TOP 5 – soniczne szczoteczki do zębów do 200 złotych – marzec 2022

Soniczne szczoteczki do zębów to świetny i skuteczny sposób na utrzymanie odpowiedniej higieny jamy ustnej. Akcesoria tego typu są szeroko dostępne i nie trzeba wydawać na nie majątku. Porządne modele zakupicie już za nieco ponad 100 złotych. Postanowiliśmy dziś przyjrzeć się temu, jakie są cechy dobrej sonicznej szczoteczki do zębów i przedstawić Wam urządzenia, na które zdecydowanie warto zwrócić uwagę w cenie nie przekraczającej 200 złotych.

Jakie są cechy dobrej sonicznej szczoteczki do zębów?

Soniczna szczoteczka do zębów nie jest skomplikowanym urządzeniem pod względem technicznym. Na co więc powinniśmy zwracać uwagę decydując się na jej zakup? Przede wszystkim powinniśmy skupić się na trzech podstawowych cechach takiego sprzętu. Po pierwsze – ważne, aby szczoteczka oferowała nam dość długi czas pracy między ładowaniami. Nikt z nas nie chce przecież ładować szczoteczki co kilka dni, prawda? Dobrze byłoby, gdyby urządzenie pracowało na akumulatorze około dwóch tygodni. Po drugie – porządna szczoteczka oferuje nam kilka trybów pracy dzięki którym dostosujemy intensywność jej działania do naszych aktualnych potrzeb. Po trzecie – musi być skuteczna – oferować sporą ilość obrotów na minutę dzięki którym skutecznie doczyści nasze zęby. Przejdźmy jednak do samych propozycji.

Sencor SOC 2202TQ

Sencor SOC 2202TQ to pierwsza szczoteczka soniczna w naszym zestawieniu. Kosztuje 199 złotych i w tej cenie oferuje nam niezłe parametry. Jest bardzo wydajna – generuje aż 45000 ruchów na minute. Użytkownikom zapewnia kilka przydatnych trybów pracy: Codzienne czyszczenie, Delikatne czyszczenie, Pielęgnacja dziąseł, Polerowanie, Wybielanie. Producent szczyci się, że wbudowany w szczoteczkę akumulator pozwala na aż 45 dni standardowej pracy. Naładowanie go zajmuje jednak aż 24 godziny. Do atutów szczoteczki można zaliczyć sygnalizator czasu mycia oraz powiadomienie o niskim stanie baterii. Ponadto szczoteczka wyłącza się po pewnym czasie automatycznie – nie rozładuje się więc gdy o tym zapomnimy.

Götze & Jensen ST700

Götze & Jensen ST700 to szczoteczka soniczna, którą obecnie można kupić w ciekawej promocji. Została bowiem przeceniona z 299,99 złotych na zaledwie 189,99 złotych. Warto więc rozważyć jej zakup. Urządzenie generuje 31000 ruchów sonicznych na minutę. Ponadto oferuje nam kilka trybów pracy: Codzienne czyszczenie, Delikatne czyszczenie, Masaż. Producent informuje, że szczoteczka może pracować 28 dni między ładowaniami, a samo uzupełnienie energii trwa 16 godzin. Ponadto mamy tu sygnalizator czasu mycia, wskaźnik ładowania i wskaźnik niskiego stanu baterii. Dwie końcówki zawarte w zestawie sprawiają, że z urządzenia możemy korzystać na przykład razem z naszą drugą połówką.

Oral-B Pulsonic Slim Clean 2000

Oral-B Pulsonic Slim Clean 2000 to jedna z ciekawszych szczoteczek w naszym zestawieniu. Kosztuje 198 złotych i ma nam sporo do zaoferowania. Jej wydajność pracy jest imponująca. Urządzenie generuje bowiem aż 78000 ruchów sonicznych na minutę. Tryby pracy mamy tu dwa: Codzienne czyszczenie i Polerowanie. Czas pracy między ładowaniami jest satysfakcjonujący – to maksymalnie 14 dni. Ładowanie akumulatorka trwa natomiast 17 godzin. Funkcje wbudowane w szczoteczkę to wskaźnik ładowania i sygnalizator czasu mycia. Niestety ze szczoteczką otrzymujemy tylko jedną końcówkę.

Panasonic EW-DM81-G503

Panasonic EW-DM81-G503 to dość solidna, ale jednocześnie skromna szczoteczka soniczna. Jest wydajna – oferuje nam 31000 ruchów sonicznych na minutę. Tryby pracy mamy zaledwie dwa – Codzienne czyszczenie i Delikatne czyszczenie. Nie powala na kolana także czas pracy między ładowaniami. To maksymalnie do 7 dni. Sam akumulator przy takiej wydajności pracy ładuje się aż 17 godzin! Na szczęście producent pokusił się o zaoferowanie nam sygnalizatora czasu mycia i wskaźnika naładowania. Do zestawu dołączono dwie końcówki – to plus. Za prezentowaną szczoteczkę soniczną trzeba zapłacić 179 złotych.

Blaupunkt DTS612

Blaupunkt DTS612 to najtańsza szczoteczka soniczna w naszym zestawieniu. Czy niskobudżetowy produkt nas nie zawiedzie? Wydajność pracy tego urządzenia to zadowalające 48000 ruchów na minutę. Mamy tu cztery programy pracy: Codzienne czyszczenie, Delikatne czyszczenie, Masaż, Wybielanie. Między ładowaniami szczoteczka może nam służyć przez standardowe 14 dni. Uzupełnianie energii trwa natomiast 24 godziny. Blaupunkt serwuje nam na pokładzie swojego produktu ciekawe funkcje – sygnalizator czasu mycia, czujnik siły nacisku, wskaźnik zużycia końcówek, automatyczne wyłączanie i timer. W zestawie ze szczoteczką otrzymujemy dodatkową końcówkę. Cena to 139 złotych.

Czytaj też: TOP 5 – blendery do 300 złotych

Jak widać, niedrogie szczoteczki soniczne to proste i solidne urządzenia pozbawione przysłowiowych „wodotrysków”. Jeśli zależy nam na większej ilości funkcji i wszechstronności, to warto dołożyć do modeli z wyższej półki. Taki sprzęt nierzadko oferuje dostęp do dedykowanej aplikacji mobilnej wspierającej nas w pielęgnacji uzębienia. A z jakiej szczoteczki Wy korzystacie na co dzień?