Rodzinna subskrypcja Spotify – co warto wiedzieć?

Spotify to jedna z najpopularniejszych usług związanych ze streamingiem muzyki. Swoje utwory publikują w serwisie zarówno mainstreamowi artyści, jak i ci, którzy na co dzień pozostają w tzw. podziemiu. Atutem usługi ze Szwecji jest też atrakcyjna cena oraz możliwość skorzystania z subskrypcji rodzinnej. Co warto wiedzieć o tej ostatniej i jakie daje korzyści? Sprawdzamy!

Rodzinna subskrypcja Spotify co obejmuje?

Spotify osobom chcącym zdecydować się na wykupienie abonamentu oferuje tak zwaną subskrypcję rodzinną. Zakłada ona, że członkowie rodzin mieszkający w jednym gospodarstwie domowym mogą skorzystać aż z sześciu kont premium za bardzo rozsądną opłatę miesięczną. Wynosi ona 29,99 złotych.

W ramach wspomnianej subskrypcji otrzymamy możliwość spersonalizowania każdego z kont w taki sposób, by każdy członek rodziny mógł słuchać swoich ulubionych wykonawców, tworzyć własne listy odtwarzania i otrzymywać rekomendacje zgodne ze swoim gustem muzycznym.

Ponadto w ramach Spotify Premium Family możliwe jest odtwarzanie muzyki w trybie offline. Można pobrać ulubioną listę odtwarzania do pamięci naszego urządzenia i cieszyć się nią także wtedy, gdy nie mamy dostępu do Internetu. Warto również wspomnieć o tym, że po opłaceniu subskrypcji serwis nie będzie nam przerywał seansów z muzyką denerwującymi reklamami. Wreszcie – subskrypcja Premium to nielimitowane możliwości w zakresie pomijania nie interesujących nas utworów. Darmowa wersja serwisu jest pod tym względem mocno ograniczona.

Czytaj też: VPN – czym jest i dlaczego warto z niego korzystać?

Jak dodać bliskich do naszego abonamentu?

Aby skorzystać z dobrodziejstw Spotify Premium Family musimy wykupić odpowiednią subskrypcję na głównym koncie. Właściciel takiego abonamentu może zapraszać i usuwać członków na swojej stronie planu Premium Family. Schemat dodawania nowych użytkowników jest dość klarowny:

  1. Przejdź do strony konta.
  2. Przewiń w dół do sekcji Zarządzaj kontami członków rodziny.
  3. Wybierz opcję dodawania lub usuwania członków rodziny.

Osoby dodane do naszego konta jako członkowie rodziny otrzymają na swoje skrzynki mailowe dedykowany link, który umożliwia skorzystanie z subskrypcji rodzinnej. Po kliknięciu w ów odnośnik pojawiają się dwie możliwości – użytkownik może zalogować się na swój profil w Spotify albo utworzyć nowe konto. Teraz wystarczy potwierdzić swój adres zamieszkania i to wszystko – możecie cieszyć się dobrodziejstwami Spotify Premium!

Dlaczego to się opłaca?

Spotify Premium Family to dostęp do milionów utworów muzycznych z całego świata! To także ciekawe podcasty i inne treści audio. Uzyskujemy do nich dostęp za relatywnie niewielkie pieniądze. To o wiele bardziej korzystna oferta od kupowania płyt CD, winyli czy utworów w formie MP3. W ramach Premium Family do potężnej bazy multimediów uzyskuje dostęp cała rodzina bez konieczności opłacania oddzielnych abonamentów. Ponadto zyskujemy możliwość sprawowania kontroli rodzicielskiej nad tym, do jakich treści mają dostęp niepełnoletni. Spotify Premium Family na pewno sprawi sporo radości całej rodzinie i nie będziecie żałować tych niecałych trzydziestu złotych wydawanych miesięcznie.

Czytaj też: Canva – projektuj grafiki gdziekolwiek jesteś!