Call of Duty Warzone Mobile coraz bliżej

Najnowszy wpis w blogu na oficjalnej stronie Call of Duty potwierdził, że Call of Duty: Warzone trafi na urządzenia mobilne.

Z wpisu dowiadujemy się, że mobilna wersja Warzone będzie „rozgrywką w stylu battle royale na dużą skalę”. Zbudowana będzie „natywnie dla urządzeń mobilnych z najnowocześniejszą technologią zaprojektowaną, aby zapewniać rozrywkę graczom z całego świata przez wiele lat”.

Potwierdzenie premiery pojawiło się w raporcie z grudnia 2021 roku. Wskazywał on na 2022 rok jako datę premiery mobilnej wersji gry. Dziennikarze i fani oczekiwali potwierdzenia tej informacji, powołując się na jej dodanie do bazy danych PlaytestCloud.

 Wygląda jednak na to, że gra jest wciąż na wczesnym etapie rozwoju. Post nie zawiera zrzutów ekranu, filmów ani nawet szacowanego czasu premiery. Są za to oferty pracy zachęcające specjalistów (m. in. programistów) do zatrudnienia się w projekcie mobilnym.

Activision nie sprecyzowało również, czy gra będzie podobna do Apex Legends Mobile, która pozwala grać tylko z innymi graczami mobilnymi, czy też do mobilnej wersji Fortnite, umożliwiającej granie między platformami.

Obecna na rynku Call of Duty Mobile, opracowana z należącym do chińskiego Tencent TiMi Studios przynosi krociowe zyski. Osiągnęła poziom 1,5 miliarda dolarów przychodu od czasu premiery w 2019 roku. W zeszłym roku była trzecią mobilną strzelanką na świecie, po PUBG: Mobile i Garena Free Fire.

Zbliżające się przejęcie przez Microsoft oraz ciągnące się procesy sądowe są powodem dużego medialnego zainteresowania wydawcą CoD – Activision.

Czytaj także: Microsoft kupił Activision Blizzard!