Vinted – drugie życie dla ubrań

Vinted to najpopularniejsza platforma na rynku służąca do sprzedaży i zakupu używanych ubrań. Jest to swoisty internetowy lumpeks. Usługa zadebiutowała w 2008 roku (na Litwie) i bardzo szybko zdobyła popularność w wielu innych krajach. Można z niej korzystać m.in. w Stanach Zjednoczonych, Wielkiej Brytanii, Francji, Niemczech, Austrii, Francji, Litwie, Polsce, Czechach, Holandii, Belgii, Luksemburgu, Hiszpanii, Portugalii i we Włoszech. Dlatego też przygotowaliśmy dla Was małe kompendium wiedzy związane z Vinted, aby łatwiej było Wam postawić pierwsze kroki na platformie.

Interfejs dodawania produktu na Vinted

Podstawowe informacje

Strona internetowa i aplikacja mobilna Vinted umożliwiają osobom prywatnym (nieprowadzącym działalności gospodarczej) sprzedaż i wymianę używanej odzieży. Co ciekawe, serwis zorientowany jest na użytkowników sprzedających ubrania. Prowizję od sprzedaży danej pozycji pokrywa bowiem kupujący. Składa się na nią stała kwota narzucona przez serwis, do której doliczane jest 5% wartości zakupionego produktu.

Ogłoszenia w Vinted dodaje się w podobny sposób, jak na przykład na OLX. Musimy więc nadać ogłoszeniu rzeczową nazwę, dodać zdjęcia i opisać naszą ofertę. Potem następuje przypisanie go do odpowiedniej kategorii oraz podanie detali związanych z danym ubraniem. Gdy już uzupełnimy wszystkie informacje, ogłoszenie będzie widoczne w serwisie. Jeśli zależy nam na szybkiej sprzedaży możemy podbić i wyróżnić dany anons, jednak wiąże się to z koniecznością uiszczenia dodatkowej opłaty.

Gdy ktoś zadecyduje o zakupie ubrania z Twojego ogłoszenia, płatność dokonywana jest za pośrednictwem Vinted. Pieniądze w pierwszej kolejności trafiają na konto serwisu, gdzie czekają aż przesyłka dotrze do adresata (nadaje się ją przez któregoś z dostępnych dostawców usług kurierskich). Gdy adresat odbierze paczkę, dokona oględzin zakupu i potwierdzi, że towar jest zgodny z opisem, Vinted przeleje pieniądze na Twoje konto. To uczciwe podejście do sprawy.

Czytaj też: OLX czy Allegro Lokalnie? Gdzie warto sprzedawać?

Niepotrzebne ciuchy z drugim życiem!

Vinted to świetna inicjatywa. Serwis pozwala na wygodne pozbycie się ubrań, które od dłuższego czasu leżą zapominane w naszej szafie. Możemy zarobić na nich nieco grosza i owe pieniądze przeznaczyć na poszukiwania takich ciuchów, które będą w większym stopniu zgodne z aktualnie preferowanym przez nas stylem. A wszystko ogranicza się do wystawienia ubrań w serwisie i oczekiwaniu na „klienta”

To doskonałe miejsce dla tych osób, które nie mogą znaleźć ubrań odpowiadających swoim wymaganiom w popularnych sieciówkach. Ilość ogłoszeń jakie można znaleźć w serwisie jest ogromna, więc nawet najbardziej wybredne osoby powinny znaleźć coś dla siebie. Często zdarza się, że ubrania sprzedawane na Vinted są bardzo dobrej jakości. Ktoś ubrał je raz czy dwa i wylądowały w szafie na długie miesiące. Teraz mają szansę na drugie życie dzięki temu, że trafią do nowego właściciela.

Vinted się opłaca!

Czy korzystanie z Vinted jest opłacalne? Bardzo! Nie dość, że zyskujemy dostęp do ogromnej, praktycznie nieograniczonej bazy ubrań, to jeszcze wiele z nich trafia na sprzedaż jeszcze z metkami i to za ułamek ceny sklepowej. Regularnie korzystając z Vinted możecie zbudować swoją niesamowitą i niepowtarzalną garderobę jednocześnie nie wydając majątku na zakupy.

Warto dodać, że Vinted właśnie przechodzi na nową aplikację i nowy model funkcjonowania. Już niedługo w serwisie zaroi się także od takich produktów, jak akcesoria do dekoracji wnętrz, ozdoby, bibeloty, tekstylia, drobne meble, gry wideo, konsole, książki, gry, puzzle, płyty CD i winyle. Obracać będzie można nawet akcesoriami dla zwierząt. Vinted stanie się więc wygodnym w obsłudze serwisem do sprzedaży i wymiany używanych rzeczy.

Czytaj też: Twitch? YouTube? A może Facebook Gaming? Gdzie streamować?