Canva – projektuj grafiki gdziekolwiek jesteś!

Projektowanie grafiki najczęściej kojarzy się nam z rozbudowanymi programami kosztującymi niemałe pieniądze. Co jednak, gdy nie możemy sobie pozwolić na ich zakup, a na co dzień potrzebujemy skutecznego narzędzia do przygotowania treści wizualnych do publikowania w social mediach, serwisach streamingowych czy też na blogach? Wtedy z pomocą przychodzi nam Canva. Co warto wiedzieć o tym praktycznym narzędziu?

Korzystaj w przeglądarce i w formie aplikacji!

Canva to narzędzie bardzo uniwersalne. Możemy z niego korzystać praktycznie w przypadku każdego naszego urządzenia. Jeśli na co dzień pracujemy przed ekranem komputera lub laptopa to najlepszym wyborem będzie korzystanie z webowej wersji usługi za pośrednictwem naszej przeglądarki internetowej. Twórcy Canvy nie zapominają jednak także o użytkownikach urządzeń mobilnych. Z myślą o nich powstała aplikacja mobilna, która również pozwala na wygodne przygotowywanie treści wizualnych w takim samym zakresie, jak wersja webowa serwisu.

Oznacza to, że Canva jest dla nas dostępna gdziekolwiek jesteśmy dając nam możliwość przygotowania niezłych grafik tak naprawdę od ręki. Co ciekawe – w swojej podstawowej wersji jest to narzędzie zupełnie darmowe, którego funkcje w zupełności wystarczą nam w codziennej pracy kreatywnej. Możemy także wykupić subskrypcję „Pro”, jeśli chcemy rozszerzyć możliwości Canvy oraz gdy na przykład często stawiamy na pracę zespołową. Serwis umożliwia nam skorzystanie z takiej opcji za darmo przez miesiąc, więc możliwe jest sprawdzenie, czy ów abonament będzie dla nas przydatny.

Czytaj też: Twitch? YouTube? A może Facebook Gaming? Gdzie streamować?

Prostota obsługi. Intuicyjny interfejs!

Canva to narzędzie bardzo proste w obsłudze. Jego interfejs nie powinien sprawić problemów nawet totalnym laikom, którzy w świecie pracy kreatywnej stawiają swoje pierwsze kroki. Tworzenie grafik oraz innych materiałów wizualnych (na przykład wideo czy pokazów slajdów) przypomina tutaj układanie z klocków. Owe materiały bowiem tworzymy z gotowych elementów, które w kreatywny sposób możemy rozmieszczać na obszarze roboczym. Jedynym co nas ogranicza, jest tak naprawdę nasza wyobraźnia.

Możemy więc postawić na prostotę formy, lub też tworzyć prawdziwe małe dzieła sztuki, które wprawią w zachwyt odbiorców. Serwis oferuje nam też całkiem pokaźną bazę szablonów. Możemy je swobodnie wykorzystywać w procesie twórczym. Możemy też wyłącznie inspirować się nimi podczas tworzenia autorskich treści. Muszę przyznać, że mi niejednokrotnie bardzo pomagały, gdy popadałem w niemoc twórczą. Canva rozwija się w takim kierunku, by tak naprawdę być uniwersalnym narzędziem dla każdego.

Do czego może nam posłużyć Canva?

Pozostaje pytanie – do czego może nam posłużyć Canva? Twórcy serwisu zakładają, że treści będziemy tworzyć dla naszych profili społecznościowych i kanałów wideo. Możemy zaprojektować nawet własne wideo! Nie sposób nie wspomnieć także o tym, że Canva może służyć nam do przygotowywania dokumentów, kartek pocztowych, plakatów, wizytówek, banerów czy fotoksiążek.

Canva jest więc bardzo uniwersalnym narzędziem, które jest o wiele bardziej przystępne od złożonych i rozbudowanych programów graficznych czy tych, do tworzenia publikacji. Osobiście na co dzień mam możliwość korzystania zarówno z Canvy, jak i z programu Microsoft Publisher i to właśnie to pierwsze rozwiązanie jest moim ulubionym.

Czytaj też: OLX czy Allegro Lokalnie? Gdzie warto sprzedawać?

A czy Wy korzystacie z serwisu Canva na co dzień? Jakie są Wasze odczucia z nim związane? Zapraszamy Was do dyskusji w komentarzach!