Jaką myszkę dla gracza wybrać? Nasze top 5!

Wybór dobrej myszy komputerowej dla gracza nie jest łatwy. Rynek w ostatnich latach zasypały tego typu urządzenia z różnych półek cenowych. Owszem – możemy kupić „gryzonia” deklarowanego jako akcesorium gamingowe już za 20 złotych, jednak raczej w jego przypadku „dla gracza” będzie tylko z nazwy, a nie pójdą za tym odpowiednie funkcje. Właśnie dlatego postanowiliśmy przygotować dla Was zestawienie pięciu ciekawych myszek gamingowych z wyższej półki, które powinny spełnić wymagania nawet najbardziej wybrednych fanów gier komputerowych. Zaczynajmy!

Na samym początku musimy sobie odpowiedzieć na ważne pytanie – czy będziemy chcieli kupić mysz przewodową, czy może łączącą się z naszym komputerem bez pośrednictwa kabla. Sam ostatnimi czasy zdecydowałem się na mysz bezprzewodową (mimo moich wcześniejszych uprzedzeń) i muszę przyznać, że korzystanie z takiego akcesorium to ogromny komfort. Początkowo obawiałem się, czy łączność między „gryzoniem” a komputerem nie będzie kulała i się zrywała, ale od roku (od kiedy kupiłem taką mysz) owa sytuacja nie miała miejsca ani razu. Przejdźmy jednak do zestawienia. Wybrałem dla Was pięć produktów zdecydowanie wartych uwagi.

Razer DeathAdder Essential

Pierwsza z propozycji to przewodowa myszka (długość kabla: 1,8m) od Razera, którą możemy zakupić w stosunkowo przystępnej cenie – za 149 złotych. Za taką kwotę oferuje nam m.in. maksymalną rozdzielczość 6400 DPI, która pozwoli nam na osiągnięcie chociażby doskonałej precyzji w strzelankach, oraz śledzenie do 220 cali na sekundę (IPS). Producent zapewnia jednocześnie, że DeathAdder Essential jest bardzo wytrzymałym akcesorium, które posiada czułe przyciski Hyperesponse (jest ich łącznie pięć). Każdy z nich ma według Razera wytrzymać nawet 10 milionów kliknięć. Kształt „gryzonia” wydaje się ergonomiczny. Po jego bokach umieszczono dwa teksturowane, gumowe uchwyty zapewniające pełną kontrolę nad myszą. Ciekawostką jest jednolite, zielone podświetlenie przekładające się na efektowy wygląd DeathAddera.

SteelSeries Rival 3

SteelSeries Rival 3 to chyba największy rywal prezentowanego w pierwszej kolejności Razera. Jest to także mysz łącząca się z naszym komputerem za pośrednictwem przewodu USB. Także w przypadku tego akcesorium producent postarał się o zwiększoną wytrzymałość. Rival 3 wyposażona została w mechaniczne przełączniki o wytrzymałości aż 60 milionów kliknięć (mysz wyposażona została w sześć przycisków). Ciekawostką jest także obecność sensora PixArt o nazwie TrueMove Core, odpowiadającego za wysoką precyzję odwzorowywania ruchów myszy. Ponadto Rival 3 oferuje nam funkcję podświetlenia Prism, która odpowiada za trzy strefy podświetlenia z 16,8 mln. kolorów do wyboru. Warto wspomnieć o tym, że specjalne oprogramowanie pozwala na synchronizację efektów z innymi produktami marki SteelSeries. Maksymalna rozdzielczość pracy prezentowanej myszy to 8500 DPI. Waży ona natomiast zaledwie 77g i zaprojektowana została w taki sposób, by bardzo wygodnie leżała w dłoni. Za taką przyjemność przyjdzie nam zapłacić 159 złotych.

Logitech G502 Lightspeed Hero

Logitech G502 Lightspeed Hero to już nieco wyższa półka niż dwie wcześniej prezentowane myszki. Odzwierciedlenie znajdziemy w cenie, która w tym przypadku wynosi 549 złotych. W zamian jednak otrzymujemy profesjonalną mysz chętnie wybieraną przez zawodowych graczy. Jest to mysz bezprzewodowa, która do łączności z naszym komputerem wykorzystuje interfejs 2,4 GHz. Owo akcesorium wyposażone zostało przez producenta w czujnik nowej generacji HERO 25K i dodatkowo jest kompatybilna z technologią POWERPLAY. Wspomniany czujnik charakteryzuje wysoki poziom precyzji działania. Maksymalna rozdzielczość jej pracy to aż 25 600 DPI. Technologia POWERPLAY natomiast umożliwia ładowanie myszy za pośrednictwem ładowarek bezprzewodowych (czas pracy między ładowniami to ok. 60 godzin) LIGHTSYNC RGB odpowiada za podświetlenie produktu Logitecha. Tutaj także otrzymujemy do dyspozycji około 16,8 miliona kolorów i dodatkowo możemy tworzyć własne animacje RGB. Ciekawą i pożądaną funkcją jest możliwość regulowania ciężaru myszy Logitech G502 Lightspeed Hero za pośrednictwem sześciu dołączonych do zestawu ciężarków.

ASUS ROG Gladius II Wireless

ASUS ROG Gladius II Wireless to kolejna, profesjonalna mysz dla graczy. Należy do linii akcesoriów i urządzeń ROG (Republic of Gamers). Producent postawił w tym wypadku na nowoczesne, ale stonowane wzornictwo. Do łączenia się z naszym komputerem mysz wykorzystuje interfejs 2,4GHz, bądź Bluetooth. Maksymalna rozdzielczość pracy tej myszy to 16 000 DPI. Cechuje ją podświetlenie RGB i obecność sześciu przycisków wytrzymujących do 50 milionów kliknięć. Ciekawostką w przypadku tej propozycji są wymienne przełączniki Omron, których zadaniem jest personalizacja myszy pod kątem preferowanej siły nacisku i oporu klawiszy. Ponadto, przełączniki można wymienić, gdy ulegną one zużyciu – co dodatkowo przedłuża żywotność myszy. Gumowane panele boczne pomagają w utrzymaniu tego ergonomicznego akcesorium w naszej dłoni. ASUS ROG Gladius II Wireless, podobnie jak wiele innych myszy z wyższej półki, pozwala nam na ustawianie makr i programowanie funkcji klawiszy.

Razer DeathAdder V2 Pro

Ostatnia mysz w naszym zestawieniu to Razer DeathAdder V2 Pro. Z naszym komputerem połączy się za pośrednictwem interfejsu 2,4GHz, kabla USB bądź Bluetooth. Do największych atutów tego akcesorium należą sensor optyczny Focus+ i przyciski, mogące wytrzymać 70 milionów kliknięć. Producent zastosował na pokładzie technologię HyperSpeed Wireless, która zapewnia nam wyjątkowo niski poziom opóźnień. W tym momencie warto wspomnieć o dwóch trybach pracy „gryzonia”. W standardowym, może on pracować przez niemal 100 godzin między ładowaniami. Po włączeniu wspomnianej funkcji HyperSpeed Wireless czas ten ulega skróceniu do 70 godzin. Nie sposób nie wspomnieć o tym, że produkt Razera oferuje nam aż 8 programowalnych przycisków. Zakup myszy Razer DeathAdder V2 Pro to poważny wydatek. Urządzenie kosztuje bowiem aż 599 złotych.

Wybór myszy dedykowanych graczom jest ogromny i w tym segmencie każdy z pewnością znajdzie coś dla siebie. Być może na co dzień korzystacie z innych rozwiązań w tej kwestii – jeśli tak, to koniecznie podzielcie się z nami swoimi spostrzeżeniami i typami w komentarzach. Dajcie też znać, czy chcielibyście ujrzeć podobne zestawienie dotyczące klawiatur dla graczy. A tymczasem – owocnych zakupów!