Ukraińcy rozbrajają bombę! To wideo to hit Internetu!

Konflikt rosyjsko-ukraiński niejednokrotnie udowadniał nam, że „Ukrainiec potrafi”. Nasi bohaterscy sąsiedzi rozbili niejeden elitarny rosyjski rozdział i doskonale radzili sobie w wielu innych, podbramkowych sytuacjach. Tym razem Internet obiegło nagranie, na którym Ukraińcy rozbrajają domowymi metodami imponujących rozmiarów rosyjską bombę!

Bomba rozbrojona domowymi metodami? To możliwe!

Na samym początku zaznaczamy – nie próbujcie tego w domu! Na filmie widzimy dwóch mężczyzn rozbrajających sporych rozmiarów rosyjską bombę. Pierwszy delikatnie i z wyraźnie widocznym spokojem wykręca zapalnik. Warto zauważyć, że na dłoniach ma najzwyklejsze na świecie, ogrodnicze rękawiczki. Jego kolega polewa ów zapalnik wodą, by podczas wymontowywania go nie wydarzyła się katastrofa i by nie doszło do zapłonu materiału wybuchowego.

Scenka może wydawać się momentami humorystyczna. Takie są jednak realia wojenne. Pozornie śmieszne rozbrajanie bomby – jeśli zakończy się sukcesem – może uratować setki istnień ludzkich na danym obszarze. Niestety ze względu na nieustające ataki ze strony Rosjan, nie zawsze w miejscu, w którym pojawi się taki niewybuch, mogą pojawić się saperzy, który będą zdolni ją w bezpieczny sposób rozbroić.

Czytaj też: MiG-29 dla ukraińskiej armii – o co ta cała afera?

Myślę, że podobnych scen w trakcie wojny rosyjsko-ukraińskiej będzie jeszcze całe mnóstwo. Kilka dni temu masowo na Twitterze udostępniano nagranie, na którym Ukrainiec z papierosem w ustach przenosił w bezpieczne miejsce minę. Mimo groteskowych wręcz sytuacji, ich uczestnicy wykazują się nie lada bohaterstwem. Odpowiedzmy sobie na pytanie – kto z nas byłby w stanie robić tak niebezpieczne rzeczy, by ratować innych?