Wybieramy grilla elektrycznego – co warto wiedzieć?

Zbliżająca się majówka i ładna pogoda za naszymi oknami nastrajają nas do grillowania. W takich sytuacjach chętnie sięgamy po tradycyjne grille, które zapewniają naszym potrawą niesamowite wręcz walory smakowe. W ostatnich latach jednak coraz chętniej sięgamy też po grille elektryczne. Są one bardziej wszechstronne od tych „klasycznych”. Z grilla elektrycznego możemy bowiem korzystać w domu, na balkonie czy na działce. Potrawy przygotowywane za jego pośrednictwem są zdrowsze i bardziej lekkostrawne. Co warto wiedzieć o grillach elektrycznych i czym kierować się podczas zakupu?

Wybór grilla elektrycznego nie musi być trudny!

Grill elektryczny to urządzenie, które powinno znaleźć swoje miejsce w każdej kuchni. Często charakteryzują je kompaktowe rozmiary, dzięki czemu nie będziemy mieć problemów z jego przechowywaniem. Jaka jest zasada działania grilla elektrycznego? Urządzenie tego typu bazuje na grzałkach elektrycznych, które rozgrzewane są do wybranej temperatury, a następnie owo ciepło przekazują na płyty ceramiczne, teflonowe lub na specjalny ruszt.

Grille elektryczne występują w różnych typach i rozmiarach. Typy rozróżniamy ze względu na wspomniane wcześniej powierzchnie grzejne. Możemy więc zdecydować się na zakup grilla z płytą grzewczą, grilla z rusztem lub też tzw. grilla typu raclette (składający się z płyty grzejnej oraz mini-patelni). Jeśli chodzi o rozmiary, to oczywiście możemy zakupić duży stacjonarny grill ogrodowy, jednak częściej decydujemy się na mniejsze i bardziej poręczne grille przenośne.

My zajmiemy się dzisiaj wyborem grilla tego drugiego z wymienionych typów.

Czytaj też: TOP 5 – najlepsze żelazka do 300 złotych

Gdy szukamy taniego grilla elektrycznego…

Ariete Toast&Grill Slim 1911

Ariete Toast&Grill Slim 1911 to tani grill elektryczny o mocy 1000 W. Jest to grill zamknięty bazujący na płycie karbowanej. Powierzchnia robocza prezentowanego grilla to 744 cm². Funkcja Ideal Temp to rozwiązanie, które zadba o to, żeby nasze potrawy zawsze były odpowiednio wysmażone. Do atutów urządzenia należą nienagrzewająca się rączka grilla oraz łatwa w czyszczeniu, nieprzywierająca płyta grilla. Za takie proste urządzenie trzeba zapłacić 179 złotych.

Eldom GK150 Flaat

Eldom GK150 Flaat to opłacalny w zakupie grill elektryczny o mocy 2000 W. Możemy korzystać z niego w postaci otwartej lub zamkniętej. Sprzęt bazuje na płycie karbowanej. Powierzchnia robocza prezentowanego grilla to 988 cm². Na uwagę zasługują w jego przypadku funkcja opiekania obustronnego oraz sprawnie działający system odprowadzania tłuszczu do dedykowanego pojemnika. Za tak zaprojektowane urządzenie trzeba zapłacić 199 złotych.

Gorenje TG2000CB

Gorenje TG2000CB to kolejny tani grill elektryczny w naszym zestawieniu. Charakteryzuje go moc 1800 W. Jest to grill otwarty wyposażony w płytę karbowaną oraz płytę płaską. Jego powierzchnia robocza to 900 cm². Do atutów urządzenia należą nienagrzewający się uchwyt oraz specjalny system odprowadzania tłuszczu do dedykowanego pojemnika. Nie sposób nie wspomnieć o wygodniej, pięciostopniowej regulacji temperatury. Cena? 229 złotych!

Bosch TFB3302V

Bosch TFB3302V to ostatni tani grill w zestawieniu. Pracuje z mocą 1800 W i możemy go wykorzystywać zarówno w postaci otwartej, jak i zamkniętej. Grill bazuje na płycie karbowanej i charakteryzuje go imponująca powierzchnia robocza – 1364 cm². Urządzenie oferuje nam dostęp do siedmiostopniowego regulatora temperatury oraz wydajnego systemu odprowadzania tłuszczu. Niewątpliwie wygodnym rozwiązaniem jest możliwość mycia ruchomych części grilla w zmywarce.

Gdy cena nie gra roli…

DeLonghi CGH1030D

DeLonghi CGH1030D to grill elektryczny z najwyższej półki. Charakteryzuje go moc 2000 W. Producent postawił tutaj na wymienne wkłady – do gofrów, płytę karbowaną oraz płytę płaską. Urządzenie dysponuje potężną powierzchnią grzewczą – 1702 cm². Wyposażono je w dwa niezależne pokrętła do ustawiania osobnych temperatur na płytach. Do najciekawszych funkcji grilla należą funkcja przyrumieniania, opiekanie obustronne czy opiekanie panini.

Ruchome części grilla możemy myć w zmywarce. Tłuszcz odprowadzany jest podczas pracy urządzenia w wydajny sposób do dedykowanego pojemnika. Ciekawostką jest wsparcie dla aplikacji mobilnej, która pozwala na wygodne zarządzanie pracą grilla oraz przeglądanie porad oraz przepisów związanych z grillowaniem. Cena prezentowanego grilla elektrycznego to 948 złotych.

WMF Lono

WMF Lono to kolejny grill elektryczny z wyższej półki w zestawieniu. Urządzenie charakteryzuje moc 2200 W. Powierzchnia robocza to 1160 cm². Jest to grill zamknięty z pięciostopniową regulacją temperatury. Producent wyposażył go w karbowaną płytę grzewczą oraz zbiornik na tłuszcz. Ruchome elementy grilla możemy myć w zmywarce. Jego obudowa natomiast została wykonana ze stali szlachetnej. Sprzęt wyposażony został w ciekawe zabezpieczenie – nie można grillować, gdy taca na tłuszcz nie jest włożona w dedykowane sobie miejsce. Cena prezentowanego grilla to 899 złotych.

Tefal GC722D34 OptiGrill + XL

Tefal GC722D34 OptiGrill + XL to imponujący grill elektryczny z wyższej półki. Charakteryzuje go moc 2000 W. Jest to grill zamknięty z czterostopniową regulacją temperatury. Zastosowana w jego przypadku płyta karbowana oferuje nam powierzchnię roboczą 800 cm². Niewątpliwym atutem grilla jest obecność aż dziewięciu automatycznych trybów grillowania. Parametry możemy jednak nastawiać także ręcznie. Obudowa urządzenia wykonana została ze stali szlachetnej, a poszczególne jego elementy ruchome możemy myć w zmywarce. Oczywiście grill został wyposażony w dedykowaną tackę na tłuszcz. Trzeba za niego zapłacić 669 złotych.

Tefal GC750D Optigrill Elite

Tefal GC750D Optigrill Elite to ostatnie i jednocześnie jedno z ciekawszych urządzeń w naszym zestawieniu. Grill charakteryzuje moc 2000 W. Jest to sprzęt o budowie zamkniętej, wyposażony w płytę karbowaną o powierzchni roboczej 600 cm². Mamy tu funkcję Automatic Sensor Cooking (dobierającą parametry pracy do produktów) oraz aż dwanaście programów automatycznych. Tłuszcz odprowadzany jest z grilla do dedykowanego pojemnika. Ruchome części urządzenia możemy bez problemów myć w zmywarce. Ciekawostką jest natomiast obecność na pokładzie grilla wskaźnika poziomu wysmażenia produktów. Cena takiego grilla to 849 złotych.

Czytaj też: Piekarnik Haier I-Touch Series 4 – inteligentny dom zaczyna się w kuchni

Dajcie koniecznie znać w komentarzach czy lubicie grillować i z jakiego sprzętu korzystacie podczas przygotowywania potraw na świeżym powietrzu! Który grill z naszego zestawienia spodobał się Wam najbardziej?