Świeży chleb w Twoim domu? Zainwestuj w wypiekacz!

Któż z nas nie uwielbia zjeść na śniadanie pysznego, ciepłego i chrupiącego chleba? Problem w tym, że nie zawsze mamy blisko do piekarni a chleb oferowany nam w marketach bardzo często… jest po prostu miernej jakości. Być może dobrym pomysłem w takiej sytuacji będzie upieczenie własnego chleba? Aby to zrobić wcale nie musimy być urodzonymi piekarzami! Wystarczy, że zdecydujemy się na zakup dobrego automatu do pieczenia chleba!

Automat do pieczenia chleba – co to takiego?

Automat do pieczenia chleba zwany także wypiekaczem do chleba to wyspecjalizowane urządzenie, którego zadaniem jest przygotowanie ciasta oraz następnie – za pośrednictwem jednego z predefiniowanych programów – upieczenie pysznego chleba. Dzięki takiemu urządzeniu przygotowanie pysznych wypieków będzie dziecinnie proste. Wystarczy przygotować składniki. Przez całą resztę procesu przygotowania pieczywa poprowadzi nas już ów sprzęt. Wiele wypiekaczy oferuje nam funkcje opóźnionego startu. Dzięki niej urządzenia mogą przygotować pieczywo tuż przed naszą poranną pobudką. Na jakie modele opiekaczy warto zwrócić uwagę?

Czytaj też: Wybieramy grilla elektrycznego – co warto wiedzieć?

Eta Delicca II Max

Eta Delicca II Max to pierwszy wypiekacz w naszym zestawieniu. Nabywcom oferuje moc 850 W oraz szesnaście automatycznych programów pracy. Wnętrze foremki wypiekacza wykończono nieprzywierającą powłoką. Maksymalna masa chleba przygotowanego za pomocą tego urządzenia to 1500 g. Wszelkie parametry pracy automatu możemy regulować za pośrednictwem czytelnego, dotykowego panelu z wyświetlaczem. Na uwagę zasługuje kilka funkcji omawianego urządzenia: pamięć w przypadku chwilowej utraty zasilania, podtrzymywanie temperatury po zakończeniu pieczenia czy też możliwość wyboru jednego z trzech stopni zarumienienia skórki pieczywa. Po zakończeniu pracy automatu możemy zdemontować jego ruchome elementy i umyć je w zmywarce. Zestaw sprzedażowy jest bogaty. W jego skład wchodzą: samo urządzenie, miarka, haczyk, dwa haki, kubek, dwie foremki na bagietki, dwie formy do pieczenia chleba, dwie foremki na bułki oraz dwie foremki na babeczki. Cena tej kompleksowej domowej piekarni to 849 złotych.

WMF Kult X

WMF Kult X to kolejny świetny automat do pieczenia chleba. Nabywcom oferuje moc 450 W oraz aż dwanaście automatycznych programów pracy. Wnętrze foremki wypiekacza wykończono nieprzywierającą powłoką. Maksymalna masa chleba przygotowanego za pomocą tego urządzenia to 750 g. Wszelkie parametry pracy automatu możemy regulować za pośrednictwem panelu sterowania z wyświetlaczem LCD. Wypiekacz został wykonany ze stali nierdzewnej Cromargan. Po zakończeniu pracy automatu możemy zdemontować jego ruchome elementy i umyć je w zmywarce. W skład zestawu sprzedażowego wchodzą samo urządzenie, mieszadło, miarka-łyżeczka, miarka-kubek oraz haczyk do mieszania ciasta. Cena to 699 złotych.

Tefal Pain Dore PF210138

Tefal Pain Dore PF210138 to bardzo wszechstronny wypiekacz. Nabywcom oferuje moc 700 W oraz aż dwanaście automatycznych programów pracy. Wnętrze foremki wypiekacza wykończono nieprzywierającą powłoką. Maksymalna masa chleba przygotowanego za pomocą tego urządzenia to 1000 g. Do regulowania parametrów pracy urządzenia służy intuicyjny w obsłudze panel sterowania z wyświetlaczem LCD. Wypiekacz od Tefala oferuje nabywcom ciekawe funkcje: automatyczne ugniatanie chleba, opóźniony start, trzy poziomy opiekania skórki czy podtrzymywanie ciepła po zakończeniu pieczenia. Po zakończeniu pracy automatu możemy zdemontować jego ruchome elementy i umyć je w zmywarce. W skład zestawu sprzedażowego wchodzą samo urządzenie, miarka, kubek, haczyk oraz książka z przepisami. Cena to 409 złotych.

Ariete 133 Pane Express 1000

Ariete 133 Pane Express 1000 to jedno z tańszych urządzeń w zestawieniu. Nabywcom oferuje moc 550 W oraz dziewiętnaście automatycznych programów pracy. Wnętrze foremki wypiekacza wykończono nieprzywierającą powłoką. Maksymalna masa chleba przygotowanego za pomocą tego urządzenia to 1000 g. Na pokładzie nie mogło oczywiście zabraknąć przejrzystego panelu sterowania z wyświetlaczem LCD. Atutem wypiekacza jest możliwość wyboru jednego z trzech stopni zarumienienia skórki pieczywa. Sam sprzęt wykonany został z połączenia elementów plastikowych oraz trwalszych – ze stali nierdzewnej. W skład zestawu sprzedażowego wchodzą samo urządzenie, miarka, haczyk oraz foremka do pieczenia. Cena to 359 złotych.

Sencor SBR 1040WH

Sencor SBR 1040WH to ostatni wypiekacz w naszym zestawieniu. Nabywcom oferuje moc 550 W oraz aż dwanaście automatycznych programów pracy. Wnętrze foremki wypiekacza wykończono nieprzywierającą powłoką. Maksymalna masa chleba przygotowanego za pomocą tego urządzenia to 900 g. Wszelkie parametry pracy automatu możemy regulować za pośrednictwem panelu sterowania z wyświetlaczem LCD. Na uwagę zasługuje możliwość wyboru jednego z trzech stopni zarumienienia skórki pieczywa. Po zakończeniu pracy automatu możemy zdemontować jego ruchome elementy i umyć je w zmywarce. To niebywała wygoda. W skład zestawu sprzedażowego wchodzą samo urządzenie, łyżeczka, miarka-kubek oraz haczyk do mieszania ciasta. Cena to 249 złotych.

Czytaj też: TOP 5 – najlepsze żelazka do 300 złotych