Google Pixel 7a coraz bliżej!

Już za niecałe dwa miesiące startuje konferencja deweloperska Google – I/O 2023. Spodziewamy się przedstawienia w jej trakcie kolejnych konstruktywnych informacji na temat Androida 14 oraz smartfonów Google Pixel Fold i Google Pixel 7a. Na temat tego ostatniego wiemy niemal wszystko!

fot. OnLeaks / Smartprix

Sprawdzone wzornictwo, niezłe parametry!

Google stawia w przypadku nowych Pixeli na znane i cenione wzornictwo, charakterystyczne dla smartfonów amerykańskiego koncernu. Mamy tu więc na pleckach charakterystyczne przetłoczenie wyspy aparatów oraz dwa obiektywy – główny i ultraszerokokątny. Niestety w tym przedziale cenowym nie powinniśmy spodziewać się teleobiektywu.

Na froncie mamy ekran z okrągłym, centralnie umieszczonym „oczkiem” kamerki do rozmów wideo oraz selfie. Producent ukryje pod matrycą czytnik linii papilarnych. Oczywiście Google Pixel 7a nie zaoferuje nam złącza słuchawkowego, ale do tego zdążyliśmy się już przyzwyczaić na średniej półce cenowej. Przekątna ekranu będzie bardzo rozsądna – to 6,1″ – jak w przypadku poprzednika.

Czytaj też: Apple pomoże w zakupach dzięki konsultantom!

Pixel 7a zostanie wyposażony w autorski procesor producenta – Google Tensor – wspierany najpewniej przez 8 GB pamięci RAM i 128 GB przestrzeni na dane użytkownika. Prezentacja smartfona już na początku maja, jednak nie spodziewajmy się, że wtedy też trafi on do sprzedaży. Na debiut na półkach sklepowych trzeba będzie poczekać najpewniej do wakacji.

Grafika tytułowa: OnLeaks / Smartprix