Discord w wersji Premium – co warto wiedzieć?

Komunikacja w czasie zabawy ze znajomymi przy ulubionych grach komputerowych to bardzo ważna kwestia. Dlatego też warto korzystać ze sprawdzonych, dobrze zaprojektowanych komunikatorów internetowych, a niejednocześnie całych platform dedykowanych graczom. Takim rozwiązaniem jest niezwykle popularny Discord. Co warto wiedzieć na temat tej aplikacji? Dlaczego warto zdecydować się na subskrypcję Discord Nitro? Wyjaśniamy!

Czym jest Discord?

Przede wszystkim atutem Discorda jest jego wszechstronność. Możemy z niego korzystać praktycznie na każdym naszym urządzeniu. Jest bowiem dostępny w postaci aplikacji przeznaczonej dla komputerów, dla urządzeń mobilnych oraz w formie przeglądarkowej.

Ponadto Discord nie jest klasycznym komunikatorem głosowym – jak na przykład TeamSpeak. Na Discordzie możemy pisać ze znajomymi, udostępniać im pliki, streamować naszą rozgrywkę – a wszystko to za pośrednictwem lekkiego narzędzia, które nie obciąża nazbyt zasobów naszego komputera.

Warto wspomnieć również o tym, że Discord jest dziecinnie prosty i intuicyjny w obsłudze. Wszystko za sprawą przejrzystego interfejsu, z którym poradzą sobie nawet totalni laicy. Problemem nie będzie dla Was nawet przygotowanie własnego serwera na Discord. To dziecinnie proste. Poniżej informujemy co trzeba zrobić, aby cieszyć się własnoręcznie dostosowanym do naszych potrzeb komunikatorem.

Nie powinno Wam umknąć, że Discord jest darmowy. Nie trzeba za niego płacić, żeby cieszyć się możliwością komunikowania z naszymi znajomymi. To ogromny atut. Największy konkurent Discorda – popularny TS3 – wymaga od nas regularnego opłacania serwera. Discord natomiast oferuje nam jedynie opcjonalną subskrypcję premium, która rozszerza możliwości obsługi komunikatora. A co warto wiedzieć o samych subskrypcjach Discorda?

Dlaczego warto opłacać Discord Nitro?

Discord oferuje nam usługę subskrypcyjną w kilku wariantach. Możemy zdecydować się na taki, który będzie adekwatny do naszych możliwości finansowych. Możemy wykupić Discorda Nitro, Nitro Classic oraz Nitro Basic. Co oferują nam poszczególne warianty subskrypcji? Sprawdźmy!

Discord Nitro kosztuje 19,99 złotych miesięcznie. To najbardziej rozbudowany z abonamentów. Jeśli zdecydujemy się na jego opłacanie, otrzymamy dostęp do licznych korzyści. Wymieniamy je poniżej.

  • Niestandardowe i animowane emotikony w dowolnym miejscu.
  • Niestandardowe naklejki w dowolnym miejscu plus 300 naklejek Nitro.
  • Udostępnianie plików o rozmiarze do 100 MB. 
  • Transmisja strumieniowa HD.
  • 2 wzmocnienia + 30% zniżki na dodatkowe wzmocnienia.
  • Ulepszenia profilu – animowany awatar, obraz banera i personalizowane swoje tagi Discord.
  • Profile serwera.
  • Odznaka Nitro. 
  • Niestandardowe tła wideo.
  • Dłuższe wiadomości – do 4000 znaków.  

Discord Nitro Classic to rozwiązanie, za które trzeba zapłacić 9,99 złotych miesięcznie. Po wykupie subskrypcji możemy spersonalizować nasz profil dodając do niego animowany awatar czy też niestandardowy tag. Pojawi się w nim także odznaka Nitro. Ponadto każdy użytkownik Nitro Classic otrzymuje 30% zniżki na zakupy doładowania. Może też używać niestandardowych i animowanych emotikonów w dowolnym miejscu. Listę funkcji dopełnia możliwość przesyłania plików o maksymalnym rozmiarze 50 MB oraz funkcja udostępniania ekranu o parametrach do 1080p/60fps. 

Discord Nitro Basic na niektórych rynkach zastąpi Nitro Classic. Jest to bardzo tanie rozwiązanie dla najmniej wymagających. Trzeba za nie zapłacić 2,99 USD (niestety polska cena nie została ujawniona). Co otrzymamy w zaman? Użytkownikom udostępniona zostanie możliwość przesyłania plików o objętości do 50 MB. Jak w każdym planie Premium Discorda, uzyskamy także dostęp do niestandardowych emoji. Ponadto użytkownik opłacający Nitro Basic otrzyma obok nicka specjalną plakietkę wskazującą na to, że jest subskrybentem usługi i że z tego powodu finansowo wspiera twórców aplikacji.

Czytaj też: Google Play Pass – kompendium wiedzy

Dajcie koniecznie znać, czy na co dzień korzystacie z Discorda – czy to podczas grania w gry kooperacyjne, czy też po prostu towarzysko – spędzając na nim czas z rodziną i przyjaciółmi. Miejmy nadzieję, że kolejne miesiące przyniosą nam nowe, ciekawe rozwiązania w usłudze!