Idą podwyżki w Allegro Smart!

Allegro Smart! to znane i lubiane rozwiązanie od giganta branży e-commerce, które pozwala nam na zaoszczędzenie niemałych sum na dostawach naszych zakupów przez firmy kurierskie. Niestety rosnąca inflacja i gospodarka pogrążająca się w niemałym kryzysie już wkrótce przełożą się na zmiany w subskrypcji. Allegro chce na niej zarobić więcej, by pokryć rosnące koszty.

Wszystko w górę – ceny i limity!

Jakie zmiany czekają Allegro Smart!? W górę pójdzie cena rocznej subskrypcji oraz kwoty od których będziemy mogli liczyć na darmowe dostawy. Zmiany nie są ogromne, jednak będą odczuwalne dla większości z nas. Dotychczas opłata roczna wynosiła 49 złotych. Po najnowszej podwyżce trzeba będzie zapłacić 59,90 złotych. Jak sprawa wygląda natomiast w przypadku dostaw?

Minimalna kwota zakupów od jednego sprzedającego, która zapewni bezpłatną dostawę do automatu paczkowego bądź do domu po planowanych przez Allegro zmianach kształtować się będzie w następujący sposób:

  • wzrost z 40 na 45 złotych – dostawa do automatów paczkowych i punktów odbioru,
  • wzrost z 40 na 65 złotych – w przypadku przesyłek dostarczanych przez kurierów pod dany adres.

Czytaj też: SkyShowtime zmierza do Polski!

Zmiany w Allegro Smart! będą obowiązywały od 21 listopada 2022 roku, od godziny 9:00. Jeśli nie chcecie przepłacić za usługę, to warto wykupić subskrypcję jeszcze przed planowanymi zmianami. Nie wiadomo niestety, czy w przyszłym roku nie spadną na nas kolejne podwyżki na Allegro.

Grafika tytułowa: Allegro