Wybieramy pierwszego smartfona dla najmłodszych!

Początek roku szkolnego to czas, w którym bardzo często decydujemy się na zakupienie naszemu dziecku pierwszego smartfona. Owa decyzja motywowana jest tym, że chcemy pozostać w kontakcie z naszą pociechą w sytuacjach kryzysowych. Najchętniej poszukujemy niedrogiego urządzenia, które nie zrujnuje naszego domowego budżetu, ale jednocześnie z którego korzystanie nie będzie istną udręką. Na jaki model się zdecydować? Dzisiaj pomożemy Wam w wyborze urządzenia idealnego w cenie do 1000 złotych!

Cechy taniego smartfona dla najmłodszych

Jaki powinien być niedrogi smartfon dla najmłodszych? Przede wszystkim solidnie skonstruowany. Możemy być niemal pewni, że nasza pociecha niejednokrotnie upuści go na twarde podłoże. Dlatego też – oprócz mocnej obudowy – warto stawiać na szkło hartowane i wytrzymałe etui typu case. Smartfon w cenie do 1000 złotych powinien ponadto oferować nam wystarczającą wydajność w podstawowych zastosowaniach. Najczęściej taki sprzęt serwuje nam 4 GB RAM i 64 GB przestrzeni na dane użytkownika. Dzięki takiemu zestawowi podzespołów powinien nieźle sprawować się na co dzień przez 2-3 lata. Aparat fotograficzny urządzenia do 1000 złotych powinien umożliwiać np. wykonywanie zdjęć notatek. Zapomnijmy jednak o rozbudowanych funkcjach foto-wideo. A oto i nasze propozycje!

Czytaj też: Witaj szkoło! Najlepsze aplikacje edukacyjne!

Samsung Galaxy A32

Samsung Galaxy A32 to jedna z najtańszych propozycji Samsunga. Koncern z Korei postarał się o to, by był to smartfon doskonale spełniający oczekiwania mniej wymagających użytkowników. Mamy tu ekran Super AMOLED o przekątnej 6,4″. Cechuje go rozdzielczość Full HD+. Sercem urządzenia jest procesor MediaTek Helio G80 wspierany przez 4 GB RAM oraz 128 GB pamięci na dane użytkownika. Mamy tu cztery obiektywy – 64 MP + 8 MP + 5 MP + 5 MP. Baterię charakteryzuje pojemność 5000 mAh, więc urządzenie dość długo posłuży nam między kolejnymi ładowaniami. Za tak zaprojektowanego smartfona trzeba zapłacić 999 złotych.

Xiaomi Redmi Note 10S

Czas na całkiem nieźle wyposażoną propozycję od Xiaomi. Seria Redmi od lat jest znana ze świetnego stosunku ceny do jakości. Omawiany smartfon oferuje ekran AMOLED o przekątnej 6,43″. Cechuje go rozdzielczość Full HD+. Sercem urządzenia jest procesor MediaTek Helio G95 wspierany przez 6 GB RAM oraz 128 GB pamięci na dane użytkownika. Warto wspomnieć o tym, że mamy tu cztery obiektywy – 64 MP + 8 MP + 2 MP + 2 MP. Baterię charakteryzuje pojemność 5000 mAh, więc urządzenie dość długo posłuży nam między kolejnymi ładowaniami. Na plus szybkie ładowanie 33W. Omawiany smartfon kosztuje 999 złotych.

vivo Y33s

vivo Y33s jest propozycją nieco niedocenianego w naszym kraju producenta. Oferuje nam natomiast pozytywnie zaskakującą specyfikację. Mamy tu ekran o przekątnej 6,58″. Cechuje go rozdzielczość Full HD+. Sercem urządzenia jest procesor MediaTek Helio G80 wspierany przez 8 GB RAM oraz 128 GB pamięci na dane użytkownika. Mamy tu trzy obiektywy – 50 MP + 2 MP + 2 MP. Baterię charakteryzuje pojemność 5000 mAh. Propozycja od vivo nieźle prezentuje się od strony designu. Ów smartfon kosztuje 999 złotych.

Motorola moto g42

Czas na propozycję od Motoroli, która coraz lepiej radzi sobie na polskim rynku sukcesywnie poszerzając swoją i tak już bogatą ofertę smartfonów. Motorola moto g42 oferuje nam ekran OLED o przekątnej 6,4″. Cechuje go rozdzielczość Full HD+. Sercem urządzenia jest procesor Snapdragon 680 wspierany przez 4 GB RAM oraz 128 GB pamięci na dane użytkownika. Mamy tu trzy obiektywy – 50 MP + 8 MP + 8 MP. Baterię charakteryzuje pojemność 5000 mAh. Ciekawostką jest obecność na pokładzie urządzenia głośników stereo. Tania Motorola kosztuje 999 złotych.

Infinix HOT 11S

Infinix HOT 11S to propozycja od stosunkowo „świeżego” na polskim rynku producenta urządzeń mobilnych. Co ma nam do zaoferowania? Przede wszystkim mamy tu ekran IPS o przekątnej 6,78″. Cechuje go rozdzielczość Full HD+ oraz odświeżanie 90 Hz. Sercem urządzenia jest procesor MediaTek Helio G88 wspierany przez 6 GB RAM oraz 128 GB pamięci na dane użytkownika. Mamy tu trzy obiektywy – 50 MP + 2 MP + 2 MP (AI Lens). Baterię charakteryzuje pojemność 5000 mAh. Prezentowany smartfon wyposażono w system dźwięku stereo. Trzeba za niego zapłacić 949 złotych.

Huawei Nova Y70

Huawei Nova Y70 to propozycja od koncernu z Chin, który poważny spadek na rynku zaliczył wskutek amerykańskich sankcji. Prezentowany smartfon oferuje nam ekran IPS o przekątnej 6,75″. Cechuje go rozdzielczość HD+. Sercem urządzenia jest procesor HiSilicon Kirin 710 wspierany przez 4 GB RAM oraz 128 GB pamięci na dane użytkownika. Mamy tu trzy obiektywy – 48 MP + 5 MP + 2 MP. Baterię charakteryzuje pojemność 6000 mAh. Huawei Nova Y70 niestety nie oferuje nam dostępu do usług Google. Trzeba za niego zapłacić 899 złotych.

TCL 30+

TCL 30+ to niepozorny smartfon, który ma nam całkiem sporo do zaoferowania. Producent wyposażył go w ekran o przekątnej 6,7″. Jest to matryca AMOLED o rozdzielczości Full HD+. Sercem urządzenia jest procesor MediaTek Helio G37 wspierany przez 4 GB RAM oraz 128 GB pamięci na dane użytkownika. Mamy tu trzy obiektywy – 50 MP + 2 MP + 2 MP. Baterię charakteryzuje pojemność 5010 mAh. Prezentowany smartfon wyposażono w głośniki stereo. Jego wzornictwo prezentuje się dość ciekawie na tle konkurencji. Cena to 899 złotych.

Nokia G50

Nokia G50 to propozycja od coraz bardziej dogorywającej na rynku smartfonów marki. W segmencie smartfonów w cenie do 1000 złotych jest jednak bardzo ciekawym urządzeniem. Sercem smartfona jest procesor Qualcomm Snapdragon 480 wspierany przez 4 GB RAM oraz 128 GB pamięci na dane użytkownika. Producent wyposażył go w ekran o przekątnej 6,82″. Jest to matryca IPS o rozdzielczości HD+. Na pleckach mamy trzy obiektywy – 48 MP + 5 MP + 2 MP. Baterię charakteryzuje pojemność 5000 mAh. Za prezentowaną Nokię trzeba zapłacić 899 złotych.

OPPO A16

OPPO A16 to tania propozycja od chińskiego giganta. Nie powali nas na kolana specyfikacją, jednak nadrabia ów mankament bardzo atrakcyjną ceną. Producent w przypadku omawianego smartfona postawił na ekran LCD o przekątnej 6,52″ i rozdzielczości HD+. Sercem w przypadku niskobudżetowca od OPPO jest procesor MediaTek Helio G35 wspierany przez 3 GB RAM oraz 32 GB przestrzeni na dane użytkownika. Na pleckach mamy trzy obiektywy – 13 MP + 2 MP + 2 MP. Baterię charakteryzuje pojemność 5000 mAh. Za niedrogiego OPPO trzeba zapłacić 659 złotych.

realme narzo 50i Prime

realme narzo 50i Prime to ostatni smartfon w naszym zestawieniu. Tym razem reprezentuje niezwykle popularny na polskim rynku koncern. Producent wyposażył go w ekran o przekątnej 6,5″. Jest to matryca LCD o rozdzielczości HD+. Sercem urządzenia jest procesor Spreadtrum Unisoc T612 wspierany przez 4 GB RAM oraz 64 GB pamięci na dane użytkownika. Mamy tu jeden obiektyw – o rozdzielczości 8 MP. Baterię charakteryzuje pojemność 5000 mAh. Jakość wykonania omawianego smartfona stoi na zaskakująco dobrym poziomie. Cena to 699 złotych.