Pixy – latająca kamera Snapa

Snap wprowadza na rynek latający aparat, „kieszonkowe” urządzenie bez kontrolera, o nazwie Pixy.  

Aby wysłać Pixy na jedną z czterech zaprogramowanych tras lotu użytkownik naciska przycisk. Urządzenie unosi się, okrąża lub podąża nad użytkownikiem, wykonuje zdjęcia lub filmy, a następnie ląduje w jego dłoni.

Snap oferuje Pixy jako dodatek do swojej flagowej aplikacji Snapchat. Filmy i zdjęcia z lotów automatycznie są przenoszone do pamięci Snapchata właściciela. Użytkownicy mogą edytować zdjęcia i udostępniać je na dowolnej innej platformie. Pixy przechowuje do 100 filmów lub 1000 zdjęć.

Urządzenie jest dostępne od dzisiaj, na razie tylko w Stanach Zjednoczonych i Francji. Kosztuje 230 USD. Podstawowy pakiet lotniczy zawiera kamerę Pixy, zderzak i pasek do przenoszenia, kabel do ładowania i akumulator.

Dodatkowe baterie są dostępne za 20 USD, a podwójna ładowarka akumulatorów za 50 USD. Aparat może wykonać od pięciu do ośmiu lotów, korzystając z domyślnych trybów lotu po każdym ładowaniu akumulatora.

Istnieją jednak pewne ograniczenia dotyczące urządzenia Pixy. Ponieważ jest ono bardzo lekkie, nie będzie można korzystać z niego w wietrznych warunkach. Snap odradza również używanie go na wodzie i innych błyszczących, odblaskowych powierzchniach, które mogłyby zmylić dolny aparat automatyzujący latanie.

Wraz z informacją o latającym aparacie firma ogłosiła również kilka funkcji rozszerzonej rzeczywistości i aktualizacje dla programistów. Ze Snapchata korzysta obecnie około 600 milionów aktywnych użytkowników miesięcznie i ponad 330 milionów dziennie. Pierwszy kwartał roku 2022 spółka zamyka z 1,06 mld dolarów przychodu, notuje także 359,6 mln dolarów straty netto.

Czytaj także: Akcje Snapchata znowu spadły – tym razem za sprawą Rihanny