Twitter Blue – jak wykupić subskrypcję?

Twitter Blue to opcjonalna, płatna miesięczna subskrypcja w popularnym serwisie społecznościowym, która nie tylko ma zapewnić abonentom dodatkowe przywileje, ale i nieco podreperować budżet medium zarządzanego przez Elona Muska. Dziś powiemy sobie o tym, jak skorzystać z nowego rozwiązania.

fot. Jamie Street / Unsplash

Co daje Twitter Blue?

Po zakupieniu Twitter Blue otrzymamy dostęp do licznych korzyści. Przede wszystkim nasze tweety będą priorytetowo wyświetlane w serwisie ponad tweetami osób korzystających z darmowych kont. Poza tym na naszej osi czasu będzie wyświetlanych nawet o 50% mniej reklam. Będziemy mogli wrzucać na Twittera dłuższe filmy w rozdzielczości Full HD. Uzyskamy też wczesny dostęp do nadchodzących funkcji w serwisie – jak możliwość edycji tweetów czy możliwość ustawienia zdjęcia profilowego z tokenem NFT. Tylko czy te wszystkie rozwiązania warte są tego, by płacić za nie niemal 50 złotych miesięcznie? Musicie sami odpowiedzieć sobie na to pytanie. Moim zdaniem wiele zależy od tego, czy wykorzystujemy Twittera w codziennej pracy.

Jak skorzystać z Twitter Blue?

Aby zasubskrybować Twitter Blue musimy udać się do dedykowanej sekcji na ekranie startowym serwisu. Tam wybieramy czy chcemy skorzystać z planu miesięcznego, czy rocznego. W moim przypadku cena różniła się na PC (44,28 zł/miesiąc) i na smartfonie (49 zł/miesiąc). W kolejnym okienku Twitter poprosi nas o podanie danych karty płatniczej. Gdy już zatwierdzimy płatność, serwis ma kilka dni na nadanie nam uprawnień Blue i umieszczenie specyficznego znaczka obok naszej nazwy użytkownika. To wszystko! Prawda, że proste?

Czytaj też: Jak założyć konto na Allegro?

Grafika tytułowa: Edgar / Unsplash