Peugeot 2008 GT – benzynowy, futurystyczny SUV

Francuski kompaktowy SUV w odmianie benzynowej zachwyca futurystyczną stylistyką. Model 2008, wyposażony w najświeższe rozwiązania technologiczne, oferuje bardzo dużo za tak niewiele.

W odpowiedzi na rosnące zainteresowanie niezawodnymi pojazdami o napędzie spalinowym, Peugeot wprowadził na rynek benzynową wersję swojego SUV-a – Peugeot 2008 GT. Ten model, choć blisko spokrewniony z elektrycznym e-2008, wyróżnia się tradycyjnym napędem spalinowym, bogatym wyposażeniem i charakterystycznymi elementami stylistycznymi. Peugeot 2008 GT przyciąga wzrok dynamiczną i muskularną sylwetką, a jego przednia część ozdobiona jest zamkniętym grillem z błyszczącym czarnym wykończeniem i wyrazistym logo marki. Reflektory z diodowymi światłami do jazdy dziennej nadają mu drapieżnego wyglądu, a tylna część z diodowymi światłami tworzącymi efekt trójwymiarowych pazurów podkreśla jego sportowy charakter. Dostępny w siedmiu kolorach nadwozia, Peugeot 2008 GT stanowi atrakcyjną propozycję dla miłośników nowoczesnego designu i benzynowej dynamiki.

Bogate wnętrze

Wnętrze benzynowego Peugeot 2008 GT zachwyca przestrzenią i komfortem, zapewniając wygodę zarówno kierowcy, jak i pasażerom. Wykończenie wnętrza z wysokiej jakości materiałów podkreśla jego elegancję. Deska rozdzielcza łączy w sobie nowoczesność z ergonomią, a jej sercem jest 10-calowy ekran dotykowy, który umożliwia łatwe zarządzanie funkcjami pojazdu. Kierowca ma również do dyspozycji zaawansowany cyfrowy panel zegarów 3D, prezentujący kluczowe informacje o stanie samochodu oraz system nawigacji. Kompaktowa kierownica, wyposażona w przyciski sterowania, dodaje wnętrzu sportowego charakteru, podobnie jak karbonowe wykończenie deski rozdzielczej, które harmonijnie przechodzi w elementy tapicerki drzwi. Chromowane akcenty i detale w kolorze fortepianowej czerni dodają wnętrzu wyrafinowanego stylu, tworząc atmosferę luksusu z nutą sportowej dynamiki.

Przeczytaj też: Testujemy Volvo XC 40 – kompaktowy i stylowy SUV | CoNowego.pl

Trzeci wymiar

Nowy model Peugeot 2008 GT w wersji benzynowej zachwyca jakością materiałów i starannością wykończenia. Deska rozdzielcza jest ergonomiczna i utrzymana w nowoczesnym stylu. Mimo że technologia 3D wydaje się być zapomniana w innych dziedzinach, Peugeot zdecydował się na jej zastosowanie w panelu zegarów, co okazuje się być trafionym rozwiązaniem. Ekran 3D nie jest przesadnie kolorowy ani przeładowany informacjami, wyświetla jedynie najistotniejsze dane, takie jak prędkość czy poziom paliwa, co pozwala kierowcy skupić się na drodze. Dodatkowo, model ten oferuje kompaktową, sportową, spłaszczoną kierownicę z intuicyjnymi przyciskami sterowania oraz wygodne fotele, które można dostosować zarówno elektronicznie, jak i manualnie, zapewniając optymalny komfort jazdy.

Przeczytaj też: Honda ZR-V Advance e:HEV – nowy SUV o ultra dalekim zasięgu | CoNowego.pl

GT i 130 koni

Peugeot 2008 GT w wersji benzynowej o mocy 130 KM oferuje dynamiczne osiągi dzięki silnikowi spalinowemu o wysokim momencie obrotowym. Model ten zapewnia efektywną jazdę i odpowiedni zasięg na jednym tankowaniu (ponad 600 km). Peugeot 2008 GT również oferuje trzy podstawowe tryby jazdy: Eco, Normal i Sport, które pozwalają dostosować styl jazdy do preferencji kierowcy i warunków drogowych. Dodatkowo, model ten wyposażony jest w systemy wspomagające efektywność paliwową i zapewniające komfortową jazdę.

Dobrze się prowadzi

Benzynowy Peugeot 2008 GT jest wyposażony w zaawansowane systemy bezpieczeństwa i asysty kierowcy, które zapewniają spokojną i bezpieczną jazdę. Wśród nich znajdują się: aktywny tempomat, asystent utrzymania pasa ruchu, system ostrzegania o martwym polu, rozpoznawanie znaków drogowych, awaryjne hamowanie, system utrzymania bezpiecznej odległości od pojazdu z przodu, automatyczne parkowanie, kamera cofania z widokiem 180 stopni, monitorowanie martwego pola, alert o zmęczeniu kierowcy, ostrzeżenie przed kolizją z tyłu, ostrzeżenie o ruchu poprzecznym z tyłu, alert o zbliżaniu się do przeszkody, ostrzeżenie przed niezamierzoną zmianą pasa ruchu, a także systemy rozpoznające pieszych i rowerzystów. Te systemy działają dyskretnie, nie odwracając uwagi od drogi, a jednocześnie zwiększając bezpieczeństwo podróży.

Podsumowanie

Peugeot 2008 GT wyróżnia się nowoczesnym designem, dynamicznym profilem oraz oryginalnymi reflektorami, które przyciągają wzrok zarówno z przodu, jak i z tyłu pojazdu. Jest to model o zbalansowanym napędzie benzynowym, który łączy ekonomię z zaawansowanymi systemami bezpieczeństwa i asysty kierowcy. W środku jest komfortowo, przestrzennie i bardzo jasno, dzięki panoramicznemu, szklanemu dachowi. GT Posiada także elastyczne rozwiązania przestrzeni bagażowej, której pojemność można dostosować od 434 do 1467 litrów. Wersja GT gwarantuje zasięg ponad 600 km na pełnym baku, zapewniając dynamiczną, a zarazem płynną jazdę, przestronność i komfort wnętrza, a także wysoki poziom bezpieczeństwa.

Cena: od 142 400 zł (Peugeot 2008 GT PureTech 130 S&S EAT8)