Google Play Pass – kompendium wiedzy

Google Play Pass to subskrypcja od koncernu z Mountain View, która została przygotowana z myślą o graczach. Jej zadaniem jest zapewnić fanom mobilnej rozgrywki dostępu do setek gier i aplikacji (oraz zaszytej w nich zawartości) za które normalnie trzeba zapłacić. Usługa jest dość popularna wśród osób korzystających z Androida oraz Chrome OS więc warto, byśmy powiedzieli sobie dzisiaj co nieco na temat jej założeń.

Android jako platforma dla graczy

System Android jest platformą bardzo przyjazną dla graczy. Nasze smartfony w 2022 roku nierzadko zastępują nam mobilne konsole. Gry dedykowane urządzeniom tego typu są coraz bardziej rozbudowane i nierzadko zaczynają pod tym względem dorównywać produkcjom dla pecetów sprzed kilku lat.

Producenci smartfonów coraz częściej decydują się na wprowadzanie na rynek modeli zaprojektowanych z myślą o graczach. Wystarczy wspomnieć o produktach Xiaomi sprzedawanych pod marką POCO, czy też o potężnych bestiach spod znaku ASUS ROG. Na takich urządzeniach możemy bawić się z cloud gamingiem, jak i grać w gry zaprojektowane stricte dla Androida.

Trudno się więc dziwić, że koncern z Mountain View zdecydował się na wprowadzenie usługi subskrypcyjnej dla graczy. Amerykanie wyczuli tu niezły interes. Gracze lubią poszukiwać ciekawych okazji do skorzystania ze swoich ulubionych produkcji. Google Play Pass umożliwia im nieodpłatne skorzystanie z wielu płatnych tytułów oraz dodatkowe korzyści. Jakie?

Czym jest Google Play Pass?

Google Play Pass to abonament dający graczom dostęp do setek gier i aplikacji dostępnych w Sklepie Play. Koncern z Mountain View nieustannie rozwija ową bazę po to, by gracze nie mieli powodów ku temu, by się nudzić. Nowe tytuły są dodawane co miesiąc. Lista dostępnych w danej chwili propozycji dostępna jest w dedykowanej sekcji w Sklepie Play.

Nie lubicie, gdy gry i aplikacje spamują Was natrętnymi treściami reklamowymi i komunikatami zachęcającymi Was do korzystania z mikropłatności? No to mamy dla Was dobrą wiadomość. Wszystkie tytuły przypisane do subskrypcji Google Play Pass nie będą namawiały subskrybentów do wydawania pieniędzy. Wbudowane reklamy oraz banery związane z mikropłatnościami są w ich przypadku wyłączone.

Ile to kosztuje?

Google Play Pass w Polsce kosztuje 22,99 zł miesięcznie. Jeśli natomiast zdecydujecie się na opłacenie subskrypcji za rok z góry – zapłacicie 139,99 zł. To spora oszczędność pieniędzy. Warto wspomnieć również o tym, że do naszej subskrypcji możemy dopisać nawet pięciu członków naszej rodziny, którzy razem z nami będą mogli cieszyć się dobrodziejstwami serwowanymi w ramach omawianego rozwiązania. To jednak sprawdzona praktyka Google lansowana także w przypadku usług Google One czy YouTube Premium.

Czytaj też: Gamingowe Chromebooki – granie w chmurze dla każdego?

Google Play Pass to rozwiązanie, które powinno zainteresować wszystkie osoby, które dużo grają za pośrednictwem smartfonów. Usługa pozwala na zaoszczędzenie pieniędzy, które wydalibyśmy na zakup gier. Dzięki polityce koncernu z Mountain View bardzo często będziemy uzyskiwać dostęp do nowych tytułów ze względu na stale aktualizowaną bibliotekę. A czy Wy korzystacie już z Google Play Pass?