeBuds Pro 3 to zaskakująco dobre słuchawki, które w cenie wynoszącej 899 złotych mogą sprzedać się naprawdę nieźle. To sprzęt, który zapewnia niezłą jakość wykonania i doskonałe brzmienie – zarówno podczas rozmów, jak i konsumpcji multimediów. Jeśli zdecydujecie się na zakup – na pewno będziecie zadowoleni! Huawei po raz kolejny udowadnia, że na projektowaniu akcesoriów zna się, jak mało kto!

Grafika tytułowa: Huawei