Najlepsze smartfony do zdjęć – nasze top 5

W ostatnich latach smartfony coraz częściej zastępują nam aparaty fotograficzne. Co prawda jakość wykonywanych za ich pośrednictwem zdjęć jest jeszcze daleka od tego, co oferują nam drogie lustrzanki, jednak już nawet urządzenia ze średniej półki cenowej mogą z powodzeniem rywalizować z tracącymi na popularności kompaktami. Producenci natomiast nie powiedzieli jeszcze w tej kwestii ostatniego słowa i nadchodzące lata z pewnością przyniosą nam kolejne przełomy w tej kwestii. Które smartfony na dziś będą dobrym wyborem, jeśli chodzi o sprzęt wykonujący świetne zdjęcia?

Jaki smartfon do zdjęć? Najlepiej topowy!

Decydując się na zakup smartfona mającego zastąpić nam aparat fotograficzny również w profesjonalnych zastosowaniach, warto zdecydować się na zakup któregoś z flagowców. Powód jest prosty – to właśnie z reguły te urządzenia oferują nam absolutnie topowe podzespoły i flagowe rozwiązania zapewniające wysoką wydajność także w kwestii przetwarzania obrazu. Co prawna nawet sprzęt ze średniej półki cenowej pozwala robić już naprawdę niezłe zdjęcia, jednak, jeśli ważna jest dla nas absolutna bezkompromisowość, to warto dołożyć nieco grosza do budżetu i zdecydować się na któryś z topowych modeli. Oto lista tych, mogących stanowić idealny wybór!

Google Pixel 6 Pro

Pierwszy spośród smartfonów w naszym zestawieniu to absolutna „świeżynka”. Google jednak znane jest z tego, że na pokładzie Pixeli serwuje nam absolutnie topowe rozwiązania fotograficzne – także od strony programowej. Omawiane urządzenie wyposażone zostało w ekran AMOLED o przekątnej 6,7″ i rozdzielczości 1440 x 3120 px. Warto wspomnieć, że jest to matryca o odświeżaniu 120 Hz. Sercem smarftona jest procesor Google Tensor wspierany przez 12 GB pamięci RAM oraz 128 GB, 256 GB lub 512 GB wbudowanej pamięci na dane. Zaplecze fotograficzne stanowią obiektyw główny o rozdzielczości 50 MP, obiektyw szerokokątny o rozdzielczości 12 MP oraz teleobiektyw o rozdzielczości 48 MP. W połączeniu z możliwościami aplikacji Google Camera zapewnią nam fantastyczną jakość zdjęć i wideo. Całość zasilana jest baterią o pojemności 5003 mAh. Nowość od Google potrafi w naszym kraju kosztować nawet 5799 złotych.

iPhone 13 Pro

iPhone 13 Pro od Apple to kolejne urządzenie w naszym zestawieniu bardzo cenione przez profesjonalistów. W takim świetle promuje go także sam koncern z Cupertino. Omawiany smartfon wyposażony został w ekran OLED o przekątnej 6,1″ i rozdzielczości 1170 x 2532 px. Nie sposób nie wspomnieć o tym, że jest to matryca o odświeżaniu 120 Hz. Centralną rolę w przypadku topowego iPhone’a pełni procesor Apple A15 Bionic wspierany przez 128 GB, 256 GB, 512 GB lub 1 TB przestrzeni na dane użytkownika. Zaplecze fotograficzne stanowią obiektyw główny o rozdzielczości 12 MP, obiektyw szerokokątny o rozdzielczości 12 MP oraz teleobiektyw o rozdzielczości 12 MP. Apple przygotowało także fantastyczne oprogramowanie dla aparatu, które umożliwi nam kręcenie materiałów wideo jakości filmowej oraz wykonywanie fantastycznych zdjęć. Ceny iPhone 13 Pro startują od 5199 złotych.

Samsung Galaxy S21 Ultra

Flagowe urządzenie Samsunga to naprawdę dobrze wyposażony smartfon o szerokich możliwościach fotograficznych. Producent wyposażył go w absolutnie topowe podzespoły i funkcje. Obraz wyświetlany jest na ekranie Dynamic AMOLED o przekątnej 6,8″. Pracuje on w rozdzielczości 3200 x 1440 px i dodatkowo oferuje nam odświeżanie 120 Hz. Sercem smarftona jest procesor Samsung Exynos 2100 wspierany przez 12 GB pamięci RAM oraz 128 GB, 256 GB lub 512 GB wbudowanej pamięci na dane. Za fantastyczną jakość zdjęć odpowiada zestaw aparatów: główny o rozdzielczości 108 MP, obiektyw szerokokątny o rozdzielczości 12 MP oraz dwa teleobiektywy o rozdzielczości 12 MP każdy. Prezentowany smartfon zasilany jest baterią o pojemności 5000 mAh. Ceny startują natomiast od (jeśli złapiecie dobrą promocję) 4 749 złotych.

Xiaomi 11T Pro

Niedawno mieliśmy okazję testować dla Was tego smartfona. To najbardziej opłacalne w zakupie urządzenie w naszym zestawieniu. Omawiane urządzenie wyposażone zostało w ekran AMOLED o przekątnej 6,67″ i rozdzielczości 2400 x 1080 px. Warto wspomnieć, że jest to matryca o odświeżaniu 120 Hz. Sercem smarftona jest procesor Qualcomm Snapdragon 888 wspierany przez 8 GB pamięci RAM oraz 256 GB wbudowanej pamięci na dane. Zaplecze fotograficzne stanowią obiektyw główny o rozdzielczości 108 MP, obiektyw szerokokątny o rozdzielczości 8 MP oraz sensor makro o rozdzielczości 5 MP. Xiaomi reklamuje swój najnowszy nam fantastyczną jakość zdjęć i wideo. Całość zasilana jest baterią o pojemności 5000 mAh. Flagowiec chińskiego koncernu kosztuje 2999 złotych.

Sprawdź też: Xiaomi 11T Pro – wydajny flagowiec, który nie zrujnuje Twojego budżetu!

Huawei Mate 40 Pro

Ostatnia z propozycji w naszym zestawieniu. Co prawda jej mankamentem jest brak dostępu do usług Google i Sklepu Play, jednak nie przeszkadza to by Huawei Mate 40 Pro spełniał się jako fantastyczny fotosmartfon. Chiński koncern wyposażył to urządzenie w ekran o przekątnej 6,76″ i rozdzielczości 1344 x 2772 px. Jest to OLED o odświeżaniu 90 Hz. Sercem flagowca z Chin jest procesor HiSilicon Kirin 9000 wspierany przez 8 GB RAM oraz 256 GB wbudowanej pamięci. Zaplecze fotograficzne jest imponujące – to cztery obiektywy, wśród których warto wyróżnić główny o rozdzielczości 50 MP, obiektyw szerokokątny o rozdzielczości 20 MP oraz teleobiektyw o rozdzielczości 12 MP Całość zasilana jest baterią o pojemności 4400 mAh. Huawei Mate 40 Pro kosztuje 5399 złotych.

A który z wymienionych smartfonów Wam podoba się najbardziej?