Drukarka HP Smart Tank 670 – cicha rewolucja w drukowaniu

Eksploatacja drukarki nie musi być droga, zamówienie tuszu może odbywać się bezobsługowo, a kończące się kolory, może uzupełnić nawet dziecko.

Kiedyś zakup drukarki to była inwestycja na długie lata. Drukarki były drogie, ale solidne, niestety tonery i tusze wcale nie były tanie. Następnie, po grubych i dostatnich latach dla producentów tych urządzeń nadeszła nowa ekspansywna polityka cenowa. Drukarki stały się tanie jak „barszcz”, ceny niektórych, podstawowych modeli zaczynały się nawet od 159 zł, ale był w tym jeden haczyk. Tonery i tusze do nich były cholernie drogie. Przy drukarkach laserowych często komplet tonerów (4 kolory) przewyższał cenę drukarki. Dziś najwięksi producenci urządzeń wielofunkcyjnych wracają do tych najlepszych tradycji. Nowe drukarki są solidne, oferują rozsądną cenę, tanie tonery i wiele nowych usług, które ułatwiają nam ich użytkowanie.

Idzie nowe

Najnowsza seria drukarek HP z serii Smart Tank to urządzenia wielofunkcyjne, które oprócz obustronnego druku dokumentów, mają funkcję drukowania zdjęć, robienia xero, skanera, a nawet faksu, którego podobno używa jeszcze wiele służb, w tym także Policja. HP Smart Tank 670 otrzymało nowy design, który okazuje się bardzo funkcjonalny. Nieduża i kompaktowa obudowa, została zaprojektowana w taki sposób, żeby z łatwością zmieścić się na półkę w regale. Specjalnie pod tym kątem zaprojektowano podajnik papieru, który ładowany jest od przodu i tak samo od przodu wychodzą gotowe wydruki. Tak zaprojektowane urządzenie z łatwością zmieści się w małym biurze, pokoju, na większości biurek. Ale to nie wszystko…

Przeczytaj też: HP ENVY Inspire 7200 All-in-One – Drukarka do domu i do biura

Unboxing

Po wyjęciu HP Smart Tank 670 z opakowania, usunięciu taśm zabezpieczających i podłączeniu do prądu zaczynamy krótką konfigurację. W tym celu instalujemy na smartfonie aplikację HP Smart. Następnie musimy wykonać kilka poleceń wyświetlonych na ekranie, takich jak wpisanie hasła Wi-Fi. Aplikacja wykrywa drukarkę, łączy się z nią i proponuje wydruk próbny. Gotowe. W przypadku komputera PC wystarczy pobrać ze sklepu Microsoft Store aplikację HP Smart, która po zainstalowaniu umożliwia drukowanie. Produkty Apple takie jak laptopy i iPhony wykorzystują połączenie w tej samej sieci Wi-Fi – Direct i drukują bez potrzeby instalacji oprogramowania. Jednak trzeba wiedzieć, że aplikacje mobilne oferują dużo więcej możliwości.

Czas na dolewkę

A teraz główna atrakcja HP Smart Tank 670, czyli system dolewki kolorów. Zestaw czterech kolorów otrzymujemy w pakiecie. Są one w butelkach, z których należy wlać tusz do drukarki. Zasada jest prosta, w drukarce uchylamy klapkę właściwego koloru, wkładamy butelkę do zaworu i czekamy, aż kolor przeleje się do zbiornika. Taki zestaw startowy wystarcza wg. producenta na 18 000 stron w czerni lub 8000 stron w kolorze. Ja tyle nie drukowałem, ale zakładając margines błędu, to i tak są to imponujące wyniki. Przy drukowaniu zdjęć tusz zużywa się szybciej, ale to nie problem, bo zestaw 4 kolorów kosztuje 164 zł, czyli po ok 41 zł za każdy kolor. To bardzo dobra cena, porównując ją do 250 zł za kasetę z jednym kolorem laserówki.

Przeczytaj też: Technologia i sztuka spotykają się w drukarkach HP Smart Tank

Kończy się tusz? Nic nie rób!

Zbiorniki z tuszem w drukarce mają okienka, w których możemy podejrzeć poziomy kolorów. Jednak, żeby zdjąć sobie z głowy kolejny obowiązek, wystarczy zapisać się do systemu subskrypcji HP. Ten będąc w stałym kontakcie z HP Smart Tank 670, będzie wiedział, czy np. czarny powoli się kończy. Taka informacja trafia do systemu, a HP wysyła do naszego domu kończący się tusz. Nie wiem jak wy, ale moje doświadczenia z drukarkami zawsze wyglądały tak, że tusz się kończył, a ja dopiero zaczynałem szukać go w sieci, tydzień później mogłem dopiero ponownie drukować. W domu jeszcze w miarę łatwo jest kontrolować poziom tuszu, ale w biurze, gdy z urządzenia korzysta wiele osób, nie można dopuścić do sytuacji, w której tuszu zabraknie.

Drukuj skąd chcesz

HP Smart Tank 670 zapewnia wysoką jakość druku, zarówno w czerni, jak i w kolorze, z rozdzielczością do 4800 x 1200 dpi. Urządzenie ma również funkcję automatycznego druku dwustronnego, która pozwala na oszczędność papieru i czasu. Drukarka ma pojemność podajnika papieru na 150 arkuszy i odbiornika papieru na 100 arkuszy. HP Smart Tank 670 ma wiele opcji łączności bezprzewodowej, które ułatwiają drukowanie z różnych urządzeń i źródeł. Ma wbudowany moduł Wi-Fi, który pozwala na podłączenie do sieci domowej lub biurowej, ma również moduł Bluetooth Low Energy (BLE), który umożliwia szybkie parowanie z kompatybilnymi smartfonami i tabletami. Współpracuje z aplikacją HP Smart, która pozwala na zdalne zarządzanie urządzeniem, skanowanie do chmury lub e-maila, drukowanie z usług internetowych, takich jak Dropbox, Google Drive czy Facebook, a także monitorowanie poziomu tuszu i zamawianie nowych butelek. Urządzenie ma również port USB 2.0, który umożliwia podłączenie do komputera lub pamięci przenośnej.

Podsumowanie

HP Smart Tank 670 to urządzenie wielofunkcyjne, które sprawdzi się zarówno w domu, jak i w biurze. Jest nieduże, bardzo ustawne i kompaktowe. Oferuje wysoką jakość druku, niskie koszty eksploatacji, łatwą konfigurację i obsługę, a także wiele opcji łączności bezprzewodowej. Drukarka jest dostępna w cenie około 899 zł, co jest atrakcyjną ofertą, biorąc pod uwagę jej możliwości i wydajność.

Cena: 899 zł

Cztery kolory tuszu: 159 zł