Allegro Smart! – czy to się opłaca?

Wkraczamy właśnie – jak co roku – w gorący okres przedświątecznych zakupów. Aby uniknąć sklepowych kolejek bardzo często decydujemy się na zakup prezentów w Internecie. Naturalnym dla Polaków miejscem, w którym poszukujemy okazji jest serwis Allegro. Dzięki Allegro Smart! możemy sporo zaoszczędzić. Co warto wiedzieć o tym abonamencie?

Allegro Smart! – podstawowe informacje

Allegro Smart! to dostępny już od dłuższego czasu abonament, dzięki któremu od pewnego pułapu wartości koszyka u jednego sprzedającego możemy skorzystać z darmowej dostawy do automatu paczkowego, punktu odbioru lub pod drzwi. Obecnie rozwiązanie przewiduje bezpłatną dostawę przy zakupie za min. 40 zł od jednego sprzedawcy. Wkrótce jednak limity w tej kwestii ulegną podwyższeniu (niestety winić możemy inflację).

Wspomniana subskrypcja od Allegro umożliwia nam także wykonywanie darmowych zwrotów w przypadku nietrafionych zakupów. Takie przesyłki możemy nadawać w Allegro One Box lub Allegro One Punkt, w Paczkomatach lub w placówkach Poczty Polskiej – w zależności od tego, który z podmiotów dostarczył pierwotnie nasze zakupy.

Warto wspomnieć również o tym, że Allegro Smart! umożliwia nam wygodne płacenie za zakupy naszymi ulubionymi metodami – przelewem, za pobraniem lub też za pośrednictwem Allegro Pay.

Aby nie przepłacać za dostawy

Darmowa dostawa zawsze cieszy podczas robienia zakupów on-line. Dzięki Allegro Smart! możemy korzystać z darmowych usług takich dostawców, jak Poczta Polska, InPost, DPD, UPS czy nawet Orlen. Jeśli zakupy na Allegro dość mocno wpisały się w naszą codzienność, to na pewno dzięki abonamentowi od giganta branży e-commerce uda się Wam oszczędzić całkiem sporo pieniędzy na przesyłkach kurierskich.

Sam miałem okazję korzystać z popularnego „Smarta” wyłącznie sporadycznie (chociażby w trakcie pandemii, gdy rozdawany był w ramach promocji za darmo) ale mimo to w mojej kieszeni zostało dzięki tej usłudze ponad 400 złotych. Dlatego też noszę się z zamiarem wykupienia subskrypcji na stałe.

Allegro Smart! to jednak nie tylko darmowe dostawy. Popularny serwis cyklicznie przygotowuje ciekawe oferty z niezłymi promocjami dla subskrybentów. Wystarczy wspomnieć o Smart! okazjach, Smart! Weeku czy możliwości wcześniejszego zakupu biletów na rozmaite eventy w przedsprzedaży w serwisie eBilet.pl. Brzmi całkiem nieźle, prawda?

Allegro Smart! przed świętami – zdecydowanie warto?

Wykupienie Allegro Smart! przed świętami może być naprawdę rozsądną decyzją. Nawet jeśli nie chcemy opłacać abonamentu za rok z góry, to możemy skorzystać z niego na przykład przez miesiąc. Wystarczy, że złożymy więcej niż jedno zamówienie na Allegro i już owa inwestycja przyniesie pierwsze efekty w postaci zaoszczędzonych złotówek. Być może korzystanie z Allegro Smart! przypadnie nam do gustu i zostaniemy z usługą na dłużej?

Czytaj też: Mastodon – czym jest alternetywa dla Twittera?

Dajcie koniecznie znać, czy mieliście już okazję korzystać z Allegro Smart! A może od dłuższego czasu korzystacie z owej usługi? Sekcja komentarzy należy do Was!