Jaki smartfon do 1000 zł? Oto nasze propozycje!

Decydując się na zakup smartfona nie zawsze stawiamy na najdroższe rozwiązania z segmentu flagowców, czy też urządzeń średniopółkowych. Sporą popularnością bowiem cieszy się także segment urządzeń w cenie do 1000 złotych. W 2022 roku są to już sprzęty dobrze wykonane i świetnie wyposażone. Postanowiliśmy więc przygotować dla Was zestawienie modeli, na które warto zwrócić uwagę!

Jaki powinien być dobry smartfon do 1000 złotych?

Dobry smartfon do 1000 złotych to już nie miernej jakości urządzenie, jak jeszcze kilka lat temu. Modele z tego segmentu coraz częściej oferują nam niezłe ekrany i wydajne podzespoły. Zasilane są przez solidne baterie o pojemności 5000 mAh, lub nierzadko nawet wyższej. Warto, byśmy zwrócili uwagę na to, czy dany smartfon oferuje funkcję NFC – dzięki niej będziemy mogli dokonywać płatności zbliżeniowych w ramach Google Pay. W przypadku urządzeń w cenie do 1000 złotych nie powinniśmy natomiast spodziewać się wysokiej jakości aparatu fotograficznego oferującego nam powalającą na kolana jakość zdjęć i materiałów wideo. Podsumowując – za przysłowiowego „tysiaka” kupimy już całkiem niezłego smartfona o akceptowalnych parametrach pod kątem codziennego użytkowania. Czas więc, byśmy przedstawili Wam nasze propozycje.

Czytaj też: Oto najciekawsze darmowe aplikacje nawigacyjne na smartfony!

POCO M4 Pro 5G

POCO M4 Pro 5G to smartfon, którego stylistyka może się podobać. Producent postawił w jego przypadku na ekran o przekątnej 6,6″ i rozdzielczości FullHD+ z odświeżaniem DynamicSwitch do 90Hz. Sercem urządzenia jest procesor MediaTek Dimensity 810 wspierany przez 4GB/64GB lub 6GB/128GB pamięci. Taki zestaw w zupełności wystarczy do codziennego korzystania z gier i aplikacji.

Do wykonywania zdjęć posłuży zestaw dwóch aparatów – główny o rozdzielczości 50MP i szerokokątny 8MP. Selfie i rozmowy wideo przeprowadzimy natomiast za pośrednictwem obiektywu o rozdzielczości 16MP. Urządzenie zasilane jest baterią o pojemności 5000 mAh ze wsparciem dla szybkiego ładowania 33W. Ciekawostką jest obecność na pokładzie tego smartfona modułu NFC oraz modemu 5G.

Xiaomi Redmi Note 10 5G

Xiaomi Redmi Note 10 5G to smartfon z serii uwielbianej przez polskich użytkowników. Producent postawił w jego przypadku na ekran o przekątnej 6,5″ i rozdzielczości FullHD+ z odświeżaniem 90Hz. Sercem urządzenia jest procesor MediaTek Dimensity 700 wspierany przez 4GB/64GB lub 6GB/128GB pamięci. Dzięki takiej specyfikacji prezentowany smartfon poradzi sobie bez problemu z podstawowymi, stawianymi przed nim zadaniami.

Do wykonywania zdjęć posłuży zestaw trzech aparatów – główny o rozdzielczości 48MP, makro 2MP i czujnik głębi 2MP. Na froncie postawiono natomiast na obiektyw o rozdzielczości 8MP. Urządzenie zasilane jest baterią o pojemności 5000 mAh ze wsparciem dla szybkiego ładowania 18W. Warto wspomnieć o obecności na pokładzie tego smartfona modułu NFC oraz modemu 5G.

Motorola Moto G31

Motorola Moto G31 to smartfon należący do jednej z popularniejszych serii znanego koncernu. Producent postawił w jego przypadku na ekran OLED o przekątnej 6,5″ i rozdzielczości FullHD+. Sercem urządzenia jest procesor MediaTek Helio G85 wspierany przez 4GB/64GB lub 4GB/128GB pamięci. Możemy się więc spodziewać, że urządzenie wybornie sprawdzi się w codziennych zastosowaniach

Do wykonywania zdjęć posłuży zestaw trzech aparatów – główny o rozdzielczości 50MP, szerokokątny 8MP i makro 2MP. Na froncie postawiono natomiast na obiektyw o rozdzielczości 13MP. Urządzenie zasilane jest baterią o pojemności 5000 mAh ze wsparciem dla ładowania 10W. Warto wspomnieć o obecności na pokładzie tego smartfona modułu NFC oraz wsparciu dla Dolby Atmos.

Xiaomi Redmi 9C

Xiaomi Redmi 9C to smartfon prawdziwie niskobudżetowy, który można kupić za niewielkie pieniądze. Producent postawił w jego przypadku na ekran OLED o przekątnej 6,53″ i rozdzielczości HD+. Sercem urządzenia jest procesor MediaTek Helio G35 wspierany przez od 2GB do 4GB pamięci RAM oraz 32GB lub 64GB pamięci wbudowanej. Nie robi to wrażenia, ale smartfon poradzi sobie z najbardziej podstawowymi zadaniami.

Do wykonywania zdjęć posłuży zestaw czterech aparatów – główny o rozdzielczości 48MP, szerokokątny 8MP, czujnik głębi 2MP i makro 2MP. Na froncie postawiono natomiast na obiektyw o rozdzielczości 8MP. Urządzenie zasilane jest baterią o pojemności 5000 mAh ze wsparciem dla ładowania 15W. Poza tym na pokładzie smartfona – ze względu na cenę – nie zastosowano żadnych ciekawych rozwiązań.

Samsung Galaxy M12

Samsung Galaxy M12 to bardzo ciekawa propozycja od koreańskiego koncernu. Producent postawił w tym przypadku na ekran o przekątnej 6,5″ i rozdzielczości HD+. Jego częstotliwość odświeżania to 90 Hz. Sercem urządzenia jest procesor Samsung Exynos 850 wspierany przez 3GB/32GB, 4GB/64GB lub 6GB/128GB pamięci. Można więc powiedzieć, że prezentowany smartfon zapewni nabywcom zadowalającą wydajność.

Do wykonywania zdjęć posłuży zestaw trzech aparatów – główny o rozdzielczości 50MP, szerokokątny 8MP i makro 2MP. Na froncie postawiono natomiast na obiektyw o rozdzielczości 13MP. Urządzenie zasilane jest baterią o pojemności 5000 mAh ze wsparciem dla ładowania 10W. Warto wspomnieć o obecności na pokładzie tego smartfona modułu NFC.

realme 8

Realme 8 to smartfon, który zaskakuje specyfikacją w swojej kategorii cenowej. Producent postawił w jego przypadku na ekran Super AMOLED o przekątnej 6,4″ i rozdzielczości FullHD+. Sercem urządzenia jest procesor MediaTek Helio G95 wspierany przez 4GB/6GB/8GB pamięci RAM i 64GB/128GB pamięci na dane użytkownika. Taki zestaw zapewni użytkownikom bardziej niż zadowalającą wydajność.

Do wykonywania zdjęć posłuży zestaw czterech aparatów – główny o rozdzielczości 64MP, szerokokątny 8MP oraz dwa obiektywy po 2 MP – czujnik głębi i makro. Selfie i rozmowy wideo przeprowadzimy natomiast za pośrednictwem obiektywu o rozdzielczości 16MP. Urządzenie zasilane jest baterią o pojemności 5000 mAh ze wsparciem dla szybkiego ładowania 30W. Ciekawostką jest obecność na pokładzie tego smartfona modułu NFC.

realme 8i

Realme 8i to kolejny smartfon od koncernu, który ceniony jest za świetny stosunek ceny do jakości. Producent postawił w jego przypadku na ekran IPS o przekątnej 6,6″ i rozdzielczości FullHD+. Jego częstotliwość odświeżania to 120 Hz. Sercem urządzenia jest procesor MediaTek Helio G96 wspierany przez 4GB/6GB pamięci RAM i 64GB/128GB pamięci na dane użytkownika. To dobry zestaw, który sprawdzi się świetnie w codziennym użytkowaniu.

Do wykonywania zdjęć posłuży zestaw trzech aparatów – główny o rozdzielczości 50MP oraz dwa obiektywy po 2 MP – czujnik głębi i makro. Selfie i rozmowy wideo przeprowadzimy natomiast za pośrednictwem obiektywu o rozdzielczości 16MP. Urządzenie zasilane jest baterią o pojemności 5000 mAh ze wsparciem dla szybkiego ładowania 18W. Jest to kolejny tani smartfon wyposażony w moduł NFC.

Xiaomi Redmi Note 11

Xiaomi Redmi Note 11 to najnowszy tani smartfon od producenta z Chin. Producent postawił w jego przypadku na ekran o przekątnej 6,43″ i rozdzielczości FullHD+. Jego częstotliwość odświeżania to 90Hz. Sercem urządzenia jest procesor Qualcomm Snapdragon 680 wspierany przez 4GB/6GB pamięci RAM i 64GB/128GB pamięci na dane użytkownika. Taki zestaw zapewni użytkownikom bardziej niż zadowalającą wydajność.

Do wykonywania zdjęć posłuży zestaw czterech aparatów – główny o rozdzielczości 50MP, szerokokątny 8MP oraz dwa obiektywy po 2 MP – czujnik głębi i makro. Selfie i rozmowy wideo przeprowadzimy natomiast za pośrednictwem obiektywu o rozdzielczości 13MP. Urządzenie zasilane jest baterią o pojemności 5000 mAh ze wsparciem dla szybkiego ładowania 33W. Oczywistością jest obecność na pokładzie tego smartfona modułu NFC.

Oukitel WP5 Pro

Oukitel WP5 Pro to niedrogi, pancerny smartfon spełniający standard IP68. Producent postawił w jego przypadku na ekran IPS o przekątnej 5,5″ i rozdzielczości HD+. Sercem urządzenia jest procesor MediaTek Helio P25 wspierany przez 4GB pamięci RAM oraz 64GB pamięci wbudowanej. Nie jest to potężna specyfikacja, jednak prezentowany smartfon ma być przede wszystkim wytrzymały.

Do wykonywania zdjęć posłuży zestaw czterech aparatów – główny o rozdzielczości 13MP, makro 5MP i czujnik głębi 2MP. Na froncie postawiono natomiast na obiektyw o rozdzielczości 5MP. Urządzenie zasilane jest baterią o pojemności 8000 mAh. Obudowa smartfona wykonana została z wytrzymałych materiałów, dzięki czemu Oukitel WP5 Pro sprawdzi się doskonale podczas wypraw lub pracy w ekstremalnych warunkach.

Motorola Moto G60s

Motorola Moto G60s to smartfon o zadowalającej jak na swoją półkę cenową. Producent postawił w jego przypadku na ekran IPS o przekątnej 6,78″ i rozdzielczości FullHD+. Jego częstotliwość odświeżania to 120 Hz. Sercem urządzenia jest procesor MediaTek Helio G95 wspierany przez 6GB RAM oraz 128GB pamięci wbudowanej. Jest to więc jeden z najciekawszych smartfonów w omawianym przedziale cenowym.

Do wykonywania zdjęć posłuży zestaw czterech aparatów – główny o rozdzielczości 64MP, szerokokątny 8MP, makro 5MP i czujnik głębi 2MP. Na froncie postawiono natomiast na obiektyw o rozdzielczości 13MP. Urządzenie zasilane jest baterią o pojemności 5000 mAh ze wsparciem dla ładowania 50W. Warto wspomnieć o obecność na pokładzie tego smartfona modułu NFC.

Czytaj też: TOP 5 – nauszne słuchawki Bluetooth do 300 złotych

A które tanie smartfony Waszym zdaniem zasługują na uwagę? Być może korzystacie z jakiegoś ciekawego urządzenia, którego nie uwzględniliśmy w naszym zestawieniu?