Smartfony HONOR 200 debiutują w Polsce. Widzieliśmy je na żywo!

Koncern HONOR wrócił na polski rynek nieco ponad rok temu i od razu zaczął rozpychać się łokciami w segmencie smartfonów z Androidem. Dotychczas wprowadzone nad Wisłą modele spotkały się z ciepłym przyjęciem ze strony entuzjastów oprogramowania od Google. Tymczasem doczekaliśmy się w naszym kraju debiutu serii HONOR 200, która ma nam sporo do zaoferowania. Wzięliśmy udział w wydarzeniu organizowanym przez producenta, podczas którego mogliśmy na żywo zobaczyć premierowe urządzenia!

Nowa era fotografii mobilnej z legendarnym Harcourt

Na polskim rynku debiutuje długo oczekiwana seria smartfonów HONOR 200, obejmująca trzy modele: HONOR 200 Lite, HONOR 200 oraz HONOR 200 Pro. Ta nowa linia urządzeń wyróżnia się przede wszystkim zaawansowanymi możliwościami fotograficznymi, które powstały we współpracy z renomowanym francuskim studiem fotograficznym Harcourt. Dzięki temu użytkownicy mogą cieszyć się profesjonalną jakością zdjęć portretowych w każdym z tych modeli.

Do stworzenia serii HONOR 200 marka nawiązała współpracę z francuskim studiem Harcourt, znanym z ikonicznych fotografii portretowych. Smartfony te wykorzystują zaawansowaną technologię opartą na sztucznej inteligencji, która potrafi wychwycić najmniejsze zmiany w oświetleniu. Dzięki temu użytkownicy mogą wykonać idealne zdjęcia portretowe w każdych warunkach.

Najbardziej zaawansowany model – HONOR 200 Pro – wyposażony jest w światłoczułą matrycę Super Dynamic H9000 o rozdzielczości 50 MP oraz portretowy teleobiektyw również o rozdzielczości 50 MP. Dodatkowo, urządzenia te posiadają tryb portretowy HONOR AI, który wykorzystując sztuczną inteligencję, znacznie poprawia ustawienia i jakość wykonywanych portretów.

Wyświetlacze, które dbają o oczy

Modele HONOR 200 Pro oraz HONOR 200 wyposażone są w wyświetlacze AMOLED, które oferują szereg funkcji opracowanych z myślą o komforcie użytkowania. Oba urządzenia mają częstotliwość modulacji PWM 3840 Hz, co potwierdzają certyfikaty TÜV Rheinland Flicker Free Display Certification oraz TÜV Rheinland Full Care Display Certification, gwarantujące brak migotania. Smartfony te również emitują niewiele niebieskiego światła, co zmniejsza zmęczenie oczu.

HONOR 200 Pro został doceniony przez niezależny ranking DXOMARK, zdobywając złote wyróżnienie za swój wyświetlacz oraz technologię chroniącą oczy. Smartfon uzyskał 151 na 157 punktów, zajmując pierwsze miejsce w rankingu wyświetlaczy DXOMARK w kategorii high-end oraz ósmą pozycję w globalnym rankingu DXOMARK.

Trzy modele dla różnych odbiorców

HONOR 200 Pro posiada procesor Snapdragon 8s Gen 3, taktowany do 3 GHz, oraz system MagicOS 8.0 z funkcjami wspieranymi przez sztuczną inteligencję. Wyposażony jest w 12 GB pamięci RAM oraz 512 GB przestrzeni na pliki, a jego bateria krzemowo-węglowa ma pojemność 5200 mAh.

Model HONOR 200 wyposażony jest w potrójny system aparatów: szerokokątny 50 MP z przysłoną f/1,95 i OIS, teleobiektyw 50 MP z przysłoną f/2.4 i OIS oraz aparat ultraszerokokątny 12 MP. Urządzenie posiada baterię 5100 mAh, 8 GB pamięci RAM oraz 256 GB przestrzeni na pliki.

HONOR 200 Lite posiada główną kamerę 108 MP (f/1.75), kamerę szerokokątną i głębi 5 MP (f/2.2) oraz 2 MP aparat makro (f/2.4). Bateria ma pojemność 4500 mAh, 8 GB pamięci RAM oraz 256 GB miejsca na dane. Wszystkie modele pracują na systemie MagicOS 8.0 opartym na Androidzie 14.

Dostępność i oferta na start

Wszystkie modele z serii HONOR 200 dostępne są w największych polskich elektromarketach oraz u operatorów. HONOR 200 Lite można kupić od 4 lipca, natomiast HONOR 200 i HONOR 200 Pro trafią na półki 11 lipca. W ofercie na start, dostępnej do 28 lipca 2024 lub do wyczerpania zapasów, HONOR 200 Lite w kolorach czarnym i ciemnoniebieskim dostępny jest ze słuchawkami HONOR Earbuds X6 za 1499 zł. HONOR 200 w kolorach zielonym lub czarnym kosztuje 2599 zł i jest oferowany z gratisowym smartwatchem HONOR Watch 4 oraz słuchawkami. HONOR 200 Pro w kolorze czarnym lub białym wyceniony został na 3499 zł – również w zestawie ze smartwatchem oraz słuchawkami.

Czytaj też: HONOR 200 Pro wyróżniony przez DXOMARK!