Jak założyć konto na Allegro?

Ostatnie lata przyniosły nam potężny wzrost popularności, jeśli chodzi o dokonywanie zakupów on-line. Trudno się jednak temu dziwić. Pandemia zatrzymała nas w domach i doszło do sytuacji w których obawialiśmy się nawet wyjść na drobne zakupy. W 2023 roku zainteresowanie sektorem e-commerce nie słabnie. Dlatego dziś powiemy sobie jak założyć konto na Allegro.

fot. Allegro

Allegro to świetne miejsce na zakupy!

Na Allegro znajdziemy wszystkie najważniejsze produkty dostępne na polskim rynku, uszeregowane w czytelny sposób w ramach poszczególnych kategorii. Dzięki mnogości ofert od różnych sprzedających możemy dobrać interesujący nas towar w odpowiadającej nam cenie (rozpiętość jest tu dość mocno zarysowana). W wielu kategoriach możemy kupować produkty zarówno nowe, jak i używane.

Allegro serwuje nam bardzo dogodnie możliwości dostawy naszych zakupów. Mogą być one przywiezione przez kuriera bezpośrednio do domu. Możemy również zdecydować się na dostawę do automatu paczkowego albo do punktu odbioru. Wszystko dla naszej wygody. I takie zabiegi ze strony giganta branży e-commerce się ceni. Robienie zakupów nigdy nie było łatwiejsze!

Jak w prosty sposób założyć konto?

  1. Wchodzimy na stronę Allegro. Wybieramy opcję rejestracji i decydujemy czy chcemy założyć konto prywatne, czy też firmowe.
  2. Kolejnym krokiem jest podanie swojego adresu e-mail i wymyślenie hasła.
  3. Warunkiem założenia konta na Allegro jest ukończone 18 lat. W przeciwnym razie nasze konto zostanie przekształcone w konto Junior z ograniczonymi uprawnieniami.
  4. Następny krok to akceptacja regulaminu i potwierdzenie rejestracji konta.
  5. Dostaniesz mejla z linkiem aktywacyjnym. Trzeba kliknąć w ten link.

Po zakończeniu procesu rejestracji konta Allegro trzeba je w pełni aktywować. Dokonuje się tego poprzez wykonanie zwrotnego przelewu na kwotę 1,01 zł za pośrednictwem szybkich płatności bądź przelewu elektronicznego. Z pełni możliwości na Allegro będziemy mogli korzystać w trzy dni robocze po zaksięgowaniu płatności.

Czytaj też: Wiosenna nowość Apple? To żółty iPhone!

Grafika tytułowa: Allegro