Samsung M8 – gwóźdź do trumny Apple Studio Display?

Apple Studio Display zyskało właśnie poważnego rywala. Samsung M8 to nowość na rynku monitorów i jedno z najciekawszych high-endowych urządzeń tego typu. Ciekawostką jest fakt, iż nowo zaprezentowany sprzęt od koncernu z Korei jest niemal dwukrotnie tańszy od swojego konkurenta z Cupertino. Co warto wiedzieć o monitorze M8? Sprawdźmy!

Samsung M8 to imponujący monitor!

Nowość od Samsunga była już prezentowana w trakcie tegorocznych targów technologicznych w Las Vegas i Barcelonie. Do czynienia mamy z nieźle prezentującym się, dużym monitorem, który oferuje nam przekątną aż 32″. Jego optymalna rozdzielczość pracy to UHD. Częstotliwość odświeżania to zaledwie 60 Hz. Otrzymujemy jednak również wsparcie dla funkcji HDR10+. Czas reakcji to 4 ms. Jasność to natomiast 400 cd/㎡. Współczynnik kontrastu – 3000:1.

Warto odnotować także, że do naszej dyspozycji oddana zostaje wygodna, załączana dodatkowo kamera SlimFit. Ponadto do naszej dyspozycji oddane zostają funkcje smart, takie jak SmartThings Hub, przeglądarka internetowa czy aplikacje popularnych serwisów VOD. Monitor wyposażono w jeden port microHDMI oraz dwa USB-C. Do utrzymania łączności bezprzewodowej posłużą natomiast technologie Wi-Fi 5 oraz Bluetooth 4.2.

Czytaj też: Snapdragon 8 Gen 1+ szybciej niż zakładaliśmy?

fot. Samsung

Prezentowany monitor będzie dostępny w kilku ciekawych kolorach – Warm White, Sunset Pink, Daylight Blue i Spring Green. Niestety na tą chwilę nie dysponujemy informacjami związanymi z dostępnością i ceną monitora na polskim rynku. Gdy tylko takowe się pojawią – będziemy informować. W Stanach Zjednoczonych, w których dziś wystartowała przedsprzedaż urządzenia, kosztuje ono 699 dolarów.

Grafika tytułowa: Samsung